dziwne guzki!

kajja
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:46

dziwne guzki!

Post autor: kajja »

Niedawno na skórze mojej suczki pojawił się dziwny , twardy guzek, weterynarz nic nie mógł stwierdzić , kazał obserwować czy guzek się nie powiększa. w ciągu dwóch miesięcy guzek niewiele się powiększył , ale dodatkowo pojawiło się kilka i to większych od niego. dziś za to zauważyłam po bokach ciała symetrycznie,w części lędźwiowej kręgosłupa , nad miednicą dwa zgrubienia , tak jakby spuchła w tych miejscach. Zwierzak zachowuje się normalnie. jutro wybieram się do weterynarza , ale tak naprawdę w mojej okolicy nie ma dobrych lekarzy, jeszcze nigdy nie udało im się pomóc moim stworzeniom. Może kotoś już spotkał się z czymś podobnym , lub ma pomysł co się dzieje? może to nowotwór? Jak się je rozpoznaje?
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: dziwne guzki!

Post autor: Orchidea »

Trudno tak jednoznacznie coś powiedzieć.To mogą być różne rzeczy.Od groźnych po niegroźne
Nie wiem na pewno,bo wiadomo że to weterynarz musi sprawdzić,ale może to powiększone węzły chłonne.Tak czy siak zwierzę trzeba dokładniej obejrzeć i zrobić badania.Podstawowe badania w tym krwi powinny wyjaśnić czy coś się dzieje.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: dziwne guzki!

Post autor: Medycyna Lwów »

na 90 proc. to łagodny nowotwór tłuszczak - jak psu nie przeszkadza i nadmiernie się nie powiększa to najlepeij nic z tym nie robić. Mozna niby wyciąć chirurgicznie, ale zostaje blizna a tłuszczak się może odnawiać (miejscowa złośliwość). Wiem bo mój pies miał podobny problem"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości