Medycyna, nowa matura przedmioty

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Go¶æ

Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: Go¶æ »

Mam pytanie odnośnie tej nowej matury i przedmiotów. Obecnie jestem w kalsie o profilu mat-fiz w II LO. Na maturze będe zdawał napewno na poziomie rozszerzonym fizyke, matematyke i biologie(korki), czy Żeby myśleć o medycynie/stomatologii musze zdawać chemię na poziomie rozszerzonym czy wystarczy podstawowy? Na podstawowym moŻe bym zdał ale na rozszeŻony niemam co liczyć. Chciałbym wybrac AM z małym progiem punktowym. Jak się przelicza procent zdobyty na maturze na punkty? Proszę o odpowiedz.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: żabka »

1% = jeden punkt. Jezeli AMy w tym roku nic nie zmienia to musisz zdawac chemie rozszerzona. Jezeli masz na to kase to radzilabym sie zapisac na korki tez z chemii, bo samemu nauczyc sie materialu na rozszerzona moze byc ciezko. (Co oczywiscie nie znaczy, ze jest to niemozliwe ) a jak napiszesz dobrze biol i fiz to z chemii nie bedziesz musial miec duzo punktow
Go¶æ

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: Go¶æ »

A jeszcze jeśli chodzi o język obcy, wymagany jest zakres podstawowy czy zaawansowany?
low

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: low »

a czy fizyke i matematyke teŻ trzeb zdawać na rozszerzonym
martek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2006, o 13:02

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: martek »

na AM mata wogóle nie jest potrzebna

a fizyka na rozszerzonym
bagatha

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: bagatha »

najprosciej wejsc na strone danej Akademii i poczytac, juz pisza o najblizszej rekrutacji
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: vegul »

t bo co nam tu bedzie zdawac jak ministrem jest gier.ty ch. w kazdym razie chemia, biologia, fiyzyka na rozsz
Go¶æ

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: Go¶æ »

A jeszcze mam pytanie, bo wiem Że moŻna wybrać tylko 3 kierunki, czy trzeba wybrać uczelnie przed otrzymaniem liczby punktów z matury, tak w ciemno czy dopiero po dostaniu punktów z matury moŻna składać papiery między uczelniami, bo tak się zastanawiam Że gdybym miał mniejszą ilość punktów to złoŻył bym na stomatologie zamiast na lekarski bo tma trochę mniej potrzeba punktów.
Johny_B

Re: Medycyna, nowa matura przedmioty

Post autor: Johny_B »

źle wiesz kierunków moŻesz wybrać ile chcesz., ogranicza cie ilośc świadectw. a kiedy trzbea zloŻyć dok i zaplacić zaleŻy od uczelni. a na stome potrzeba mniej wiecej tyle samo tak bylo w tym roku.
pzodrawiam:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości