farmacja, biotechnologia czy prawo??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Ewka

farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Ewka »

Idę do 2 kl. LO i, prawdę mówiąc mam wielki problem. W mojej szkole moŻna zmieniać przedmiory rozszerzone na początku roku szkolnego. Do tej pory realizowałam poz. rozsz. z polskiego i historii (na świadectwie piątki). Ale zastanawiam się czy nie zmienić na biologię i chemię. (teŻ piątki) . Nigdy z biologią nie miałam Żadnych problemów, trochę gorzej z chemią, bo boję się zadań na rozszerzonej maturze. Jeśli będę kontynuować polski i historię, pójdę na prawo, albo administrację. Jeśli zmienię na biologię i chemię - pojdę na farmację, biotechnologię lub inny pokrewny kierunek (jaki co radzicie)

Szukam kontaktu ze studentami tych czterech kierunków

Pozdro :)
_Trooper_
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2006, o 20:44

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: _Trooper_ »

Napewno prościej Ci sie będzie dostać na prawo czy administracje nieżeli na kierunki przyrodnicze lub farama czy medycyna gdzie jest sie b.trudno dostać z prostego powodu matura z historii i wosu jest prosta jest mało chętnych, matura z biologi i chemii jest dosc trudna dla przeciętnego zjadacza chleba i dużo ludzią ją zdaje. Swoje zdanie opieram na mojej szkole gdzie z humana kto chciał isc na prawo ten sie dostał a z biol chemu prawie każdy miał wielkei marzeniea i jesczę większą średnią a spotkało go tylko wielkie rozczarowanie. Wybierz to co Cięintresuje innej rady nie ma
Lewoślaz
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2006, o 21:49

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Lewoślaz »

Normalnie sie nie zgadzam .
Na prawo z reguły nie jest łatwo się dostać, choc pewnie jego powodzenie zależy od uczelni. A administracja ma juz renomę kierunku, który wybieraja ci, co nie dostali sie na prawo właśnie.
Matura z historii prosta . no różnie z tym bywa. To, co dla jednego jest proste, dla innego będzie nie do przejścia .
A jeśli chodzi o sukcesy obsolwentów klasy humanistycznej z Twojej szkoły, to powiem tyle są szkoły, w których historia rozszerzona jest nawet w mat-fizach z czystejuprzejmości nauczyciela, za to biologia kuleje solidarnie we wszystkich klasach . Zależy od szkoły, ale jak juz sie zauważy te mocne/ słabe strony, to mozna wziąć dodatkowe zajęcia, douczać sie samemu, itp. .

Jeśli to pocieszy załozycielkę tematu, to powiem, że mam podobny problem, ale w razie czego jest jeden niezawodny sposób na szybkie podjęcie decyzji - losowanie
_Trooper_

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: _Trooper_ »

Prawo przestało być elitarnym kierunkiem odkad Ziobro wprowadził to co wproawdził, teraz jest sie dosć prosto dostać ale co z tego skończysz prawo i będziesz w urzedzie tyrał za 800 zł no bo po prawie moŻesz ronbić wszystko jak to mówią ale nie to czego sie uczyło ptrzez tyle lat a bez rodzinki to zostać np sedzia, prawnikiem czy notariuszem to graniczy z cudem, a po farmacji czy medycynie prace masz jak w banku po inncyh przyrodniczych trzeba troszke kombinowac ) dlatego jest róznica w dostaniu sie na te studia (kiedyś było inaczej ale czasy się zmieniają , nie zawsze na lepsze)
_Trooper_

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: _Trooper_ »

Prawo przestało być elitarnym kierunkiem odkad Ziobro wprowadził to co wproawdził, teraz jest sie dosć prosto dostać ale co z tego skończysz prawo i będziesz w urzedzie tyrał za 800 zł no bo po prawie moŻesz ronbić wszystko jak to mówią ale nie to czego sie uczyło ptrzez tyle lat a bez rodzinki to zostać np sedzia, prawnikiem czy notariuszem to graniczy z cudem, a po farmacji czy medycynie prace masz jak w banku po inncyh przyrodniczych trzeba troszke kombinowac ) dlatego jest róznica w dostaniu sie na te studia (kiedyś było inaczej ale czasy się zmieniają , nie zawsze na lepsze)
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: żabka »

_Trooper_ pisze: Wybierz to co Cięintresuje innej rady nie ma
dokladnie, sama musisz sie zdecydowac co chcesz robic, bo kierunki nie należa do zblizonych. a moja rada, nie sugeruj sie ocenami na swiedectwie bo one czesto nie odzwierciedlaja wiedzy. Sama wiesz najlepiej ile z czego umiesz, i co Cie bardziej interesuje
Ewka

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Ewka »

Dzięki za odpowiedzi!
Właśnie o to chodzi, Że nie wiem, co mnie bardziej interesuje. Najlepszy byłby mix - polski i biologia (te przedmioty lubię najbardziej i z tych przedmiotów idzie mi najlepiej - sukcesy w konkursach itp.) Ale po tymmixie"mogę iść tylko na pedagogikę i psychologię, a to mnie zupełnie nie ciągnie. :twisted: Więc muszę dobrać jakiś przedmiot: chemię lub historię, za którymi średnio przepadam (a moŻe je polubię)
Powiem tak: jeśli będę odwaŻna, to wybiorę biologię i chemię, bo większość osób z mojej humanistycznej kalsy jednak pociągnie humanistyczne. A jeśli wybiorę polski i historię. chyba teŻ będę odwaŻna, bo w tym roku matura z historii była okropnie szczegółowa i trudna. :)
Lewoślaz
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2006, o 21:49

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Lewoślaz »

Jeśli przewazy mix humanistyczny, to radzę prędzej wziać rozszerzoną historię + WOS, bo o ile się nie mylę, to na prawo wymagają zdania rozszerzonego poziomu obu tych przedmiotów, tak więc nie zawracaj sobie głowy polskim .
A jeśli juz była mowa o tym, że trzeba ciężko tyrać, a trudnowygrać aplikację, to ja dorzucę tylko tyle, że zawsze tak było i nie zaszkodziło to w utrzymaniu przez kierunek prawo statusu jednego z najbardziej obleganych kierunków .
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: żabka »

a w jakim zawodzie najbardziej widzisz sie po studiach?
Ewka

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Ewka »

Lewoślaz, z WOS-em jest róŻnie. Na Uniewrsytecie ¦ląskim wystarczy rozszerzony polski i historia, ale np. na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Wrocławskim wymagają rozszerzoną historię i WOS, biorą teŻ pod uwagę wyniki z 1 języka obcego na pioz. podstawowym. :wink:
Natomiast jesli chodzi o farmację czy biotechnologię, praktycznie wszędzie chcą rozszerzoną biologię i chemię.

¯abka, chyba chciałabym pracować w jakimś zakładzie pracy, firmie. Jeśli skończę prawo i dostanę się na aplikację np. radcowską, mam szansę na pracę w wielu róŻnych firmach. Jeśli na farmacjętylko w aptece, bo nie pociaga mnie laboratorium.
Czy moŻe po farmacji moŻna siedzieć z biurkiem w jakiejś firmie :?:

Mam jeszcze jedno pytanie: czy po biotechnologii moŻna pracować w aptece? czy to jest kierunek bardziej laboratoryjny? Gdzie jest więcej doświadczeń, badań, mieszania odczynników, a gdzie więcej teorii?Co jest trudniejsze :?:
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: żabka »

jeseli interesuje Cie siedzenie za biurkiem to po farmacji raczej male szanse. no jakies tam zawsze sa w koncu w kazdej firmie ktos papierami sie zajmowac musi, ale mysle ze. niewielkie. Po pieciu latach od skonczenia studiow mozesz zrobic uprawnienia kierownicze, ale to i tak nie bedzie raczej takie typowe siedzienie za biurkiem. Wiekszosc osob po studiach pracuje w aptece, Ci ktorym to nie odpowiada szukaja w koncernach farmaceutycznych- kontrola produkcji lekow itp. Po biotechu (w Polsce) to chyba najlatwiej na uczelni zostac ewentualnie mozna szukac w jakis firmach czegos w labie ale u nas ta dziedzina sie jeszcze nie rozwinela za dobrze

A jezeli chodzi o mix polski- historia, to mi poza psychologia nic nie przychodzi do glowy Ale moze jeszcze cos znajdziesz

a moze administracja tam jest duuzo papierkow i siedzenia za biurkiem
Konweliusz

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: Konweliusz »

żabka nawet nie wiesz jak bardzo się myslisz. Po farmacji masz duŻo moŻliwości. Za biurkiem? Bardzo proszę - rejestracja leków na przykład (mam siostre po farmacji pracuje w Kraku i zarabia brdzo ładne pieniąŻki). Po farmie nie ma człowieka bezrobotnego (chyba Że na własnie Życzenie). Masz tu link na forum farmacji, tutaj teŻ są wypowiedzi absolwentów farmacji, miedzy innymi pracyjących za biurkiem
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: farmacja, biotechnologia czy prawo??

Post autor: żabka »

Konweliusz pisze:Po farmacji masz dużo możliwości. Za biurkiem? Bardzo proszę - rejestracja leków na przykład (mam siostre po farmacji pracuje w Kraku i zarabia brdzo ładne pieniążki)
tak, ale jednak prawda jest taka, ze wiekszosc osob konczy swoja karjere w aptece. Wiadoma prace mozna znalesc gdzie indziej, ale praca w aptece (przy najmniej w tym momencie) to jest cos pewnego, a to czy sie znajdzie cos innego juz nie jest takie oczywiste. Oczywiscie dla chcacego, nic trudnego i jak ktos bedzie dobrze szukal to znajdze Ale osobiscie ja nie rozumiem ludzi, ktorzy ida na takie studia po to zeby siedziec za biurkiem
Po farmie nie ma człowieka bezrobotnego (chyba że na własnie życzenie)
a to fakt, to chyba jeden z niewielu kierunkow, po ktorym nie ma problemow ze znalezeiniem pracy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości