praca badawcza na olimpiade biologiczną

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: maraj »

Stokrotka pisze:A teraz o czym były w wiekszości jesli mogę spytać

I co przewidujecie teraz?
Ja teraz studiuje, więc w tym roku nie mogłam brać udziału. Uważam że może być dużo z ekologi i genetyki, najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny. Ta gałęź biologi rozwija się najprężniej. Poza tym tyle się mówi o zdrowej żywności, ochronie przyrody, gatunkach ginących itp Ale to jest tylko moje zdanie. Nie mam szczęścia w obstawianiu więc ślepo się w te moje posty i opinie nie wpatrujcie. Osobiście chciałabym jednak zeby było dużo zadań na ten temat
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Stokrotka »

maraj pisze: Ja teraz studiuje, więc w tym roku nie mogłam brać udziału.
W takim razie powodzenia!Ja tam nie mam pojęcia jak narazie o tych konkursach, olipiadach.

Pozdrawiam!
migotka
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2006, o 11:47

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: migotka »

Ja także zostałam zmuszona do napisania takiej pracy a raczej obiecałam to swojej nauczycielce nie żebym sama z siebie jej nie napisała ale teraz mam problem z wyborem tematu. Myślałam o założeniu hodowli ślimaków winniczków, sprawdzać jaki pokarm najchętniej jedzą co ma wpływ na ich rozwój i takie tam ale na stronie olimpiady przeczytałam, ze przy zakladaniu takiej hodowli należy mierzyć tamperature w terrarium miec odpowiednie oświetlenie jak dla mnie za dużo zachodu. może jakieś obserwacje w plenerze tylko jakie :( . balagam niech ktos podsunie jakis pomysl z góry wielkie dzięki
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Robin »

wmyslenie tematu nie jest prosta sprawa. jesli robi sie badanuie trzeba wziasc pod uwage wszyskie parametry mogace miec wplyw na wynik doswiadczenia. wiem take ze szczegolna uwage przywiazuje sie do uzytecznosci przeprowadzonego doswiadczenia.
moja praca (fakt bylo to wieki temu) dotyczyla rozwoju muszek owocowek w zaleznosci od temperatury i naswietlenia.
pamietajcie ez o odpowiedniej formie pracy. wyglad ma duze znaczenie. i jej poprawnosc nie tylko merytoryczna.
zycze powodzenia wszystkim olimpijczykom
BURZUM

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: BURZUM »

O, dopiero teraz zauwaŻyłem ten temat.
Chcąc być pomocny, dam przykład swojej pracy. Została oceniona średnio-wysoko. Błędów merytorycznych pewnie nie było za wiele, ale za to na pewno były błędy strukturalne, typu bibliografia.

Drugiej pracy, która została oceniona bardzo wysoko (mianowicie z toksykologii o jadach ptaszników i skorpionów niestety nie mam, ale jak znajdę - bo komuś wysłałem - to teŻ zamieszczę). Na razie musicie obejść się tą bidą.
Gosia

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Gosia »

A ja uwazam ze praca badawcza to najmniejszy problem, bo nawet najprostszy temat mozna zrobic ciekawie, schody to sie zaczynaja jak sie dostaje pytania, a juz nie wspomne o tych za 5 punktow czasami to tylko na czuja sie to rozwiazuje, ale jak sie pomysli to jakos to jeszcze jest ) w tym roku mam nadzieje zrobie przynajmniej tyle zeby miec 6 z bioli )
pozdrawiam
P.S. do BURZUM tej pracy nie da sie otworzyc.gt
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Marcin I. »

Gosia pisze:A ja uwazam ze praca badawcza to najmniejszy problem
Właśnie - mój psor od biologii molekularnej, narzekając kiedyś że ma mało magistrantów, i przytykając wykłsdowcom na rolnictwie (gdzie na roczniku jest ok. 300 osób) śmiał się, że oni (wyczerpując zasób tematów prac) bedą pisać rozprawy nt: wpływ koloru siewnika na wydajność z hektara - tak więc - badać można rzeczywiście - wszystko
BURZUM

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: BURZUM »

Bo link nieaktualny. Zainteresowani niech dają maila, to powysyłam.
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: BURZUM »

Spróbuję tutaj załącznik wrzucić.

P.S. Ta praca, mimo nazwy - ostateczna nie jest. Jak sami widzicie. Jest jej aż 7 stron, a ma być 6. Po uwaleniu kilku linijek tekstu wydaje się być w porządku.
Załączniki
Wpływ fitoncydów na mikroorganizmy - wersja ostateczna.doc
(115 KiB) Pobrany 4067 razy
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: BURZUM »

Daj jeszcze siedem wykrzykników i cztery razy cry. To ilość optymalna.
skaynet

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: skaynet »

Ratunku do kiedy mamy oddać prace olimpijskie?
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: rabbit »

możecie mi trochę wiecej napisać o tych olimpiadach ? gdzie się skłąda taką pracę np
crazymac
Posty: 39
Rejestracja: 2 paź 2006, o 16:56

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: crazymac »

wszystko możesz sobie zczytać na stronce
moja praca badawcza jest we fazie ostatniego dosmażania ja bawiłem się z roślinkami na mniej niż 50/50 pkt nie liczę hehe lol
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości