Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: madla »

ale jej chodzilo chyba o poloznictwo - tam nie wiem jakie sa zasady rekrutacji.
Taka ja
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2009, o 09:41

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Taka ja »

Właśnie Kamil- jeśli możesz to dowiedz się najpierw szczegółów a potem komentuj. Wyobraż sobie, że zdawałam w 2007r matematyke, fizyke i geografie a w 2009 r pisałam biol, chemię i fizykę raz jeszcze. Nie masz prawa mnie w ten sposób osądzać i nie życze sobie tego. Lekarz sfrustrowany nie ma szans na powodzenie.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Luciano »

Kaamil pisze:chyba na niestacjonarne można się już dostać bez biologii nawet - wolę nie myśleć co będzie na studiach, gdy ktoś idzie na nie nie mając żadnych podstaw z bio, chem i fiz np. po takim sgh, ale nie mój problem.
Taa. ale głupota. ulala. Właśnie jeżeli ktoś dostał się i studiuje na sgh to tylko świadczy o inteligencji tej osoby i nie sądzę aby miała jakiekolwiek problemy na kierunku lekarskim. Poradzi sobie, już ty się nie bój. Każdy wybiera taki kierunek, który mu się wydaje ciekawy i odpowiedni w danej chwili, ale plany to TYLKO plany, zawsze można je zrewidować.
Kaamil pisze:Wbrew pozorom pozytywne nastawienie do ludzi MA ogromne znaczenie, zwlaszcza w takim zawodzie jak lekarz.
teoretycznie, życie jest życiem.
a brak kultury jest czym?
Taka ja
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2009, o 09:41

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Taka ja »

Dzięki Luciano) troszkę rozładowały się moje emocje po Twoim poście. Nie wiem, czy dam radę pogodzić studia na sgh z medycyną, ale skoro udało mi się pogodzić je z nauką do matury z biol, chemii i fiz to pewnie jakoś sobie poradzę. Teraz jest wiele możliwości- dla chcącego nic trunego) Wiesz Kaamil- nie wiem czy moje 98% z chemii rozszerzonej świadczy o braku podstaw z tego przedmiotu. Staram się o niestacjonarne bo gorzej poszła mi biologia-nie muszę się nikomu tłumaczyć, ale naprawdę uraziłeś mnie tym co napisałeś.

A tak swoją drogą to naprawdę martwię się tym czy uda mi się dostać do Wwy w tym roku. Chciałabym już końca tych niepewności/
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

ale nikt Cię tu nie chcę denerwować taka ja, więc jak mówi sie po pierwsze zachowaj spokój. Co do pogodzenia medycyny z innymi studiami pewnie sie jakoś da, ale nie od 3 roku gdzie codziennie od 8 do 12 są zajęcia w blokach, a inne przedmioty popołudniu, a na medycynie chyba nie ma nic ważniejszego jak obecność (praktycznie zawsze musi być 100 proc.).
Taka ja pisze:nie wiem czy moje 98% z chemii rozszerzonej świadczy o braku podstaw z tego przedmiotu. Staram się o niestacjonarne bo gorzej poszła mi biologia-nie muszę się nikomu tłumaczyć, ale naprawdę uraziłeś mnie tym co napisałeś.
wcześniej tego nie pisałaś.
Luciano pisze:Właśnie jeżeli ktoś dostał się i studiuje na sgh to tylko świadczy o inteligencji tej osoby i nie sądzę aby miała jakiekolwiek problemy na kierunku lekarskim. Poradzi sobie, już ty się nie bój.
nie boję się, bo mnie to nie obchodzi - każdy odpowiada za siebie a ostateczny egzamin i tak zdaje sie przed pacjentem. A wyrazić swoje zdziwienie i aż zdzwienie, ze można mieć gratoiis 100 pkt za mgr-a na dowolonej uczelni to inna sprawa. Ale dla kasy chyba każda uczelnia obecnie zrobi prawie wszystko - smutne i tyle. Koniec dywagacji nie na temat tym samym, dalej sobie piszcie o progach i etc.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Luciano »

Taka ja pisze:Nie wiem, czy dam radę pogodzić studia na sgh z medycyną, ale skoro udało mi się pogodzić je z nauką do matury z biol, chemii i fiz to pewnie jakoś sobie poradzę.
Dasz radę spokojnie
Kaamil pisze:a na medycynie chyba nie ma nic ważniejszego jak obecność (praktycznie zawsze musi być 100 proc.).

Jednak jest- zaliczanie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

Luciano pisze:Jednak jest- zaliczanie
powiedział studiujący ten kierunek, podobnie jak wiedzący wszystko o praktyce lekarskiej.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Luciano »

Kaamil pisze:powiedział studiujący ten kierunek, podobnie jak wiedzący wszystko o praktyce lekarskiej.

A dziękuję.Mam dwóch braci starszych z których jeden studiuje, a drugi skończył medycynę więc co nieco wiem No ale nie tyle co ty.
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

szkoda, że ludzie ambitni, którzy po ukończeniu jednego kierunku chcą zacząć drugi - medycynę, są tutaj niekiedy oceniani autorytatywnie w taki sposób przez osoby mianujące się studentami medycyny.
Ja np. kończyłem biol chem w liceum i choć jestem od kilku ładnych lat prawnikiem, bardzo interesuję się szeroko rozumianymi naukami przyrodniczymi, staram się godzić pracę z nauką do egzaminu wstępnego, kupuję dużo książek (również akademickich i naukowych) z tych dziedzin, dużo czytam, głównie dla przyjemności i własnej satysfakcji, ale też dla zdobywania wiedzy).
Po raz kolejny chyba mi nie wyszło, ale przyczyn jest kilka. Po pierwsze, CEW jest o wiele trudniejszy niż nowa matura. Po drugie, nigdy nie chodziłem na korepetycje, uczę się sam. Po trzecie, będąc osobą intensywnie pracującą mam naprawdę znacznie mniej czasu na naukę niż przeciętny maturzysta.
Czy naprawdę nie zasługuję na te dodatkowe 100 pkt
Czy naprawdę moja wiedza (być może skromniejsza niż Studenta 3 roku medycyny") umniejsza mi w tym, żeby stać się studentem kierunku lekarskiego?

[ Dodano: |6 Wrz 2009|, o 01:06 ]
Aha, i jeszcze jedno - będę próbował aż do skutku - nie pozbędziecie się mnie tak łatwo
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

trzeba być cozywiscie zdeterminowanym, ale nie iść na skróty i o to mi tu chodzi. Egzaminy wstępne są takie jak nowa matura bo tworzone przez CKE, a nie AMy.
Obecnie nie można być dobrym we wszystkim, dlatego coś za coś, zwłaszcza na tak pochłaniających studiach jak lekarski i dodatkowo np. prawie.
dcopperfield pisze:Czy naprawdę nie zasługuję na te dodatkowe 100 pkt
wg mnie nie, każdy powinien być równy. Rozumiem 100 pkt dla osoby, któa np. skończyła ratownictwo na policealnej i chce na te same studia na m, ale nie w innych przypadkach, ale uczelnie są pazerne na kasę i są do wszystkiego zdolne.
Luciano pisze:Mam dwóch braci starszych z których jeden studiuje, a drugi skończył medycynę więc co nieco wiem
to ci brat nie powiedział, że żeby być dopuszczonym do zaliczania trzeba mieć 100 proc. frekwencję najczęsciej lub dodatkowo odp. średnią np. z wejściówek?! Nie bez przyczyny powstało powiedzenie u mnie na uczelni, że student lekarskiego nie może chorować.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Luciano »

Kaamil pisze:to ci brat nie powiedział, że żeby być dopuszczonym do zaliczania trzeba mieć 100 proc. frekwencję najczęsciej lub dodatkowo odp. średnią np. z wejściówek?!
Więc powiedz mi kolego( że tak zażartuję ) w którym momencie pisałem, że tak nie jest
Do rzeczy- w moim pojęciu osoby które ukończyły określone studia(inny niż medycyna oczywiście), są w nieco innej sytuacji niż reszta. Na konkretnym przykładzie-dcopperfield skończył prawo, ma wyższe wykształcenie- dlaczego ma być traktowany na równi z innymi kandydatami (bez urazy) na niestacjonarny lek? Nic tylko podziwiać za chęci i upór. Poza tym na studiach jest multum egzaminów, później staż, LEP, specjalizacja, więc nikt nieodpowiedni nie zostanie lekarzem. Koniec, kropka. P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

Luciano pisze:Poza tym na studiach jest multum egzaminów
nie aż taki multum, tylko że z olbrzymich zakresó materiału te egzaminy.
Luciano pisze:staż, LEP, specjalizacja, więc nikt nieodpowiedni nie zostanie lekarzem.
niestety jak sie pochodzi po lekarzach jako pacjent, zaczynam w to wątpić - zresztą nie tylko ja.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Luciano »

Dobra, może źle się wyraziłem- wiedzę na pewno każdy absolwent medycyny ma odpowiednią, a to co z nią robią i jak się przykładają do zawodu to inna sprawa.
Kaamil pisze:nie aż taki multum, tylko że z olbrzymich zakresó materiału te egzaminy.
no tak, racja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości