rozmnażanie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
anka_2125
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2009, o 15:33

rozmnażanie

Post autor: anka_2125 »

1) Porównaj przebieg procesu oogenezy i przebieg spermatogenezy.
Problem leży w tym że nie mam opisywać każdego procesu z osobna tylko go porównać- wcześniej zrobiłam tylko opisowo przebieg jednego i drugiego i nauczycielka mi tego nie uznała i wpisała ndst i kazała to poprawić
2)Przeanalizuj zmiany stężenia
a) estrogenów
b) LH
w czasie cyklu miesiączkowego


Proszę ratujcie, od tego zależy czy będę miała 1 czy 2 na semestr (jestem cienka z biologii)
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: rozmnażanie

Post autor: madalinka »

anka_2125 pisze: 2)Przeanalizuj zmiany stężenia
a) estrogenów
b) LH
w czasie cyklu miesiączkowego
jak widac na załączonym obrazku, poziom estrogenów utrzymuje względnie stały poziom w I fazie cyklu (faza folikularna) celem stymulacji rozrostu błony śluzowej, odbudowy naczyń krwionośnych oraz pobudzeniem wydzielania śluzu szyjkowego, po czym dochodzi do wzrostu stężenia tuż przed owulacją, oraz niewielkiego spadku tegoż stężenia po owulacji na czas II fazy cyklu (fazy lutealnej). LH w okresie I fazy cyklu oraz II fazy cyklu pozostaje na wyraźnie stałym poziomie, by w okresie okołoowulacyjnym móc osiągnąć znaczny pik odpowiedzialny za uwolnienie oocytu. W II fazie cyklu odpowiada za luteinizację ciałka żółtego, a następnie za podtrzymanie jego zdolności sekrecyjnych. (wikipedia)

lepiej wydrukuj sobie ten obrazek i wklej do zeszytu. Latwiej bedzie to zrozumiec a pozniej wytlumaczyc.
Załączniki
cykl_miesieczny.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości