Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

yagger pisze:
dcopperfield pisze:Gdyby była większa ilość takich osób niż miejsc to wiadomo, że przyjęliby wszystkich, poczytajcie sobie trochę - taka sama sytuacja jest kiedy najniższy możliwy próg do dostania się ma np. 10 osób - wszystkie muszą zostać przyjęte, albo modyfikują próg.
załóżmy, że wszyscy kandydaci na niestacjonarne mieliby dyplomy studiów magisterskich kierunków medycznych, a miejsc tyle co jest obecnie czyli 82, czy nadal uważasz, że przyjęliby wszystkich?

Ja sobie mogę uważać różne rzeczy, ale takie są zasady po prostu, że przyjęliby wszystkich w takiej hipotetycznej sytuacji. To nie ja tak uważam, tylko po prostu tak jest.
Problem ewentualny to - co się uważa za studia medyczne. Wiem, że w zeszłym roku był z tym trochę problem, ale np. studia biologiczne czy nawet fizyczne się łapały. Nie wiem co ukończyłeś, ale skoro przyznali Ci 300 pkt to od początku było wiadomo, że Cię przyjmą.
W każdym razie - jeszcze raz serdecznie gratuluję!
Pozdro!
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: yagger »

w takiej hipotetycznej sytuacji nie mogliby przyjąć wszystkich z racji limitu miejsc przyznanego przez ministerstwo. wówczas musieliby zmienić zasady rekrutacji i zrobić np konkurs dyplomów.
za studia biologiczne czy fizyczne (oraz inne np ekonomie) kandydaci otrzymali dodatkowe 100 pkt do liczby punktów uzyskanych podczas egzaminu wstępnego dlatego się łapali".
ukończyłem pielęgniarstwo czyli kierunek typowo medyczny.chociaz co niektórzy mogliby się i z tym sprzeczać-)
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

oj tam, czepiasz się żartuję oczywiście
z pielęgniarstwem to tym bardziej mogłeś spać spokojnie
ja w zeszłym roku dostałem 300 pkt za ukończenie prawa, ale jak przyszło do składania papierów to niestety się połapali, że to ni cholery nie jest kierunek medyczny
w tym roku dostałem 100 pkt za dyplom - tak jest z kierunkami niemedycznymi, ale i tak nic z tego nie będzie jak widzę - marne 206 pkt i to już po doliczeniu
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: yagger »

nie czepiam się, ale droczę
wiesz, już taki ze mnie typ że jeśli na czymś mi naprawdę zależy to panikuję i się stresuję. czasami jest to dobre a czasami żałosne. tak jak wczesniej pisalem, życie lubi dawać kopniaki więc niczego nie można być pewnym.
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

hehe,
no dobra przyznam się, mam tak samo
sorry za wymądrzanie wcześniejsze, ale zazdrość ze mnie bije, bo mam kolejny rok w plecy
w przyszłym roku już 30tka na karku, a ja dalej będę próbował - mam nadzieję, że się spotkamy za jakiś czas na wspólnym dyżurze
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Sephora »

HEH, też pewnie dołacze do grona startującego za rok. Of course najpierw zdaje na stacjonarkę, ale jak nie wyjdzie to myślę o Wum-ie,niestacj. Także d.Copperfield nie myśl że ty jeden jesteś dawno po maturze. Ja w przyszłym roku skończę biologię i niestety również jestem STAROmaturzystką0pozdrawiam Was staromaturzyści nie dajcie się i wytrwajcie na tych studiach!
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: yagger »

próbuj, próbuj. z marzeń sie nie rezygnuje. życzę Ci jak najlepiej
no może kiedyś się spotkamy, było by miło

[ Dodano: |3 Wrz 2009|, o 12:21 ]
heh, wczoraj po dostarczeniu do dziekanu potwierdzenia przelewu, kupilem tymbarka i mialem napis na kapslu: uda sie! skoro trafila mi się taka wróżba to musi sie udać i wytrwam, a jak nie to możecie mi nakopac P
no i powinniśmy sie trzymać razem, bez bezsensownych sporów.
oczywiście od młodzieży też nie możemy stronić i sie izolować! bo jaki w tym sens? studia to najpiękniejsze lata!
Taka ja
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2009, o 09:41

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Taka ja »

Hm to jak już się tak rozpisujecie o sobie to i ja się dołączę. Szczerze mówiąć myślałam, że będę jedną ze starszych osób próbujących na med. Rocznik 88, można powiedzić, że z doświadczeniem w studiowaniu) Byłam rok na PW na wydziale MEiL (lotnictwo), obecnie jestem też studentką drugiego roku SGH ale zmierzam w kierunku medycyny. Czy mi się uda być w Wawie w tym roku?- nie wiem. To moje największe marzenie. Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że przyznają te dodatkowe punkty za dyplom magistra. Załuję, że dopiero teraz się o tym dowiedziałam, bo w zeszłym roku startowałamv (z sukcesem) na położnictwo na Wum. Ale niestety wybrałam SGH i postanowiłam próbować na lek. Także gdy widzę Was piszących o tym ile już jesteście po maturze to troszkę mnie to podtrzymuje na duchu. Cieszę się, ze nie jestem sama. Pozdrawiam wszystkich.
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: yagger »

rocznik 88 to wcale nie taki stary jest
ja równiez doswiadczyłem trochę studiowania i uważam ze na dobre mi to wyszło.często do celu dąży się okrężną drogą, ale zawsze się do niego trafia. heh, i znowu zaczynam filozofować
jeśli medycyna to twoje największe marzenie to próbuj do skutku, chociaż wierzę że uda Ci się w tym roku-życzę Ci tego i było by fajnie spotkac się na zajęciach albo i po
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

Taka ja, to co ty zdawalas na maturze ze i na medyczne bys sie dostala i na SGH ktora wymaga calkiem innych przedmiotów?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba na niestacjonarne można się już dostać bez biologii nawet - wolę nie myśleć co będzie na studiach, gdy ktoś idzie na nie nie mając żadnych podstaw z bio, chem i fiz np. po takim sgh, ale nie mój problem.
biciaa
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2009, o 13:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: biciaa »

Kaamil pisze:chyba na niestacjonarne można się już dostać bez biologii nawet - wolę nie myśleć co będzie na studiach, gdy ktoś idzie na nie nie mając żadnych podstaw z bio, chem i fiz np. po takim sgh, ale nie mój problem.

nie rozumiem Twojej frustracji wywolanej przez studia niestacjnarne, jesli chcesz na nie narzekac to chociaz dowiedz sie czegos - nie da sie dostac na niestacjonarne bez biologii chemii i fizyki, bo prog jest powyzej 200 punktow. Oczywiscie za tytul magistra dostaje sie te 100 punktow wiecej, ale to nie jest tak ze kazdy z niestacjnarnych dostal te 100 punktow, to jest raczej mniejszosc, ktora mozna podziwiac za upor i determinacje w dazeniu do celu. I watpie aby takie osoby olewaly potem nauke, skoro az tak im na niej zalezy. Swoja droga, jest wiekszy niz chociazby w zeszlym roku do lodzi, czy to znaczy ze ludzie z dziennych w lodzi, ci ktorzy sie dostali na koncu sa dla Ciebie rownie tepi co z niestacjonarnych, bo rozumiem ze za takich wlasnie masz tych z niestacjonarnych? Bo co, bo komus zabraklo punktu czy nawet kilkunastu? Jasne, nie da sie zaprzeczyc ze ktos kto jest na dziennych w wawie mial tych punktow wiecej, ale matura to tak naprawde pare godzin, na ktore owszem mozna sie nie przygotowac, ale zdarza sie ze ktos po prostu ze stesu gorzej wypadnie. Ja wole nie myslec co bedzie jesli udam sie kiedys do lekarza i trafie na tak uprzedzona i malo empatyczna osobe jak Ty. Wbrew pozorom pozytywne nastawienie do ludzi MA ogromne znaczenie, zwlaszcza w takim zawodzie jak lekarz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

biciaa pisze:Wbrew pozorom pozytywne nastawienie do ludzi MA ogromne znaczenie, zwlaszcza w takim zawodzie jak lekarz.
teoretycznie, życie jest życiem.

A i to nie jest frustracja a komentarz i wyrażenie mojego zdziwienia całą sprawą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości