Czasopisma naukowe

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Czasopisma naukowe

Post autor: Dober »

Witam. Poszukuję informacji o czasopismach naukowych, bądź popularnonaukowych związanych stricte z materią neurobiologiczną (bądź neuronaukową jak kto woli). Preferowany język to oczywiście polski (choć wątpię czy takie pismo po polsku istnieje, gdyby tak - słyszałbym o nim) i angielski. Może być także coś w języku rosyjskim, ale to już wyższy stopień trudności jak dla mnie ).
Liczę na pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Czasopisma naukowe

Post autor: Litawor »

Nature Neuroscience?

Kod: Zaznacz cały

nature.com/neuro/index.html
Ewentualnie jeszcze Neuropsychopharmacology:

Kod: Zaznacz cały

nature.com/npp/index.html
Mam jednak wrażenie, że na pierwszym roku jest trochę za wcześnie, żeby się za to zabierać.
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Czasopisma naukowe

Post autor: Dober »

Dzięki kolego!
Czy ja wiem czy za wcześnie? Może większości nie będę jeszcze rozumieć, ale zawsze to jakieś informacje i obycie z fachową literaturą w języku angielskim.
Dzięki i oczywiście ponawiam zapytanie o kolejne pozycje
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Czasopisma naukowe

Post autor: yeast »

Generalnie wystarcze wejsc w pubmed.com i wpisac w wyszukiwarce ciekawiace cie haslo. Artykuly z neurobiologii ukazuja sie w wyspecjalizowanych czasopismach, ale takze w dobrych journalach ogolnonaukowych (Science, Nature, Cell). Jesli chodzi o czytanie, to nie jest najprosciej, ale im szybciej zaczniesz, tym szybciej sie oswoisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości