Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

nie no:D widze humory dopisuja:D nie tylko mnie zniszczyl troche cytoszkielet. JA w kazdym razie bede musial w niedziele , ale niektorzy naszczescie histo beda mieli po poniedzialku to nawet ten weekend z chlopakiem/ dziewczyna sie upiecze:D
cassie28
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: cassie28 »

Tak czytam to forum i widzę, że nie tylko ja mam zapał do nauki:/ Jeśli się nie mylę to Wy jesteście na lekarskim, tak? Bo ja jestem na stomie i też pasuje mi coś posymulować naukę trochę) Znalazłam na chomiku coś z histologii o cytologii, ale nie wiem czy to jest to. Powiedzcie mi czy zaczyna się to od błony komórkowej (m.in. na pierwszej stronie rola białek błonowych) i kończy się na eliminacji komórek drogą apoptozy? Łącznie mam 13 stron tego.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Arnold »

tak to jest ten cudowny skrypt
cassie28
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: cassie28 »

Dzięki Arnold:) To teraz może idę sobie trochę w depresję wpaść. Myślałam, że na etapie liceum zakończę przyjaźń z komórką, a tu widzę, że się dopiero zaczyna.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: lexie »

To niech nikt się nie uczy, jak nikt nie będzie umiał to się nas wszystkich równo czepną, i nikt nie wyjdzie na większego debila:D
Mnie wszystko to zaczyna przerażać, także wole na razie unikać zaglądania do skryptu, mam nadzieje że w niedziele trafie na dziurę w czasoprzestrzeni i poniedziałek nie nadejdzie)
Awatar użytkownika
roxxxa
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:15

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: roxxxa »

jestem za przywołaniem dziury w czasoprzestrzeni
cassie28
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: cassie28 »

Ja też jak najbardziej Może jeśli wszyscy będziemy o niej intensywnie myśleć to się uda
Awatar użytkownika
roxxxa
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:15

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: roxxxa »

aa mmMmmMMMmMmMmmMMm.!ltłączę się z energią kosmiczną w celu przywołania dziury w czasoprzestrzeni
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: fabiolkaa »

Ajjj histologia pierwsze zaliczenie
Dam wam taką dobrą radę Z histologii nauczyć się na pamięc dosłownie., najlepiej słowo w słowo. I cieszyć się z trójki z pierwszego zaliczenia szczególnie jeśli jest to trójka wystawiona przez dr K. Tak naprawdę znam jedną osobę ktora dostala z pierwszego zaliczenia 4,5 - był to chłopak ktory wydeklamował właściwie zacytował słowo w słowo z skryptu z szybkościa z ktorą ja umiem powiedzieć tylko Ojcze nasz
Nie, tak naprawdę histologia jest fajna w pełni odczujecie to w piękny majowy dzień kiedy bedziecie się uczyć seminarium czwartego z biofizyki ale to dopiero drugi semestr
Warto sie postarać z histologii i mieć średnia 4,5 bo przedtermin z tego przedmiotu to bajka, nie da sie go nie zdać. a test nie jest już tak przyjemny


Ps: U pani dr H (bądź Ch do dziś nie wiem) nie trzeba uczyć się z steva ani z zabla, trzeba tylko przepisać skrypcik na karteczkę (bo u pani H się pisze na szczęście) i jeśli zrobi się mało literówek to można dostać i 4,5 , z nablonkow napisalam wszystko łacznie z kropkami i przecinkami jak w skrypcie i dostalam 5
podobnie u dr W. druga grupa z nim miala i tez uczyli sie ze skrypciku tylko i piąteczki sie zdarzały. Jakie to szczęście trafić na panią dr H alby pana dr W
Prawdopodobnie gr 6a będzie z nią miala bo z roku na rok asystenci raczej się nie zmieniają dla poszczególnych grup
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

Fajnie tak na pamiec. kiedys bylem niezly z recytowania ale to dawne czasy

a tak serio to jakos trudno mi myslec nad taka srednia i podobno 4.3 jak sie ma i chodzi na wyklady to tez mozna dostac przedtermin
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: fabiolkaa »

To zależy u kogo. Jest grupa asystentów którzy rzeczywiście nie dają wiecej niż 3,4 i u tych asystentów średnia nie ma większego znaczenia. Ale jest grupa takich u ktorych można dostać 5 (szczególnie dr W i pan dr H) i u nich średnia 4,5 jak najbardziej obowiązuje.
Moim zdaniem warto się na blaszkę nauczyć na pierwsze kilka zaliczeń i wyrobić sobie renomę, bo potem nawet jeśli cos nie pójdzie przymykają oko i puszczaja na przedtermin .
A o przedtermin z histo warto powalczyć, nie tylko dlatego że jest on bardzo przyjemny ale też dlatego że jest w maju. Test jest w połowie czerwca co jest bardzo niekorzystne bowiem egzamin z biofizyki jest jakieś 6-7 dni po histologii. Lepiej załatwić sobie tą histo w maju a w czerwcu mieć więcej czasu (ok 20 dni) na biofiz.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Arnold »

Czyli rozumiem że nie będzie zalki z cytologii skoro za tydzień mamy zalkę z nabłonków
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

a wie ktos kto z histologi ma 7a?:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości