Studia..

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami

Na jakiej uczelni lepiej jest studiować?

publicznej
28
97%
prywatnej
1
3%
 
Liczba głosów: 29

TAJEMNICA

Re: Studia..

Post autor: TAJEMNICA »

A odnośnie prywatnych uczleni.Hmmm chyba nie macie racji.Ja za pierwszym podejściem nie dostałam się na państwową uczelnie.Musiałam iść do prywatnej.A ciekawostką jest to,Że więcej osób wyleciało z prywatnej niŻ z państwowej(z tego samego kierunku).Właśnie dlatego,Że panuje opinia w prywatnej nie trzeba się uczyć wyleciało tyle osób.Myśleli,Że mając bogatego tatusia skończą studia.Niestety się przeliczyli.A w tej szkole trzeba było naprawdę kuć.Więc mam do Was prośbe nie wypowiadajcie się na tematy o ,których nie macie pojęcia(tak jak tutaj o uczelniach prywatnych).Dodam jeszcze,Że teraz studiuje na uczelni państwowej i mam porównanie.Poziom jest prównywalny.
BURZUM

Re: Studia..

Post autor: BURZUM »

ZaleŻy jeszcze, JAKA to uczelnia prywatna.
Bo przecieŻ nie da się porównać Koźmińskiego, który ma pierwsze miejsce i jakiejś płatnej Akademii Pana Kleksa, a to o akademie Pana Kleksa głównie chodzi.
Do takiej płatnej Akademii Pana Kleksa chodzi dziewczyna mojego kuzyna i ona się tam naprawdę nie musi uczyć.
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: Studia..

Post autor: GoodWolf »

BURZUM=Zależy jeszcze, JAKA to uczelnia prywatna.
Bo przecież nie da się porównać Koźmińskiego, który ma pierwsze miejsce i jakiejś płatnej Akademii Pana Kleksa, a to o akademie Pana Kleksa głównie chodzi.
Do takiej płatnej Akademii Pana Kleksa chodzi dziewczyna mojego kuzyna i ona się tam naprawdę nie musi uczyć.

Tak samo jest w niepublicznych Szkołach Policealnych.Płacisz,praktycznie nic się nie uczysz,a dobre oceny w indeksie i tak są.
BURZUM

Re: Studia..

Post autor: BURZUM »

Owszem,
Jeśli chodzi o Państwową WyŻszą Szkołę Zawodową w moim mieście, to nie idą tam ludzie, którzy się nigdzie nie dostali, a ludzie, którzy nie mieli pojęcia, Że kiedykolwiek przyjdzie im studiować.

Nauczyciel z mojej szkoły prowadził tam rekrutację.
Rozmowa z jednym kandydatem wyglądała następująco:
"- Znasz twierdzenie Pitagorasa?
- Eeee
- A znasz cokolwiek?
- Tak, a^2 + b^2 = c^2"

¯eby było śmieszniej, Starostwo wspiera takich ludzi i angliści, czy germaniści po takich szkółkach są bardzo chętnie przyjmowani na stanowiska nauczycieli (chętniej, niŻ mgr, bo mgr-owi więcej trzeba płacić), więc coś o tym wiem.

Kwestia jest jedynie taka, Że szkoły prywatne wypadajągeneralnie gorzej od publicznych, ale nie moŻna generalizować, bo obarczone jest to duŻym błędem. Po prostu jest niewiele szkół prywatnych, które działają jak porządne placówki oświatowe, większość, to prywatne centra biznesu.
Kuzyn miał szczęście znaleźć bardzo dobrą szkołę. Studiuje sobie w szkole prywatnej, przeniósł się z politechniki i jest zadowolony. Gwarantują mu tam wyjazdy, praktyki i nabrał duŻo doświadczenia.
TAJEMNICA

Re: Studia..

Post autor: TAJEMNICA »

Burzum rozczaruję Cię.Ja przez ten rok w tej prywtnej szkole musiałam się naprawdę uczyć.Tam nie było tak,płacisz i juŻ.Jak się koś nie uczył to wylatywał.
A tak na marginesie,skoro nigdy nie studiowałeś w prywatnej szkole to się nie wypowiadaj na temat jak tam jest.Ja akurat mam porównanie
BURZUM

Re: Studia..

Post autor: BURZUM »

Okej, ale błagam, czytaj ze zrozumieniem, nie chce mi się powtarzać tego samego innymi słowami. Nie wiem, gdzie Ty tam znalazłaś(eś) jakieś ataki na szkoły prywatne, ale jak znalazłeś(aś), to przeczytaj to, co napisałem jeszcze raz. Jak nie pomoŻe, to wtedy to samo, ale bardziej przystępnie.
No. dosyć, idę wziąć prysznic.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Studia..

Post autor: Gosiaczek »

no ja jakoś nie mialabym zaufania do psychologa który ukończyl prywatną uczelnię i to jeszcze wieczorowo
różnie w życiu bywa czasami sytuacja życiowa wymaga by dana osoba poszla na prywatną uczelnię
wielu ludzi potrzebujepapieru"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości