Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: studiowanie;p

Post autor: foxy_ »

Myślę, że będziemy mogli się zapisywać na fakultety gdy dostaniemy legitymeacje studenckie, bo jest na niej też nr albumu. Ale do tego jeszcze będzie musiała być włączona odgórnie możliwość zapisu na faki dla 1. roku. W tej chwili można się zapisać na jedne faki dla 3 i jedne dla 4 roku. Szacuje, ze uda się nam zapisać gdzieś na przełomie września i października.

Dokładnej definicji punktów ECTS musiałabyś szukać w sieci, ja Ci powiem tak na zdrowy rozsądek jak to wygląda Otóż każdy przedmiot ma przypisaną pewną licznę punktów ECTS (te kończące się egzamianmy mają ich najwięcej). Gdy zaliczy się przedmiot, to zdobywa się punkty. Później sumuje je się. Trzeba mieć określoną ilość punktów, żeby uzyskać wpis na kolejny rok. Np. za wszystkie przedmioty na 1. roku można uzyskać (załóżmy) 30 pkt. ECTS, a od 27 pkt. dostaje się wpis. Czyli jeśli nie zaliczysz przedmiotów za 3 pkt ECTS to i tak przechodzisz dalej. Jeśli masz mniej punktów, nie dostajesz wpisu na kolejny semestr. Trzeba uważać z tymi punktami, bo pod koniec studiów i tak trzeba mieć wszystko zaliczone. Mam nadzieję, że wszytsko objaśniłam i nie wprowadziłam nikogo w błąd
Lauren
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:44

Re: studiowanie;p

Post autor: Lauren »

Mnie nie wprowadziłaś . Dzięki . Jeśli po odbiorze legitymacji będzie można się zapisać, to fajnie. Im szybciej będzie taka możliwość (czyli też - oni dadzą taką możliwość), tym lepiej.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Z tymi punktami ECTS to foxy ogólnie ma rację, ale:
na naszej cudownej uczelni, żeby dostać wpis na kolejny semestr musisz mieć zaliczone wszystkie przedmioty i egzaminy (lub zgode dziekana, katedry etc na komisa, wtedy jest wpis warunkowy) w przeciwienstwie do np.polibudy, gdzie licza punkty, a niezaliczony przedmiot mozna zaliczyc w przyszlym roku - u nas nie ma tak dobrze punkty sa wazne w zasadzie tylko dla kogos kto jedzie na erasmusa itp., wiele osob zapomina w ogole o wypelnieniu tej rubryczki w indeksie.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

shisha pangma pisze:Na każdym roku trzeba zaliczyć 30 h fakultetów (tzn. można zaliczyć np. 40 na pierwszym i potem na drugim 20). Lista dostępnych fakultetów dla każdego roku jest na stronie wydziału (pod programem). Na pierwszym roku dobrze zapisać się na konflikty/negocjacje lub informacje biblio (ostatnie zalicza się przez internet), metodyke pisania prac (ale tu trzeba napisac prace) i psychologie sadowa. Lepiej nie zapisywać na żadne chemiczne bo są często w piątki i są na nich kartkówki.
a jak się zalicza konflikty/negocjacje? a co z neuroanatomią? właściwie powinna się przydać ?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

faki zaliczają godzinowo (liczba punktów ECTS jest proporcjonalna do liczby godzin) - nie wiem czy o to Ci chodziło. Jeśli o forme zaliczenia to nie wiem (ja chodzilam na metodyke pisania.). Co do neuroanatomii to to chyba nawet niezła powtórka z nerwówki, ale
1. nie wszystkie grupy mogą się zapisać (kilku grupom kolidowało z planem, więc dopóki planu nie znacie to nie ma sensu się zapisywać)
2. neuroanatomia jest w drugim semesterze i chyba po południu był, a dobrze jest wziąć taki fakultet, żeby mieć go z głowy przed Bożym Narodzeniem
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

drugi semestr i Boże Narodzenie? ) ja nie chce wybierać tej metodyki, nie umiem pisać wypracowań
ale zaraz, zaraz, BO, ściągnęłam sobie zeszłoroczny wykaz przedmiotów fakultatywnych dla I roku WL i tam są 3 główne tabelki - których tytuły są w pogrubionej czcionce i w każdej jest po pare przedmiotów, czy mamy wybrać po jednym z każdej tabelki czy 1 z tych wszystkich proponowanych
Są przedmioty wyłącznie dla I roku (1), dla I i II roku (2), i dla studentów I-VI roku (3) i wg takiego podziału są przydzielone określone przedmioty
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: studiowanie;p

Post autor: foxy_ »

Odpracowanych ma być 30h fakultetów łącznie w ciągu roku akademickiego. Z której tabelki wybierzesz to już tylko Twoja sprawa. No chyba że nie będzie miejsc, wtedy co innego (ale nawet nie wiem, czy takie coś zdarza się w praktyce). Musisz też wybrać fakultet dostępny dla Twojego roku.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Cheaxie pisze:drugi semestr i Boże Narodzenie?
lepiej faki zaliczyć w ciągu pierwszych trzech miesięcy, po co sobie takim głupotami zawracać głowę, kiedy człowiek ma ważniesze sprawy. jeśli chodzi o brak miejsc to to się raczej nie zdarza - co najwyzej moze nie byc miejsc tam gdzie chcesz. bierzcie informacje biblioteczna - trzeba uzupelnic w necie test i za samo to jest 10h.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

Na anatomię jaki fartuch potrzeba Wiązany (od przodu/ tyłu) czy zapinany
akworus
Posty: 17
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:12

Re: studiowanie;p

Post autor: akworus »

A wiecie może kiedy w końcu dostaniemy legitymacje studenckie?
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: studiowanie;p

Post autor: Ramone »

akworus pisze:A wiecie może kiedy w końcu dostaniemy legitymacje studenckie?
28.09 podobno
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: studiowanie;p

Post autor: siouxsiesioux »

Mam pytanie odnośnie nieszczęsnego BIM, słynne wykłady do 20:00. Czy tam otrzymuje się jakąś ważną, tajemną wiedzę, czy można sobie odpuścić? A jeśli tak, to co i jak - w sensie, jest do tego jakaś książka/cokolwiek? Z góry merci beaucoup za pomoc.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Zdecydowanie można sobie odpuścić, koła zaliczeniowe są z tylko z ćwiczeń (chociaż prowadzący twierdzą, że z wykładów też, ale to tylko tak, żeby zachęcić ludzi do uczestnictwa). Na ćwiczeniach (szczególnie z biostat) dobrze robić sobie łopatologiczne notatki, bo nawet o banałach czasami się zapomina na kole. Dobrze jest trafić do takiego młodego faceta, który zdaje sobie sprawe z tego, że nie jest to najważniejszy przedmiot na świecie i nie robi problemów, babka ponoć czepialska jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości