Lekarz Wojskowy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: alba »

Gila pisze:dzięki za odpowiedź:)
a jak jest z zarobkami zaraz po studiach? tak beznadziejnie jak wszyscy mówią? i że ponoć jest przepaść co do kasy po woj-leku i leku?
A niby dlaczego ma się różnić
Po jednym i po drugim masz tytuł lekarza (jak zdasz LEP i skończysz staż to masz pełne prawo wykonywania zawodu (na czas stażu masz ograniczone).
Jak nie podpiszesz umowy z wojskiem to po woj-leku jesteś w takim samym położeniu jak Ci po leku.

Na stażu zarabiasz na tę chwilę jakieś 1400 zł na rękę.
Potem w zależności czy się dostaniesz na speckę i w jakim trybie no i na jaką specke (deficytowa czy nie). Sama pensja ze specki to nie są jakieś kokosy. 95% lekarzy na specce jakich znam dorabia w przychodni, nocnej pomocy medycznej, w pogotowiu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

Sama pensja ze specki to nie są jakieś kokosy. 95% lekarzy na specce jakich znam dorabia w przychodni, nocnej pomocy medycznej, w pogotowiu.

w przypadku lekarza wojskowego jeśli dowódca nie wyrazi zgody na dodatkową pracę to o dorabianiu można sobie pomarzyć.

U nas to pic na wodę, bo kontrakty dyżurowe mamy w tym samym szpitalu ale znam osoby, które nie dostały zgody na dorabianie, bo będzie się pan do jednostki spóźniał a to nie jest u nas tolerowane".

Urokiem bycia w wojsku jest to, że na wszystko jest wymagana zgoda ]
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Tesco »

A co jeśli moja kategoria w książeczce wojsowej to D, czyli niezdolny do pełnienia czynnej służby wojskowej? Nie mam żadnej możliwości bycia lekarzem wojskowym? Czy to nie ma większego powiązania?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: zdzisław »

zalezy z jakiego masz to D nie wiem jak jest z normalna służba - ale jakis czas temu nie dało sie dostać na wojskowo -lekarski z przeszłościa w postaci kat D w ksiażeczce wojskowej
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Ewakuacja »

odkopuje temat

w zasadzie pytanie mam do Morfeusza, chyba,ze ktos jest mi w stanie pomoc
czy moja wada wzroku mnie dyskwalifikuje jako kandydata do wojska? mam astygmatyzm, a dodatkowo na jedno oko -3,0 D.
psotnyborsuk
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2010, o 21:24

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: psotnyborsuk »

Też mam wadę wzroku (prawie taką jak ty) i mam kategorię A. Komisja, choćbyś był ślepy jak kret i to już na pierwszy rzut oka, to wyślą Cię na przymusowe badania . Słyszałem już różne historie, włącznie z takimi, że zbyt wysoki wzrost też dyskwalifikuje. Jeżeli nie masz innych poważnych schorzeń nie powinno być problemów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

Też mam wadę wzroku (prawie taką jak ty) i mam kategorię A.

Komisja komisji nierówna ] Zdarzały się osoby z nowotworami, gruźlicą i innymi tego typu niespodziankami, które dostały kategorię A.
a wada wzroku mnie dyskwalifikuje jako kandydata do wojska? mam astygmatyzm, a dodatkowo na jedno oko -3,0 D.

Nie.
Trzeba mieć ostrość wzroku co najmniej 0,5 przy szkłach do -6D albo cylindrach do -3D.
Słyszałem już różne historie, włącznie z takimi, że zbyt wysoki wzrost też dyskwalifikuje.

do wojsk desantowo-szturmowych brano takich ze wzrostem 165-185 i wagą max 85kg
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Ewakuacja »

nic innego mi nie dolega ale wlasnie obawiam sie,ze gdybym chciala isc na medycyne z miejsc MONu - odrzuciliby mnie ]

Morfeuszu - dziekuje.

jest dla mnie nadzieja
Bedro
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 22:36

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Bedro »

Padło w temacie zagadnienie Szpitala Wojskowego. Na czym polega różnica między takowym, a normalnym szpitalem? Czy średnia pensja lekarza w takim szpitalu jest wyższa? I czy trudno się wkręcić w takie środowisko?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

Na czym polega różnica między takowym, a normalnym szpitalem?

różnica jest taka, że ten pierwszy ma w nazwie przymiotnik wojskowy i od czasu do czasu trafi się jakiś żolnierz.
W czasach dawniejszych zazwyczaj byli to poborowi z grzybicą w miejscach różnych.
Czy średnia pensja lekarza w takim szpitalu jest wyższa?

to zależy - różnice sa spore, średnia nie jest tu absolutnie miarodajna.
I czy trudno się wkręcić w takie środowisko?

Biorąc pod uwagę, że pracują tam głównie cywile pewnie nie )
Bedro
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 22:36

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Bedro »

różnica jest taka, że ten pierwszy ma w nazwie przymiotnik wojskowy i od czasu do czasu trafi się jakiś żolnierz.
W czasach dawniejszych zazwyczaj byli to poborowi z grzybicą w miejscach różnych
Takie szpitale są lepiej zaopatrzone, lepiej przygotowane etc? Czy może stawianie takiej reguły to nonsens?
to zależy - różnice sa spore, średnia nie jest tu absolutnie miarodajna.
Być może dysponujesz wiedzą jak to wygląda od strony specjalizacji chirurgicznych (neurochirurgia, ogólna etc.,)?
Biorąc pod uwagę, że pracują tam głównie cywile pewnie nie
No tak. )


edit:

Jeszcze coś trochę odbiegającego od głównego tematu - czy spektrum zabiegów/operacji wykonywanych, dajmy na to, przez chirurga ogólnego pokrywa się całkowicie, częściowo, czy niewiele z tym ślicznym wypisem w jego programie specjalizacji Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

Być może dysponujesz wiedzą jak to wygląda od strony specjalizacji chirurgicznych (neurochirurgia, ogólna etc.,)?

W tej chwili wygląda to tak, że spora część osób pracuje na kontrakty i to na jakich warunkach go podpiszesz jest kwestią tego jak dogadasz się ze szpitalem i kolegami z oddziału.


Jeszcze coś trochę odbiegającego od głównego tematu - czy spektrum zabiegów/operacji wykonywanych, dajmy na to, przez chirurga ogólnego pokrywa się całkowicie, częściowo, czy niewiele z tym ślicznym wypisem w jego programie specjalizacji Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego?

Znowu odpowiem, że to zależy
W niektórych szpitalach chirurgia ogólna to wyrostki, pęcherzyki, przepukliny i wsio ]
Są też szpitale gdzie robi się sporo z tej listy - całe spektrum zabiegów onkologicznych czy endokryny.
Wiadomo, że nie każdy chirurg będzie wykonywał endoskopie ECPW czy protezowanie to domena oddziałów gatroenterologicznych i tak dalej.
Awatar użytkownika
Hypokrates
Posty: 89
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:54

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Hypokrates »

A ja mam takie pytanie- na stronie WSO WL jest napisane że do 11 grudnia(dzisiaj) będą szczegóły naboru na miejsca MON na sezon 11/12.
No i nic nie ma. To normalne?
I drugie pytabie-czy jest jakiś test z angielskiego (ja zdawałem niemiecki), i jezeli tak to na jakim poziomie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości