Robak w mieszkaniu?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
kold11
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 19:57

Robak w mieszkaniu?

Post autor: kold11 »

Witam, proszę o pomoc, od jakiegoś czasu w mieszkaniu pojawiają się takie robaki:

Czy ktoś może go zidentyfikować?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: grzyb_m »

Dziubałek gajowy Anthocoris nemorum ?
kold11
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 19:57

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: kold11 »

Wielkie dzięki, tak ekspresowej odpowiedzi nie spodziewałem się
Dziubałek przywędrował do mnie pewnie podczas przesadzania kwiatów razem z ziemią albo z doniczkami, które były przechowywane na dworze.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
jfedorowicz
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2009, o 17:40

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: jfedorowicz »

u mnie tez cos jest - co to i jak sie pozbyc z gory Wam dziekuje za pomoc, bo ja sie w ogole na tym nie znam :-( znalazlem juz ok 7 takich (przez trzy dni) ma ok 8mm i czasem skacze, czasem chodzi. u jednego chyba widziałem skrzydła, ale nie jestem pewien.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: WojtekB »

Mi to wygląda po prostu na młodego świerszcza domowego (Acheta domesticus) albo inny podobny gatunek, bo powiem szczerze zdjęcie może być mylące
Awatar użytkownika
MagdaMalaMi
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:24

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: MagdaMalaMi »

Faktycznie znacie się na robaczkach. Fajnie wyglądają, ale wolę, aby trzymały się z dala od mojego mieszkania
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: madalinka »

heyy czy moze mi ktos powiedziec co to jest, skad to sie moglo wziasc oraz jak to wytepic. Mam problem z nimi. Pojawiaja sie tylko wieczorem jak mam zapalona lampke, spadaja mi na biurko, w ksiazki, kryja sie miedzy papierami, z reguly spadaja z sufitu (?) Sa takie troche tępe, łatwo je zabic, ale czasem spadaja po 5- 7 czasem tylko 1.
Załączniki
robal 2.JPG
robal 1.JPG
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: WojtekB »

madalinka pisze:heyy czy moze mi ktos powiedziec co to jest, skad to sie moglo wziasc oraz jak to wytepic. Mam problem z nimi. Pojawiaja sie tylko wieczorem jak mam zapalona lampke, spadaja mi na biurko, w ksiazki, kryja sie miedzy papierami, z reguly spadaja z sufitu (?) Sa takie troche tępe, łatwo je zabic, ale czasem spadaja po 5- 7 czasem tylko 1.
Według mnie ogólnym pokrojem to przypomina mi jakiegoś pluskwiaka z rodziny Cercopidae, Idiocerinae lub Cicadellidae niestety to nie moje klimaty i nie za bardzo zagłębiam się w taką drobnicę może ktoś bardziej rozeznany w temacie Tobie pomoże
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Robak w mieszkaniu?

Post autor: Wodnik07 »

grzyb_m pisze:Dziubałek gajowy Anthocoris nemorum ?
Mylisz się kolego - pluskwiak na zdjęciu to Rhyparochromus vulgaris dość pospolity gatunek - ten drugi znacznie rzadziej występuje.
Różnice zaś można poznać po tym, że Rhyparochromus vulgaris ma bardziej masywną głowe.
Co do drugiej fotki to rzeczywiście może to jakiś świerszcz - mi jak już wygląda na domowego ale coś nie za bardzo jestem przekonany do tego. Może to jakiś skoczogonek albo coś takiego - z regóły zwierzęta te osiągają wielkość robotnicy mrówki hurtnicy.
Co do fotki 3 to ciężko mi rozpoznać co to jest bo przydałoby się ujęcie z profilu ale myślę, że to rodzaj takich ciem [ćmów] -sam miałem inwazje tych owadów w piwnicy i staram się rozwikłać co to było - dodam, że dobry pokarm jeśli ktoś hoduje nasze polskie pająki ) ewentualnie dla modliszek itp p
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości