Immunologia-książka

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Immunologia-książka

Post autor: huba021292 »

Jakie są wasze opinie na temat tej książki Jakóbisiak Immunologia
Ma mi służyć jako osobiste źródło wiedzy, po za tym bardzo interesuje mnie ta dziedzina.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Immunologia-książka

Post autor: zdzisław »

Uniwersalna prawda, dotyczaca podreczników akademickich jest taka
W każdej książce te same zagadniienia są opisane inaczej. Często jest sporo niezgodności.
Dalego polecana ostrożność:)

ja poczytywałem sobie na studiach starsza wersje tej ksiazki wiec apropos tej nic nie powiem. Jak Cie to interesuje to sobie kup ale i licz się z tym ze w innej może być co innego napisane.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Immunologia-książka

Post autor: Medycyna Lwów »

Immunologia Jakóbisiaka chyba obecnie jest wiodącym podr. immunologii w Polsce, na medycynie się też z niego uczymy (na WUM przynajmniej tak jest) - mnie immunologia średnio interesowała, wiec nie będę obiektywny, ale podręcznik nie jest napisany zbyt trudnym językiem żeby osoba z O go nie zrozumiała, tylko trzeba go czytac od początku po kolei.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Immunologia-książka

Post autor: huba021292 »

Akurat problem nie zrozumienia mnie nie dotyczy bo lubię czytać coś co jest napisane naukowym językiem. A głównie interesuje mnie to czy można wyciągnąć jakieś przydatne wnioski.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Immunologia-książka

Post autor: armistice »

huba021292 pisze:przydatne wnioski.
Pare przydatnych wniosków jest nawet w biblii. A Ty pytasz czy naukowa ksiazka posiada przydatne wnioski ?d
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Immunologia-książka

Post autor: huba021292 »

Eee. to czytaj sobie owe Pismo jednakże ja nie mam zamiaru z niego korzystać, mity są ciekawsze jeśli chodzi o nierealne opowieści.

Dokładniej czy da się wyciągnąć jakieś wnioski w temacie immunostymulacji?
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Immunologia-książka

Post autor: armistice »

huba021292 pisze:Eee. to czytaj sobie owe Pismo jednakże ja nie mam zamiaru z niego korzystać, mity są ciekawsze jeśli chodzi o nierealne opowieści.
Widac trudno bylo zrozumieć komizm. Chodziło o to, ze nawet nierealne opowiesci i nawet mity maja w sobie przydatne wnioski
Jeszcze nikt chyba nie pisał naukowo zeby nie wyciagnac z tego jakiegos wniosku, najczesciej ten wniosek i tak juz jest zawarty.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Immunologia-książka

Post autor: huba021292 »

Mhm nie wiem jak to inaczej określić, czytając np pewną książkę z toksykologii zacząłem zdawać sprawę z wielu różnych spraw związanych z codziennym życiem. Z substancji na jakie organizm jest narażony, czego można uniknąć a czego nie itp
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Immunologia-książka

Post autor: Medycyna Lwów »

huba021292 pisze:Akurat problem nie zrozumienia mnie nie dotyczy bo lubię czytać coś co jest napisane naukowym językiem. A głównie interesuje mnie to czy można wyciągnąć jakieś przydatne wnioski.
tylko że możesz pewnych rze3czy nie zrozumieć, zwłaszcza że nie masz podstaw jako licealista z cytofizjologii cyz z biochemii, choć omijając tekst pisany mniejsza czcionką itp. powinno dać radę.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Immunologia-książka

Post autor: huba021292 »

To że czegoś nie ma w programie LO to nie znaczy że licealista tego nie wie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Immunologia-książka

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wie 9o% tego, nawet jak jest laureatem jakiejś olimpiady.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Immunologia-książka

Post autor: Korczaszko »

czym się różni:
Immunologia : praca zbiorowa / pod red. Marka Jakóbisiaka [aut.: Aleksandra Cwalina et al.]. Warszawa : Wydaw. Naukowe PWN, 2000.

od

Immunologia / red. nauk. Jakub Gołąb, Marek Jakóbisiak, Witold Lasek [aut. Zbigniew Gaciong et al.]. Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Immunologia-książka

Post autor: Medycyna Lwów »

ta starsza pewnie jesteś cieńsza i nie zawiera najnowszych jakże ważnych danych z zakresu immunologii. U nas wymagali wyłącznie najnowszej z 2007.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości