Problem z powiekszeniem w Bioluxie AL

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
maciejjo
Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2009, o 09:06

Problem z powiekszeniem w Bioluxie AL

Post autor: maciejjo »

Czesc, mam problem z moim nowym mikroskopem. Przy powiekszeniu 40x i do tego okular 16x. Gdy dam preparat to widze tylko przyciemniony obraz po ktorym nie moge nic zobaczyc prosze o pomoc. A i drugi problem TEn mikroskop ma powiekszenie 1280x ale jak dam 16x okular i obiektyw 40x powiekszenie rowna sie 640x z soczewka barlowa 1280x ale ciemnia znowu i nic d i tak caly czas z obiktywem 40x D to moim zdaniem nie jest szmelc wiec to ja cos krece wiec prosze o pomoc)
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Problem z powiekszeniem w Bioluxie AL

Post autor: _Marcin_ »

spróbuj może z tym drugim okularem o mniejszym powiększeniu w kombinacji z obiektywem 40x jak będzie to wyglądało.
Rozumiem, że z okularem 16x i obiektywem 40x z barlowem i bez niego jest tak samo ciemno w polu widzenia, tak?
maciejjo
Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2009, o 09:06

Re: Problem z powiekszeniem w Bioluxie AL

Post autor: maciejjo »

tak:P ale hmm gdyby sie zastanowic to mam na ta diode co oswietla 2 soczewki nasadki nie wiem jak sie to nazywa P wiec ja mam ta co jest a druga jest jakas matujaca czy cos takiego do ogladania malych organizmow to moze byc o e wystarczy to zmienic i juz bedzie oki D ?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość