Fotografia mikroskopowa

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Yuui
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2009, o 16:40

Fotografia mikroskopowa

Post autor: Yuui »

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Chciałam znaleźć kilka informacji na temat fotografii mikroskopowej, ale oprócz pięknych zdjęć nie nalazłam niczego ciekawego. Dlatego chciałam dowiedzieć się, w jaki sposób robi się takie zdjęcia? Jakim aparatem? Czy zdjęcia w mikroskopach elektronowych i świetlnych robi się tak samo? Czego do takich zdjęć potrzeba?

Ufff, na razie tyle

Pozdrawiam.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Fotografia mikroskopowa

Post autor: zdzisław »

wszystko zależy od mikroskopu:)
Przy mikroskopie optyczym mówiąc o zdjęciach cyfrowych:
amatorsko - mikroskop z wbudowana kamera pozwoli osiagnąć dość dobre efekty przy niskich nakładach. Ewentualnie kombinacje z reducjami i obiektywami zakładanymi w miejsce okularu mikroskopu.

Półprofesjonalnie- profesjonalnie - lustrzanka cyfrowa plus obiektyw - przejscówa podłączona do mikroskopu do którego da się toto podłączyć - bawiłem się swego czasu takim systemem olimpusa - koszt całości to średniej klasy samochód:)

Profesjolnalnie - mikroskop-aparat - słyszałem ale czegoś takiego na oczy nie widziałem.

Zdjęcia na klasycznej błonie światłoczułej właściwie tylko po przez mikroskopy z torem dla aparatu

Mikroskop elektronowy - te z reguły maja tory wizyjne, wiec kwestia wydrukowania/ naświetlenia zdjęcia. (czy cyfrowe czy analogowe to już zalezy od typu mikroskopu).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość