czy mogę miec psa??

Awatar użytkownika
Inez007
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 16:10

czy mogę miec psa??

Post autor: Inez007 »

Hej ,

zastanawiam się nad kupnem psa ale nie wiem czy jednak to dobra decyzja więc proszę was o pomoc .
No więc :

1 . mieszkam w bloku w 3 pokojowym mieszkaniu na 3 piętrze ,
2 . w domu nie ma mnie najdłużej 7 godzin a najkrócej 3 ,
3. w domu mam już 4 letniego kota ( wykastrowanego kocura ) ,
4 . z psem mogę wychodzic 4 razy dziennie ( rano , po południu na dłuższy spacer , pod wieczór na dłuższy i na wieczór na krótszy ) ,
5 . za jakiś rok przeprowadzam się do domu z ogrodem ,
myślę , że to na tyle . A i jeszcze proszę was o jakieś propozycję ewentualnej rasy .

Z góry dziękuje , *
Dexter_J

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Dexter_J »

Nie jest ważne w jakim mieszkaniu pies mieszka, ważna jest ilość i długość spacerów, więc jak możesz chodzić z nim na długie spacery to czemu nie, tym bardziej, że za rok przeprowadzasz się do domu z ogrodem.
Najgorzej z tym kotem. No, ale często kot z psem się kumplują". Najlepiej kup suczkę, to będzie większe prawdopodobieństwo, że się polubią.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Inez007
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 16:10

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Inez007 »

Najlepiej kup suczkę, to będzie większe prawdopodobieństwo, że się polubią.
Pozdrawiam[/quote]

właśnie myślałam nad suczką . Ale jeszcze zastanawia mnie czy cavalier by się nadał
Dexter_J

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Dexter_J »

Wiesz co. Może pomyśl nad Cocer Spanielem.
Awatar użytkownika
Inez007
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 16:10

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Inez007 »

może i cokcer ale najbardziej mnie interesują psy nadające się dla kota . chociaż czytałam , że cocker spaniel może byc dla kota
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: yeast »

le najbardziej mnie interesują psy nadające się dla kota . chociaż czytałam , że cocker spaniel może byc dla kota
Dla kota nadaje sie kazdy pies bez wzgledu na rase - to juz od charakteru i wieku zwierzakow zalezy czy sie polubia. ale zwykle jesli bierzesz szczenie to nie ma problemu. W najgorszym razie beda sie ignorowac. Przygotuj sie tylko, ze przez jakis czas po sprowadzeniu psa, kot moze byc ciezko obrazony.
Dexter_J

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Dexter_J »

Bym się kłócił, nie wyobrażam sobie amstafa lub pitbula pod jednym dachem z kotem. Weź Cocer Spanielke.
Awatar użytkownika
Inez007
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 16:10

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Inez007 »

Dexter_J pisze:Bym się kłócił, nie wyobrażam sobie amstafa lub pitbula pod jednym dachem z kotem. Weź Cocer Spanielke.
też mi ciężko jest wyobraźic sobie jakąś agresywną rasę z kotem . ale co do reszty zgodzę się
i chyba jednak zdecyduję się na cocker spaniela . A może ktoś ma jeszcze jakieś propozycję.
dziękuje waqm za odpowiedzi i pozdrawiam )
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: marti91 »

O matko, przecież bulle nie zostały wyhodowane do likwidowania kotów! Każdy odpowiednio wychowany pies, chowany z normalnym kotem od początku go nie zje. Widziałam na żywo amstaffa, który przyglądał się tylko chomikom, nawet w głowie mu nie było, by któregoś unicestwić.

Cocker jest fajnym psem, ale też nie jest jakiś bardzo łatwy do wychowania, to pies z dość niezłym popędem.

Poza tym co to jest agresywna rasa, bardzo duzo zależy od wychowania, poza tym, jeśli kupuje się psa ze sprawdzoengo źródła, a nie gdzieś tam z giełdy, to psy są selekcjonowane, a agresywne nie są rozmnażane, przeczytajcie przynajmniej wcześniej wzorzec.
Dexter_J

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Dexter_J »

O matko Błagam nie kupuj pitbula, który ma mieszkać z dorosłym kocurem, nie rób tego. To najgłupszy pomysł o jakim słyszałem (poza głupimi radami koleżanki Talgi). Możesz kupić każdą rasę jaka Ci się podoba, byle nie agresywną. Cocerki są fajne także możesz go kupić
Awatar użytkownika
Inez007
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 16:10

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Inez007 »

już nie wiem co sądzic o cocker spanielu . Wyczytałam dzisiaj , że są trudne w pielęgnacji i wykazują tendecję do dominowania . chyba jednak poszukam innej rasy .
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: Tahtimittari »

Inez007, a może kundelka ze schroniska weź?

Co do tych ras agresywnych to Też bez przesady jak się młody piesek wychowa z kotem,to z jakiej racji miałby go unicestwiać? Eh, stereotypy. Znajomy ma hodowle amstaffów i kota czy dwa miał (teraz nie wiem jak się sprawa przedstawia, bo dawno nie widzieliśmy się) i jakoś amstaffy z nimi sobie żyły. No ale stereotypy zawsze będą.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: czy mogę miec psa??

Post autor: marti91 »

Nie napisałam, żeby kupowała pittbulla, bo nie jest to rasa dla początkujacych, tylko chciałam zareagować na Twoje uprzedzenia, Dexter.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości