biologia - UKSW <- co sądzicie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
peggyblue
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2008, o 10:58

biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: peggyblue »

na jakim poziomie Waszym zdaniem jest wykładana biologia na UKSW?
pomóżcie pierwszoroczniakom
porady? wskazówki? piszcie!
Dodo4
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2009, o 08:02

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Dodo4 »

Jestem na Uksw na biologii, ale powiem szczerze brak mi podstaw do porównywania tego kierunku z innymi. Zaryzykuje stwierdzenie, że poziom jest średni - to tyle ile mogę powiedzieć po pierwszym roku.
Porady? Wskazówki? Jak będą konkretne pytania to postaram się odp
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Liliaferr »

Jak przedmioty ściłe?)
Dodo4
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2009, o 08:02

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Dodo4 »

Liliaferr pisze:Jak przedmioty ściłe?)
Na pierwszym roku fizyka, chemia, matematyka. Z czego fizyka prowadzona tylko w teorii (dość nudnawe przez większość czasu), z matematyki i chemii były także ćwiczenia. Paradoksalnie poziom ćwiczeń był dużo lepszy od wykładów, naprawdę można było cię czegoś nauczyć na matematyce ( ale tylko na ćwiczeniach). Ćwiczenia z chemii to taka powtórka z rozszerzonej matury z elementami dodatkowymi. Wszystko do ogarnięcia. Podobno chemię będziemy mieli jeszcze na 2 roku. Ogólnie poziom przedmiotów średni więc nawet jak ktoś ma braki to nie powinien się obawiać. Wydaje mi się ze puki co na innych uniwersytetach wygląda to trochę ciężej.
PS. Ale u nas tez się rozkręcą
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Liliaferr »

A ogólenie da się przeżyć?Jak matematyka? A jak oceniasz zoologię?Co dla Ciebie było najtrudniejsze.
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Liliaferr »

Jednego postu jakby nie było.
Ile Was było na początku ,a ilu was zostałoJak rozłożone mieliście kolokwia.Dużo mieliście zajęć laboratoryjnych.
Dodo4
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2009, o 08:02

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Dodo4 »

Też zauważyłam że brakuje postów
1.Na rok przyjęli nas 35 osób z czego 5 się w ogóle nie pojawiło. Po roku zostały 23 zdecydowane osoby żeby tu zostać i studiować. Z 5 osób zrezygnowało a 2 odpadły na własne życzenie. W tym roku wygląda to trochę lepiej bo nabór i zainteresowanie było już większe. W sumie przyjęto 42 osoby.
2. Kolokwia wypadały co dwa trzy tygodnie z jednego przedmiotu. Ale wiadomo że były tygodnie gdzie wszystko się nakładało.średnio wypadało po 4 kolokwia na przedmiot w semestrze.
3. Laboratorium było z botaniki, zoologii kręgowców, bezkręgowców i z biologii gleby (swoją drogą bardzo ciekawe bo przeprowadzaliśmy własne projekty badawcze na ocenę końcoworoczną z przedmiotu). W tym roku ma dojść podobno laboratorium z chemii dla pierwszego roku.
4 Dodatkowo powiem ze co tydzień mieliśmy planowo zajęcia terenowe, czyli wyjścia np do Kampinosu na tak około 3-4 godziny, to zależało od tego co było przewidziane akurat w programie. ( odbywały się niezależnie od pogody)
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Liliaferr »

Też Was malutko zostało) To nie mieliście teraz labu z chemii? A fizyka? Jak wyglądała? Jak wyglądały terenówki? Ciekawe były?
Dodo4
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2009, o 08:02

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Dodo4 »

A ty co do tej pory studiowałaś? Labu z chemii nie było bo o nim nie pomyśleli układając plan, pewnie będziemy nadganiać w tym roku. Fizyka to były same wykłady trochę przynudzania egzamin ustny tylko z teorii więc nic strasznego.
2. Co do terenówek: Zbiórka co środę w wyznaczonym punkcie ok 9 lub10. Jechaliśmy w różne miejsca z lornetkami lunetą i atlasami na rozpoznawanie gatunków zwierząt ( Kampinos, Wisła, wysypisko śmieci, lasy, zoo, łazienki) praktycznie gdzie się dało. Chodziliśmy obserwowaliśmy, wykładowcy opowiadali, zadawali pytania na punkty i czasem kończyli zajęcia popularnymi u nas Quizami podsumowując było całkiem ciekawie i miło gdyby czasami nie było nam tak przeraźliwie zimno po 3- 4 godzinach w śniegu po kostki.
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: Liliaferr »

Studiuję nadal) Popatrz,jak mogli zapomnieć o labie z chemii.naprawdę chyba mięli zamieszanie w sumie.w tym roku. Aż dziwnie-wprost) ale jak widać nie ominie to Was)
A przedmioty humanistyczne? Dużo trzeba się do nich przykładać, bo to też czasem dużo zależy od wykładowców.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: agath »

A ja mam pytanie. Rozumiem, że wszystkie zajęcia odbywają się na Żubrowej i Wóycickiego? (oczywiście oprócz terenowych)
biolog2001
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:34

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: biolog2001 »

Biologia na UKSW jest brdzo ok. Studiowałam wcześniej na sggw i bardzo sobie chwalę, że po pewnym czasie zdecydowałam rozpocząć studia właśnie tu. Przede wszystkim musicie wiedzieć na co się piszecie SGGW jest przede wszystkim uczelnia o charakterze rolniczym, tzn. biologia tam jest fantastyczna, ale nakierowana na osiągnięcia nauk rolniczo- biologicznych. Jeśli jednak ktoś ma ochotę poznawać sekrety browarnictwa czy winiarstwadroga wolna . UKSW to uniwerek, więc i wiedza podawana jest uniwersytecka, bez konkretnego kierunku, ale ja uważam, że to i lepiej. Jeśli mierzyć biologię to tylko tą z uw.
A co do ideologi. Na UKSW bywa różnie , ale nie na biologii, kadra, to dobra ekipa, która ponad wszelkie bóstwa i ustrojstwa stawia na naukę i wiedzę (no, może poza paroma wyjątkami)
biolog2001
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:34

Re: biologia - UKSW <- co sądzicie?

Post autor: biolog2001 »

Zajęcia odbywają się na młocinach.na szczęście i wsio jest w kupie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość