ZOOLOGIA

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Sil »

ktoś tam pisze:a nie tak jak niejaki Sil
Nie niejaki, tylko Sil

Przepraszam, że byłem złośliwy. Po prostu źle odebrałem Twój post. Byłem pewny, że to kolejna osoba, która ma zamiar wyśmiewać wybory innych i próbuje się dowartościować kosztem zoologów. Jeśli jest inaczej, to wybacz. Nie chowaj urazy.
kto¶ tam

Re: ZOOLOGIA

Post autor: kto¶ tam »

Ok nie ma sparwy :idea: :arrow:
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Sil »

Nooo. Miło to słyszeć (czytać )

Może w ramach zadośćuczynienia napiszę coś konkretnego. Oczywiście nie tak dokładnie jak BURZUM, bo nie mam znajomych doktorantów (a jeśli mam, to są chyba kiepscy znajomi, bo nie mogę sobie przypomnieć ), ale przynajmniej się staram.

Na UWr w tym roku na studiach doktoranckich z zakresu biologii/biotechnologii/ochrony środowiska, było 56 miejsc, w tym 7 dla zoologów:
-Biologia rozwoju-2,
-Biologia środowiskowa-5.
Poza tym zoolog może sobie znaleźć coś związanego z ochroną środowiska, a to daje w sumie 22 miejsca. Biorąc pod uwagę, że na biologię (licencjat/jednolite magisterskie (na te ostatnie UWr nie prowadzi już naboru) ) jest przyjmowanych co roku stokilkadziesiąt osób (nie wiem ile na ochronę środowiska?), to miejsc nie jest wcale tak mało.
Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Dejo »

spoko dzięki za wszystko
Grabaż
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2006, o 19:17

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Grabaż »

A ja mam takie pytanie gdzie w Polce na studiach biologicznych mozna zrobic specializacje zoologia (na kazdej uczelni na studiach biologicznych) Tez chce robic cos w kierunku entomologii wiec zoologia jest mi bardzo potrzebna, zalezy mi glownie na Krakowie ale przeciez inne miasta tez jak najbardziej. Prosze o odp.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Marfu »

Pewnie wszedzie, gdzie jest biologia. Ale - nie wszedzie znajdziesz ludzi, ktorzy w entomologii dobrze pomoga.
bagatha

Re: ZOOLOGIA

Post autor: bagatha »

zadajesz pytanie, na ktore odpowiadamy od poczatku tego watku
gosc

Re: ZOOLOGIA

Post autor: gosc »

Takie male pytanko. Moze juz sie pojawiala na nie odpowiedz ale ja nie moge znalezc :roll: Co to jest ta biologia srodowiskowa? Czy biega sie po łące i lasku i oglada zwierzaczki :) Czy jak to z nia jest
Licealistka

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Licealistka »

Jestem w IIIkl Liceum i myślę nad studiami. Na początku byłam pewna weterynaii, ale coraz częściej myślę nad zoologią a właściwie teriologią. Czy wiecie gdzie jest teriologia? :?:
Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Dejo »

A czy w Lublinie są jakieś uczelnie na których wykładają zoologię?
Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Dejo »

Czy jest ktoś na forum, kto zamierza specjalizować się w zoologi, albo jest już specjalistą.
Staszko

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Staszko »

Cześć.
Pasjonuję się herpetologią tj. gadami i w związku z tym mam pytanie: który uniwersytet najbardziej polecacie? Z tego co wiem to pod kątem herpetologii najleprzy jest Wrocław, UJ i
Akademia Pedagogiczna w Krakowie. Drugie pytanie: czy chcąc się specjalizować w herpetologii powienienem studiować na kieunku biologia, czy innym?
Daria

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Daria »

Hejka :) Doprawdy mam jeszcze czaqs bo mam dopiero 13lat ale chciałaqbym wiedzieć gdzie moge studiowac zoologie Ja bardzo kocham zwierzeta i chcialabym im pomagac. ) Ale t6ak dokladnie to nie wiem jak to zrobic i gdzie musze sie zglosic Prosze napiszcie i odpowiedzcie mi na te pytanie a jak bedziecie wiedziec cos wiecej to napiszcie mi na gg to moj numer 9392387 Prosze napiszcie) )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości