jak to rasa?

Awatar użytkownika
martyna123776
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2009, o 12:50

jak to rasa?

Post autor: martyna123776 »

hej nie wiecie co to moze być za rasa psa? ]
Załączniki
g.jpg
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jak to rasa?

Post autor: talagia »

kundel
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: jak to rasa?

Post autor: Dzida »

Jeśli pies nie ma rodowodu to jest po prostu kundel- tak jak mówi akcja Rasowy= rodowodowy.

Nie wiem co ludziom zależy tak pseudo rasach. Pies bez roda może być tylko w typie danej rasy.
Awatar użytkownika
ddzzaassttaa
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, o 15:52

Re: jak to rasa?

Post autor: ddzzaassttaa »

kundel, mam takiego samego
pawe65
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2010, o 09:59

Re: jak to rasa?

Post autor: pawe65 »

nie prawada nie każdy pies ma rodowód to jest piekny terrier myśliwski ma takiego i sobie chwale a wy matołki weście się za nauke
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jak to rasa?

Post autor: talagia »

pawe65 ale co to za rasa twoim zdaniem? Bo terrier mysliwski to nic nam nie mowi
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak to rasa?

Post autor: Korczaszko »

a) nie ma rasy terier myśliwski
b) pies rasowy to tylko ten z rodowodem
c) w regulaminie jest napisane, że nie wolno obrażać innych (patrz matołki) i nie wolno nadużywać emotów a Twoje posty potrafią składać się tylko z nich
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Re: jak to rasa?

Post autor: mimose91 »

ja tam tez uwazam ze rodowod to dobra rzecz, przede wszystkim jesli pies go ma to jest mniejsza szansa ze pochodzi z komercyjnej hodowli ktora liczy tylko na zysk i ze bedzie chorowal na jakies genetyczne choroby.
nie mam nic do psow nierasowych,zawsze takiego chcialam, ale moja mama koniecznie chciala rasowego(mam spaniela tybetanskiego, ktorego kocham najbardziej na calym swiecie).
ale gdyby ta akcjaa rodowodowy=rasowy byla bardziej popularna, wiecej psow byloby kastrowanych/sterylizowanych to moze nie byloby takiej sytuacja jaka sie widzi chocby za oknem- pelno bezdomnych zwierzat. tak naprawde KAZDE z nich ma gdzies na swiecie osobe ktora jest winna jego cierpieniom. wszystkich uratowac sie nie da, ale mozna temu zapobiec!
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: jak to rasa?

Post autor: marti91 »

Korczaszko pisze:a) nie ma rasy terier myśliwski
Jest niemiecki terier myśliwski Tyle, że on jest szorstkowłosy

Podpisuję się pod postem mimose
_Jenny_
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2010, o 15:40

Re: jak to rasa?

Post autor: _Jenny_ »

Pragnę wam powiedzieć, że pies rasowy to nie musi być pies z rodowodem. Psami z rodowodem są trzy pierwsze szczeniaki z miotu co nie oznacza że reszta tych szczeniaków nie jest rasowa. Kundel to połączenie wielu ras, które nie jest uznane przez FCI jako rasa.
Niestety nie jestem pewna jakiej rasy jest ten pies.Wygląda na skundlonego ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jak to rasa?

Post autor: talagia »

_Jenny_, opowiadasz bzdury do kwadratu.
Nie ma psów rasowych bez rodowodu, a metryke otrzymują WSZYSTKIE szczenięta z rasowego miotu po rodzicach z rodowodem i uprawnieniami hodowlanymi. Nie ma znaczenia czy sa 3 szczeniaki czy jest ich 15.
Wiec jak nie masz o czyms pojecia to nie wprowadzaj innych w blad.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość