praca po ochronie środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
milen
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2009, o 11:21

ORGANIZACJE POZARZADOWE

Post autor: milen »

Witam
Czy ktoś z was pracował albo planował może prace/ staż w stowarzyszeniach lub innych organizacjach ochrony przyrody i innych tego typu? Ja dopiero zaczynam i mam dość romantyczne wyobrażenie na temat pracy w tym zawodzie ale wolałabym nie wyladawać w sanepidzie albo oczyszczalni Czy potrzeba znajomości by się dostać czy jak? Ktoś ma wiedzę na temat pracy w takim miejscu, jak tam się sytuacja maluje?
Z góry dzięki za info
mily_01
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2009, o 19:17

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: mily_01 »

Omijaj stowarzyszenia i sanepid jak chcesz dobrze zarabiać. Oczyszczalnie, przemysł, ewentualnie urzedy (WIOS).
Kaami
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2009, o 14:51

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Kaami »

Na Politechnice Wrocławskiej powstała nowa specjalizacja na OŚiu, a mianowicie Biotechnologia środowiska". Specjalizacja jeszcze przede mną, jestem ciekawa czy warto się na nią wybrać. Osobiście wydaje mi sie, że jeśli pracodawca z tej branży (biotechnoologii srodowiska) będzie miał do wyboru dwóch absolwentów: absolwenta ochrony srodowiska i absolwenta biotechnologii to wybierze tego drugiego. Chociaż mogę się mylić. PWr ma jeszcze kilka innych specjalizacji takich jak np. Systemy ochrony wód i gleb oraz Recykling. Jest jeszcze systemy ochrony atmosfery, ale na to ponoć nie warto iść.
Zawsze można zostac na uczelni, zrobić studia doktoranckie, wiadomo początki są trudne, ale w przyszłości powinno się opłacić. Moja subiektywna opinia jest taka, że dzięki Unii Europejskiej w niedalekiej przyszłości zatrudnienie w tej branży wzrośnie.
Beatrice
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:24

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Beatrice »

mnie by głównie interesowała praca w ochronie przyrody, głównie obszary natura 2000, czynna ochrona zwierząt. Nie widze sie jakos w pręznie rozwijającej się w firmie, gdzie praca jest strasznie sresująca. Kocham zwierzęta i to im chciałabym poświęcić się, a nie jakieś prawo, administracja czy fundusze. Mamy to szczęście, że w tej branży jest szeroki wybór stanowisk pracy.
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie można złożyć cv? Szkoda tylko, że praca na podobnych stanowiskach jest małodochodowa.
madlin
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2011, o 09:17

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: madlin »

Skończyłam OŚ w 2010 r. i jak do tej pory nie mam pracy w moim wyuczonym zawodzie. Ofert jest bardzo mało, a te, które są, to potrzeba co najmniej 2 - 3 lat doświadczenia
wiec nie jest fajnie. lepiej iśc na polibudę - po tej uczelni przynajmniej ma się prace


Moderator: nie masz pracy i dlatego spamujesz ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości