poszukuję informacji

Seiti
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2009, o 10:37

poszukuję informacji

Post autor: Seiti »

Witam, poszukuję informacji na temat doga moskiewskiego
Załączniki
moje maleństwo
moje maleństwo
Seiti
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2009, o 10:37

Re: poszukuję informacji

Post autor: Seiti »

Dziękuję ale nie chodzi mi o mastifa. Znalezienie jakiś informacji o dogu chyba graniczy z cudem .
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: poszukuję informacji

Post autor: eszel »

Na polskich stronach nic nie znajdziesz oprócz tego, że Dog moskiewski - krzyżówka doga niemieckiego i owczarka niemieckiego."

Na rosyjskiej stronie znalazłem krótki artykuł o tej rasie psa. Piszą w nim, że Dog moskiewski to jedyny przodek Teriera czarnego którego trudno potwierdzić dokumentalnie. Swiadkowie opowiadają o nim, jako o brzydkim i patologicznym psie. Zaatakował ten pies wysoko postawionego urzędnika, który odniósł cięzkie obrażenia. Stąd postanowiono zakończyc los tej rasy - niszcząc ją. Nawet jak ostatnia suka Toddi zdążyła wydac na świat sukę Czili", to nie miało żadnego znaczenia dla przetrwania tej rasy.
Seiti
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2009, o 10:37

Re: poszukuję informacji

Post autor: Seiti »

Dzięki, zainteresowało mnie to ponieważ ja mam krzyżówkę doga z owczarkiem i chciałam się dowiedzieć dlaczego zniszczono tą rasę. Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: poszukuję informacji

Post autor: talagia »

Dla poprawnosci dodam, ze jak teraz skrzyzujemy doga niemieckiego z owczarkiem to nie wyjdzie nam dog moskiewski, poniewaz jest to tylko geneza rasy, ktora pozniej polegala na wybieraniu i selekcji konkretnych cech i szczeniat.
Seiti
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2009, o 10:37

Re: poszukuję informacji

Post autor: Seiti »

Nie wiem czy ten pies zdążył przejść jakąś selekcję, wydaje mi się że był hodowany dość krótko bo nie spełnił oczekiwań twórców. Może się mylę.ale kiedy dowiedziałam się że skrzyżowano doga i owczarka a potem zaprzestano hodowli z powodu ich ciężkiego charakteru postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej: jak wyglądały, jaki temperament miały i co chcieli osiągnąć twórcy i czemu im się nie powiodło. Szukając w internecie podobnych mieszańców jak mój pies, znalazłam pewne cechy wspólne takich mieszanek. Dziękuję za informacje i pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości