Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Wiana
Posty: 57
Rejestracja: 9 paź 2009, o 15:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Wiana »

W III gimnazjum
Ale proszę, nie skreślajcie mnie z tego powodu. Naprawdę mi zależy na tej pracy i chcę ją zrobić porządnie, bez naciągania
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kociara1993 »

nikt nie chce Cię z tego powodu skreślać
ja jestem w 1 kl lo
tylko może najpierw weź udział w olimpiadzie gimnazjalnej, bo będziesz mogła dzięki temu siebie sprawdzić
Wiana
Posty: 57
Rejestracja: 9 paź 2009, o 15:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Wiana »

W konkursie kuratoryjnym (jeśli o to Ci chodzi) też biorę udział, ale nie róbmy off-topu:).
Jeszcze raz ponawiam prośbę o skrytykowanie tematów i ew. polecenie jakiejś literatury (zwłaszcza od doświadczonych olimpijczyków)

PS. kociara1993 - dzięki za wyrozumiałość
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kociara1993 »

tak, o ten konkurs mi chodziło
myślę, że Twoje tematy są ciekawe, na pewno dobre na dobry początek
literatury Ci nie polecę, bo sama jestem w miarę początkująca
ale myślę, że ktoś doświadczony zabierze głos w tej sprawie
i tak trzymaj, bo im wcześniej zaczniesz, tym większe masz szanse
Awatar użytkownika
Mexxi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:14

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Mexxi »

Piszę pracę na temat perzu . Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki na ten temat lub chociaż w skrócie opisać jaki wpływ ma perz na inne rośliny?
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kociara1993 »

a ja mam takie małe pytanko: czy koniczyna krwistoczerwona też bywa czterolistna?
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: temarihermiona »

Tak szczególowych pytań o konkretne gatunki bym nie zadawała, bo bardzo małą macie szansę, że ktoś z licealistów będzie znał odpowiedź. Może w innym temacie, gdzie piszą ludzie zajmujący się konkretnym działem.

Co do pisania pracy w III gim., jestem absolutnie za, o ile będziesz już miała laureata z kuratoryjnego i mogła się nie przejmować rekrutacją do liceów. Wtedy robisz pracę i już w 1 LO możesz startować ( a nie tak jak większość w 2 .

Szukaj w necie tytułów książek, a potem tych konkretnych w bibliotece. Szkolna to o wiele za mało! Do napisania pracy potrzebujesz zbiorów z tak dużych bibliotek jak uniwersyteckie czy miejskie.
Wiana
Posty: 57
Rejestracja: 9 paź 2009, o 15:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Wiana »

Dzięki za poparcie, w konkursie gimnazjalnym walczę
Co do literatury to wiedziałam oczywiście, że szkolna biblioteka mi nie wystarczy, ale sprawdzić nie zaszkodzi. A na razie nie wiem za bardzo, czego szukać na uniwersyteckich, bo tam mi chyba nie doradzą. W większych miejskich mogą tylko wypożyczać (lub kserować) konkretne tytuły, które dopiero muszę znaleźć
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kociara1993 »

Ja osobiście żałuję, że tak właśnie nie zrobiłam. Co prawda w gim. byłam tylko finalistką (stres zrobił swoje), ale jednak miałabym czas rozpocząć robić pracę w gim. Wiano-naprawdę trzymam kciuki, start już w 1 klasie zwiększy Twoje szanse do ogromnych .
lodyarbuzowe
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2009, o 18:59

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: lodyarbuzowe »

Wiana - Masz tak dużo czasu, że najpierw poczytaj troche o pantofelkach, sprawdź czy są jakieś ciekawe czynniki w zależności od których możesz je hodować, etc. radziłabym też doszukać się jakiegoś aspektu ekologicznego.(:
poza tym, sama zaczełam pisać prace w 3 klasie gim (za tydzień ją wysyłam)
hm.jeżeli tego nie zrobiłaś - możesz jeszcze wejść na strone biblioteki najbliższego uniwerku i poszukać co związanego z Twoim tematem mają do zaoferowania. (z tego co pamiętam wpisujesz hasło i wyświetlają się dotyczące go pozycje, wiec nie musisz znac konkretnych tytułów)
Awatar użytkownika
Iza_Szzaa
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2009, o 21:06

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Iza_Szzaa »

Witam wszystkich Mam mały problem dotyczący pracy, a dokładnie plakatu. Wzięłam stosunkowo prosty, tak mi się przynajmniej wydawało, temat: wpływ głębokości siewu na szybkość kiełkowania. Doświadczenie proste, mało wymagające, wyniki do przewidzenia, ale przy pisaniu dyskusji pojawił się problem-nie mogę znaleźć żadnych publikacji poruszających wątek wpływu głębokości na kiełkowanie Przeszukałam trochę fizjologii w naszej bibliotece miejskiej i nic. Czy mógłby mi podsunąć jakieś tytuły? Przewrócę niebo i Ziemię a je znajdę:) A może to doświadczenie nie jest tak oczywiste i głębokość nie wpływa na kiełkowanie sama w sobie, a warunki i stężenie innych czynników na poszczególnych głębokościach? (przepraszam, za dużo czasu nad fizjologią ).
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
kot3cz3q
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2007, o 15:51

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kot3cz3q »

Witam. W mojej pracy badawczej muszę umieścić tabelkę gatunków roślin. Mam wpisane nazwy polskie i łacińskie i mam pytanie w związku z tym : czy nazwy polskie w tabelce muszą być z pierwszej dużej litery czy z małej? niby takie banalne ale nie wiem czy to nie będzie jakiś błąd jak będę pisać z dużej litery ?
[a w skrócie :Śliwa tarnina czy śliwa tarnina? D]
lodyarbuzowe
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2009, o 18:59

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: lodyarbuzowe »

Tylko nazwy łacińskie powinny mieć pierwszą dużą, jak ktoś się przyczepi może to uznać za błąd.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości