chemia orgniczna i nieorganiczna

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
filka

chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: filka »

/jaka jest roznica miedzy chemia organiczna i niorganiczna?wszedzie slysze ze organiczna jest bardzo trudna ale co na niej jest dokladnie?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: Vinci »

Nazwa chemia organiczna powastala w czasach kiedy ludze nie potrafili otrzymywac subsatncji obecnie uwazanych za organiczne, zaliczano do niej substancje otrzymywane z oraganizmów zywych i produkty ich dalszych przemian. Pzniej zsyntezowany moczkim i nazwa stala sie troche nie poporawna ale tak juz została. Oglonie mowiaz jest to chemia związków węgla. Jej troudnosc polega na tym ze jest to dosyc obszerny materiał i duzo nauki pamieciowej, w nieorganiczej jest wiecej liczenia
filka

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: filka »

czyli w organicznej nie ma liczenia tylko raczej doswiadczenia i laczenie roznych substancji i reakcje cos takiego?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: Vinci »

Tu i tu jest liczenie i doswidczenia tylko ze w roznych proporcjach:) organiczna: wiecej doswidczen i łaczenia substancjii a w nieogranicznej: liczenie i tez calkiem sporo doswiacdzczen tylko na innych substancjach niz w org] i tutaj jest jeszcze cala elektrochemia
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: MiRACiDiUM »

Elektrochemia to już raczej dział chemii fizycznej, chociaż chemicy nieorganicy zajmują się też często elektrochemią. Jak dla mnie organiczna jest o wiele trudniejsza. Trzeba znać różne mechanizmy reakcji, strasznie dużo wzorów no i jeszcze dochodzi izomeria. Na nieorganicznej w laboratorium używaliśmy prawie wyłącznie probówek, palnika i zlewek, a na organicznej trzeba było zbudować na kratownicy cały zestaw i każdy się modlił, żeby to wszystko się trzymało. Obydwie pracownie były fajne, ale na organicznej robiliśmy ciekawsze rzeczy, np. ja syntezowałem chlorowodorek 4-sulfonoamido-2,4-diaminoazobenzenu, czyli jeden z pierwszych chemioterapeutyków. Organiczna jest ściślej powiązana z biologią niż nieorganiczna. Pozdrawiam!
filka

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: filka »

a na medycyne bardziej jest potrzebna znajomosc chemii organicznej czy nieorganicznej?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: chemia orgniczna i nieorganiczna

Post autor: Vinci »

Wydaje mi sie ze organicznej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości