Czy królik może kapuste??

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Gabiś^.~
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 01:19

Czy królik może kapuste??

Post autor: Gabiś^.~ »

Od niedawna posiadam królika i jak na razie karmię go tylko gotowymi paszami. Trzeba mu tą dietę urozmaicić ale wole być ostrożna. Słyszałam, że nie wolno dawać kapusty a sałatę można. Czy jest to prawda czy tylko jakieś nie do końca zgodne przesądy
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Czy królik może kapuste??

Post autor: anita200192 »

królik może jeść kapustę tylko trzeba podawać mu ją w małych ilościach(:
ja mam króliczki i jedzą dużo rzeczy kapustę jedzą od malutkiego i nic im nie jest(:
africa15
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2009, o 16:46

Re: Czy królik może kapuste??

Post autor: africa15 »

Podobno nie można podawać jej miniaturom,ale ja daje i nic im nie jest
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Czy królik może kapuste??

Post autor: anita200192 »

Ja osobiście też daję kapustę i moim króliśowi też nic nie jest
Faithfullness
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2009, o 13:00

Re: Czy królik może kapuste??

Post autor: Faithfullness »

U nas Bunio (miniaturka oczywiście) dostaje kapustę, ale okazjonalnie:) kumpela kiedyś pakowała w swojego króliczka tyle kapusty, że przestał wyglądać jak miniaturka:D:D mój dziadziu hodował kiedyś duże króliki( niestety na mięsko:() i zawsze dawał im dżo kapusty, żeby urosły większe, więc z kapustą ostrożnie. czasem lepiej im kupić kolby, czy inne przysmaki:)
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Czy królik może kapuste??

Post autor: anita200192 »

He he
Kto jak kto ale Ja coś o tym wiem
Ja też mam hodowle królików mini i tych dużych też(ale nie na mięso).
Kiedyś odkupiłam króliczka miniaturkę była karmiona Kapustą, sałatą i słodyczami (np. czekoladą)
królik miał niecały rok a ważył 4,5kg. był w grubości większy niż w długości To mnie przeraziło. Wet. powiedział że jeszcze kilka miesięcy i było by po króliku
teraz jest malutka waży 900gram, to jest jej prawidłowa waga. Ale Tosia (tak ma na imię) ma do tej pory z tego powodu problemy:(
Więc trzeba uważać czym się karmi swojego pupilka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości