Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
warta
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2008, o 13:14

Re: studiowanie;p

Post autor: warta »

A wie ktos moze gdzie sie odbywaja cwiczenia z biologii?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: studiowanie;p

Post autor: siouxsiesioux »

Na ul. Mikulicza-Radeckiego 9
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: studiowanie;p

Post autor: Ramone »

A wykłady z Historii Medycyny ? Warto chodzić ? A jak się nie pojawiać to z czego się nauczyć na egzamin/koło ?
warta
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2008, o 13:14

Re: studiowanie;p

Post autor: warta »

Mam pytanko odnosnie fakultetu historia eugeniki warto sie na to zapisac chozdil ktos?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Chodzić na wyklady nie musisz, uczyć się najlepiej z pytań krążących wśród studentów (w formie drukowanej były kiedyś w kserze, ale teraz chyba nie ma), jak się kobieta zapyta z czego się uczyłeś to mów, że z notatek i podręcznika) Są dwa podręczniki - jeden Brzezinski, drugi nie pamiętam, nie trzeba koniecznie ich czytać, ale fragmenty są ciekawe. Nie wiem czy już nie wypozyczyli wszystkich egzemplarzy z biblio AM, ja hismeda wypozyczyłam w bibliotece w rynku (która jest na tej ścianie co empik) w styczniu (czyli w gorącym sezonieP). Warto iść na przedtermin.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

Kurcze, a trudne ta historia jest w LO wolałam te ścisłe przedmioty te humanistyczne raczej omijałam boję się trochę tej historii.brrr! Pytają/wymagają jakiś trudnych, wnikliwych rzeczy Czy notatki z wykładów wystarczą
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: studiowanie;p

Post autor: Ramone »

shisha pangma pisze:C jeden Brzezinski,
Jest sens brać taki z 88 roku ?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: studiowanie;p

Post autor: shisha pangma »

Na ćwiczenia (czy tam seminaria) z historii uczyć się nie trzeba, na koło można się pouczyć i zrobić ściągi i jakichś pierdół, ale trzeba uważać, bo kobieta przyłapuje czasami tych, którzy się ukrywają ze ściąganiem, a tych, którzy rzucają się w oczy w ogóle nie zauważa. Na egzamin trochę się jednak przydaloby pouczyć, ale bez przesady (1 dzień, max 2 wystarczą w zupelności). Brzezniski moze byc z 88, nie wiem czy jakies duzo mlodsze w ogole mozna dostac.
Frutas
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 18:35

Re: studiowanie;p

Post autor: Frutas »

Dobra jest książka:
"Historia medycyny filozoficznie ujęta bo ciekawa, przynajmniej jeśli chodzi o średniowiecze
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: studiowanie;p

Post autor: siouxsiesioux »

Pomocy! :p Próbuję się właśnie zapisać na fakultety. Nie ma w tabelce neuroanatomii - można się na to zapisać dopiero w drugim semestrze? A jak klikam na terminy psychologii sądowej, to wyskakuje mi brak zajęć. Chodził ktoś w ogóle na jeden z tych faków i może coś na ich temat powiedzieć? Korcą mnie z nazwy, ale żeby się nie okazało, że będą mi zapychać dzień niepotrzebnie.
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: studiowanie;p

Post autor: Ramone »

siouxsiesioux pisze:Pomocy! :p Próbuję się właśnie zapisać na fakultety. Nie ma w tabelce neuroanatomii - można się na to zapisać dopiero w drugim semestrze? A jak klikam na terminy psychologii sądowej, to wyskakuje mi brak zajęć. Chodził ktoś w ogóle na jeden z tych faków i może coś na ich temat powiedzieć? Korcą mnie z nazwy, ale żeby się nie okazało, że będą mi zapychać dzień niepotrzebnie.
Zapewne będą dostępne potem. Neuroanatomia jest dopiero w drugim semestrze.

Jutro jest jakieś spotkanie ze studentami I roku. Warto na to iść ?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: studiowanie;p

Post autor: siouxsiesioux »

Dobra. Obczaiłam sobie tę sądową. Koliduje mi z wykładem z historii medycyny (czyli dla mnie żadna strata). Mogę się zapisać na coś, co teoretycznie koliduje z planem, czy nie mogę? Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: studiowanie;p

Post autor: Cheaxie »

Jesteś na I roku Możesz się już zapisać na fakultety? Trzeba przecież nr indeksu aby się na nie zapisać, chyba. - ach! zresztą ja już sama nie wiem. Nikt nam nic nie powie co i jak tylko my sami musimy wykombinować jak to pozałatwiać itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości