Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
beccaria
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2009, o 18:08

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: beccaria »

heej od dzisiaj zabieramy sie do ostrej roboty, juz mam wydrukowany kalendarz operonu i bede z nim sie uczyla:p Zdecydowalam sie jednak na podstawe,ale jeszcze zobacze w szkole,co na to nauczycielka:P.
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Trix »

stokrotka_ pisze:najlepiej zacznijcie od prezentacji na polski by mieć z głowy i potem na spokojnie móc się uczyć,
ja prezentacje zostawiłam na sam koniec, tznm. tydzień przed maturą ją napisałam, poprawiłam i bez stresu 100% więc to zależy dla kogo jest lepiej najpierw zrobić coś przed czymś. Ja na pewno jak bym się wzięła we wrześniu to bym robiła to pół roku, bo jak bym nie miała noża na gardle w postaci matury to by mnie nic nie zmotywowało do tak okropnej rzeczy jak nakua/praca nad polskim.
Nikki

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Nikki »

asz pisze:Witam wszystkich!Utworzyłam ten temat z myślą o sobie i wszystkich osobach, które szykują się do poprawy matury w 2010 roku.
Witam wszystkich maturzystów 2010
Ja też poprawiam maturę w maju 2010. Piszę biol i fiz. W tym roku byłam bliska szczęścia, ale niestety nie dostałam się na lek na CMUJa, więc tymczasem wybrałam coś lekkiego czyli studia chemiczne a za 8 miesięcy drugie, mam nadzieję i wierzę w to, udane podejście. Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie CMUJa. Od jutra zaczynam powtórkę z bioli, bo na dziś to mam już inne plany
Trix pisze:a prezentacje zostawiłam na sam koniec, tznm. tydzień przed maturą ją napisałam, poprawiłam i bez stresu 100% więc to zależy dla kogo jest lepiej najpierw zrobić coś przed czymś
Właśnie, od osoby zależy. Ja zrobiłam prezentację przez świata BN i też miałam 100% chciałam mieć to z głowy wcześniej, bo po świętach zaczęłam się uczyć do matury.
beccaria
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2009, o 18:08

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: beccaria »

heej! I co powtorzyliscie sobie cos dzisiaj,bo ja nie Ale mam nadzieje,ze jutro juz zaczne:P
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: zagubiona90 »

beccaria, witaj w klubie:( ja miałam powtarzać ok. 21 ale z powodu pewnej sprawy jestem rozbita psychicznie i nie mam weny do czytania podręcznika. I przypuszczam, że długo jej mieć nie będę.

Pozdrawiam.
beccaria
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2009, o 18:08

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: beccaria »

Wiesz zagubiona90
u mnie niestety,jak mam dola lub czyms sie przejmuje to odechciewa mi sie uczyc, i sobie odpuszczam,ale musze sie nauczyc odzielac te dwie rzeczy, bo ja ogolnie sie wszystkim przejmuje.Taka pesymistka jestem mala:P

Pozdrawiam i uszy do gory, jutro bedzie lepiej:)
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: zagubiona90 »

beccaria, doskonale Cię rozumiem bo jestem taka sama. Ech mam nadzieję, że jutro się zmotywuje do pracyw końcu muszę zrealizować swoje marzenie a jak wiadomo bez poświęceń się nie da.
stokrotka_
Posty: 9
Rejestracja: 10 sie 2009, o 16:41

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: stokrotka_ »

noo tylko zależy, polski ustny i tak jest mało ważny a już napewno nie ma znaczna na medycynie,trzeba wybierać priorytety a idąc na medycynę trzeba być jasno ukierunkowanym bo co z tego, że ma się 100% z pol jeśli zabraknie by się dostać na wymarzony kierunek
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: dzoners »

Ja prezentację zrobiłem tuż przed maturą, książki do bibliografii wymysliłem d
85% dostalem, co mnie całkowicie usatysfakcjonowało ]
Ważna była przecież biologia i chemia a nie jakiś polski.
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: gajuss19 »

Olejcie prezentacje z polaka - aby ja zdac bardzo dobrze ( w sumie to zalezy od szkoly i nauczyciela ktory egzaminuje) wystarczy napisac ja jakies 2 tyg przed terminem, nauczyc sie ze 3 dni przed mowic i gitara gra a tak to trzeba sie uczyc chemii biologii i fizyki (?)
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: bajer »

można było zrobić nawet miesiąc przed maturą w 2 dni i dostać maxa jak się mówiło o swojej pasji oczywiście bo inaczej to nie wyobrażam sobie, o duchach to można nawijać nawet bez przygotowania
ale jak się komuś nie trafi temat to na jego miejscu zrobiłbym tak żeby mieć to 6 punktów po prostu bo to i tak niepotrzebne nigdzie, może na jakieś dziennikarstwo czy coś ewentualnie
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: gajuss19 »

no ksiazki do bibliografi to i ja wymyslalem ale przed matura dostalem stracha ze mnie zapytaja o nie
lanaawale
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2008, o 11:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: lanaawale »

Ja prezentacje robiłam już po pisemnych miałam 20pkt. Nie ma co sie nią przejmować:) Ważne żeby ją zrobić samemu i wtedy nie da się jej nie zdać A jak już sie ładnie mówi to i komisja będzie przychylna:P ja zamiast powiedziec zdanie eliptyczne to miałam w głowie biologie i wypalilam epileptyczne i kilka innych niedociągnięc też miałam i jakoś dałam rade:D Skupcie sie na biologii a potem na polskim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości