studia medyczne- długośc itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cristal
Posty: 9
Rejestracja: 5 paź 2009, o 14:37

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Cristal »

Witam . Chciałbym się dowiedzieć czy teraz dalej jest obowiązkowa fizyka z rozszerzeniem na maturze, aby dostać się na studia medyczne do Wrocławia ?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Sephora »

tak trudno wejsc na strone rekrutacji AM Wrocław?-wymagana jest fizyka podstawowa
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Dali »

A ja mam takie pytanie z gatunku bardzo trudnych: maturę piszę w 2011, czy mogę być pewien, że GUM nie zmieni wymaganych przedmiotów na maturze ( biol, chem ) i nie doda fizyki?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: PalmaKokosowa »

w życiu pewna jest tylko śmierć
Awatar użytkownika
Cristal
Posty: 9
Rejestracja: 5 paź 2009, o 14:37

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Cristal »

Byłem wiele razy na tej stronie, tylko tam pisali, że Ci co zdawali maturę w 2007r to aby się dostać potrzebowali : biologie i chemie rozszerzoną, fizykę podstawę . I pomyślałem ze coś się zmieniło do teraz dlatego pytam
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Krasus »

Dali pisze:A ja mam takie pytanie z gatunku bardzo trudnych: maturę piszę w 2011, czy mogę być pewien, że GUM nie zmieni wymaganych przedmiotów na maturze ( biol, chem ) i nie doda fizyki?
Uczelnia ma obowiązek podać wymagania i informacje dot. rekrutacji na rok przed rozpoczęciem rekrutacji, i nie ma prawa ich zmienić w trakcie. Spokojna Twoja rozczochrana
dzasssta
Posty: 46
Rejestracja: 18 sie 2009, o 21:39

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: dzasssta »

wlasnie chyba moze zmienic wymagania jesli chodzi o poziom,albo moga dac jakis smieszny przelicznik tak jak bylo na PAMie w tym roku
iwona1992
Posty: 110
Rejestracja: 6 maja 2008, o 16:51

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: iwona1992 »

Mam pytanie, odnośnie właśnie tego jak to wygląda od strony praktycznej to bycie lekarzem. Czytałam już tyle informacji, nierzadko sprzecznych ze sobą, dlatego bardzo proszę o konkretne informacje od kogoś kto naprawdę się na tym zna.

Studia trwają 6 lat (to wiem na pewno)

Potem idzie się na staż, który trwa 13 miesięcy (po kilka tygodni na każdym oddziale) - czy jest on płatny? ile mniej więcej? Pytam, bo zastanawiam się, czy na tym etapie można się już usamodzielnić.

Po stażu jest LEP, który trzeba zdać (a jak się nie zda, to co taki delikwent może robić?)

No i właśnie co po tym LEP-ie? Można już leczyć i zarabiać jakieś przyzwoite pieniądze, za które da się np. rodzinę utrzymać, i trzeba czy można robić specjalizację?

Załóżmy, że robimy specjalizację. Jest dwustopniowa, czy jedno? Co ona nam daje (z punktu widzenia materialnego)


Być może moje pytania są głupie i zapewne zjedziecie mnie, bo w byciu lekarzem liczy się powołanie i prawdziwa chęć niesienia pomocy, nierzadko bezinteresownie. Ja to wszystko wiem, ale względy materialne też są dla mnie ważne Nie chodzi mi o to by być człowiekiem zamożnym (pieniądze nie są miarą szczęścia), ale o to by żyć na przyzwoitym poziomie, nie musieć być na utrzymaniu innych. Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli.


I z innej beczki, jakie są de facto dochody lekarza pracującego w średniej wielkości szpitalu/pzychodni tuż po stażu a jakie dla takiego z jakimś tam doświadczeniem, dajmy na to 10 lat po ukończeniu AM i byciu czynnym lekarzem (bez żadnych doktoratów, wielostopniowych szczegółowych specjalizacjito jest przeznaczone dla jednostek wybitnie wybitnych, ja jestem przeciętna.)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Padre Morf »

Potem idzie się na staż, który trwa 13 miesięcy (po kilka tygodni na każdym oddziale) - czy jest on płatny? ile mniej więcej?
1000 na rękę ]
Po stażu jest LEP, który trzeba zdać (a jak się nie zda, to co taki delikwent może robić?)
np pracować na budowie. Leczyć nie można, bo nie ma PWZ.
A poza tym LEP można zdawać już w trakcie stażu podyplomowego, a nawet tuż po studiach jeśli ktoś chce.
Załóżmy, że robimy specjalizację. Jest dwustopniowa, czy jedno? Co ona nam daje (z punktu widzenia materialnego)
jednostopniowa. Specjalizacja=po prostu wyższa pensja.
I z innej beczki, jakie są de facto dochody lekarza pracującego w średniej wielkości szpitalu/pzychodni tuż po stażu a jakie dla takiego z jakimś tam doświadczeniem

to zalezy gdzie sie pracuje, jaką się ma specjalizacje i od umowy (etat, kontrakt). Na kontrakcie zarabia się od 50 do 90-100zł/h.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Grzybu123 »

Cytuj:
Potem idzie się na staż, który trwa 13 miesięcy (po kilka tygodni na każdym oddziale) - czy jest on płatny? ile mniej więcej?


1000 na rękę ]
Koleżanka mówiła, iż bez dyżurów ma w Łodzi 2007 zł na miesiąc (podstawy) (staż).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Padre Morf »


Koleżanka mówiła, iż bez dyżurów ma w Łodzi 2007 zł na miesiąc (podstawy) (staż).

brutto.
Netto wyjdzie jakieś 1500.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Grzybu123 »

Moim zdaniem nie jest tak mało, bo nie mówiła tego z jakimś wyrzutem (więc pewnie chodziło o kwotę na rękę) i mówiła jeszcze o dyżurach (za niego dostaje około 150 zł).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Padre Morf »

Grzybu to zależy co się na tym stażu robi ]
Niektórzy uciekają przed pacjentami, chowają się po kątach i ulatniają o 12 jednocześnie krzycząc, że 1500 na rękę to skandal ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości