Mam 2 półdzikie koty i planuje zakup psa!! POMOCY!!

kris02000
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2009, o 17:55

Mam 2 półdzikie koty i planuje zakup psa!! POMOCY!!

Post autor: kris02000 »

Mam 2 półdzikie koty i planuje zakup psa: owczarek francuski beauceron, lecz boje się że jak wypuszcze szczeniaka z domu to kot podrapie psa np. w nos i bedzie po psie. koty mam na podwórku, ale jeden ( w zasadzie jedna) z nich jest młody , drapiezny i energiczny. druga to stara spokojna kotka i o nią sie nie martwie.
napiszcie cos co mogło by mi pomóc bo jestem w kropce.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Mam 2 półdzikie koty i planuje zakup psa!! POMOCY!!

Post autor: Orchidea »

Miałam troszkę podobną sytuację.Przede wszystkim kot nie powinien uciekać przed psem-ale jak jest w praktyce to wiadomo.Życie
Powinieneś starać się je do siebie przyzwyczajać.Im pies jest mniejszy tym lepiej,bo łatwiej się do kota przyzwyczai.Moja kotka miała kilka lat,gdy doszedł nowy pies.Minął rok i dalej nie mogą się ze sobą tak do końca oswoić.Ale jest lepiej niż na początku.Pies nie szczeka,nie warczy na widok kota.Wręcz przeciwnie-to kot okazuje większą agresję,bo wiadomo boi się,bo był pierwszy w domu.Pieszesz,że jeden kot jest młody i energiczny,więc może być trochę ciężko na początkuAle z czasem może się przyzwyczają do siebie-choć i to nie jest gwarantowane.Możesz też spróbować przytrzymać kota,a ktoś drugi psa i pokazać je jakoś sobie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości