Chcę przytyć

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Leelou
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2010, o 22:01

Chcę przytyć

Post autor: Leelou »

Chciałabym przytyć. Przy wzroście 168 cm, ważę 53 kg to za mało, chciałabym przytyć. Co mi polecacie? Jakieś specjalne diety? A może są jakieś tabletki od których bym przytyła, ale nie byłyby szkodliwe dla mojego organizmu? a może 2 tabliczki czekolady dziennie? d
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Chcę przytyć

Post autor: Orchidea »

Ogólnie rzecz biorąc to nie powinno się objadać słodyczami,ale jak jest to wiadomo D Wszystko w rozsądnych ilościach.Można też zwiększyć masę ciała-przez rozwinięcie pewnych mięśni.Poza tym ważne są regularne posiłki.Można je częściej spożywać.Posiłki bogate w węglowodany,białka,dobre tłuszcze,do tego owoce,warzywa,aby ta dieta była różnorodna.To tak ogółem.
liberos333
Posty: 38
Rejestracja: 7 paź 2009, o 16:11

Re: Chcę przytyć

Post autor: liberos333 »

Popieram rady umieszczone wyżej. Ze swojej strony dodam tylko, że tabletki/suplementy itp. dopiero przy powazniejszym i trwającym dłuższy okres treningu oczywiscie pod nadzorem.

Możesz nieco podbić kalorie dodając do posiłków np. garść orzechów włoskich, lub czegoś podobnego. Jesli chcesz się zabrać do tego poważniej ustal swoje dzienne zapotrzebowanie na energię, dodaj ~ 200-500 kcal i rozpisz sobie dietę.

Generalnie Twoja waga zła nie jest , a co do sylwetki może wspomniane wyżej rozwinięcie pewnych grup mieśniowych ją poprawi i wymodeluje [basen, fitness]
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Chcę przytyć

Post autor: eszel »

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Wszelkiego rodzaju sport, gimnastyka, hantelki oczywiscie mierząc siły na zamiary. To wzmaga apetyt.
Jeść produkty twarogowe, serki wiejskie, makaron, ryż. Na kanapke zawsze sobie poloz plasterek zoltego sera. Nie stosowac diet z netu na przytycie, bo to nic nie daje (predzej schudniesz po nich niz przytyjesz).
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Chcę przytyć

Post autor: MUSOPHAGA »

Ja próbowałam przytyć od zawsze.
Przy wzroście 178cm waga 59-60kg.
I nie wyglądam jak szkielet, wszystko na swoim miejscu.
Jadłam wszystko na co miałam ochotę i nie bawiłam się w żadne diety na przytycie bo to i tak nic nie dawało. Tak szybki miałam metabolizm. Pokarmy bogate w tłuszcz, smażone powodowały kłopoty z żołądkiem. I w końcu nadszedł ten czas, że przytyłam ponad 10kg i nadal tyję - to ciąża.
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: Chcę przytyć

Post autor: Ekosfera_ »

Podpisuje sie pod wszystkimi postami. Nie wydaje mi sie,żebys przy obecnym wzroście miała niedowagę,jest w sam raz. A po drugie to chcąc przytyc musisz ograniczyc ruch fizyczny i jeśc jak najwięcej kalorycznych rzeczy. Zastanów sie tylko czy naprawde jest Ci to potrzebne i czy wyjdzie Ci to na zdrowie.
aha
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2010, o 15:45

Re: Chcę przytyć

Post autor: aha »

Moim zdaniem najlepiej w takim wypadku jest zgłosić się do dietetyka. Nie ma sensu jeść wysokokalorycznych produktów, ponieważ może to jedynie odbić się na zdrowiu.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Chcę przytyć

Post autor: Cinereus »

a tam gadasz aha ] normalnie wystarczy zebys duzo jadla i przytyjesz, po prostu przelicz bilans energetyczny, przy twoim wzroscie/wadze, potrzebujesz jakies 1600 kcal / dzien zeby wyjsc na bilans zerowy, chcesz przytyc, zjadaj wiecej - proste. A nie jakies diety i dietetycy. jesz pewnie tyle co kot naplakal i dlatego nie mozesz przytyc, a swoja droga 168cm/53kg to ja nie wiem po co przytyc, jakbys wazyl 45kg to rozumiem.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Chcę przytyć

Post autor: Stalowy »

[at] czasem nie jest to takie oczywiste i proste jak by się mogło wydawać z pozoru. Bardzo wiele osób ma bardzo sprawny metabolizm i chociaż jedzą naprawdę spore ilości, to waga i tak utrzymuje się na pewnym poziomie. Zgadzam się z Tobą co do tego, że taka waga przy tym wzroście nie jest zbrodnią i nie ma czego poprawiać Skłaniam się ku rozwojowi pewnych partii mięśni - np. chodząc na basen.

Od siebie powiem, że nie ma sensu się bawić w hormony, bo to zbytnia ingerencja w organizm, a zysk - który nieraz jest wątpliwy - powoduje tylko więcej spustoszenia w innych układach.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Chcę przytyć

Post autor: Jane Doe »

Przy wzroście 176 ważę 49 i jeszcze żyję. bez diet, w dodatku jest mi z tym b.dobrze.
To też zależy od wieku, radzę poczekać. A jak już naprawdę chcesz - to dietetyk jest dobrym wyjściem.

Albo World of Worcraft - ) Wyszedł niedawno nowy dodatek
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Chcę przytyć

Post autor: AnnaWP »

Dodam tylko, że niekiedy szybka przemiana materii (i nie chodzi tu o częstość defekacji, jak niektórzy sądzą) może wskazywać na pewne zaburzenia hormonalne, dlatego osoby, które są dziwnie szczupłe przy dużej dawce energetycznej w posiłkach, lub odwrotnie, powinny skonsultować się z lekarzem.
A niekiedy tak już po prostu mają i żadne wyniki nie wskazują na jakikolwiek problem, więc nie załamywać się i nie bać, ale jeśli sprawa dotyczy np. tarczycy, to lepiej to wykryć i zareagować.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Chcę przytyć

Post autor: Collo »

Też jestem dość chudy, przy wzroście 183 cm ważę zaledwie 58 kg.
Zawsze rano zjadam śniadanie, w szkole ze 2 bułki, jabłko, w domu porządny obiad, w międzyczasie jakiś jogurt, słodycze, na kolację też kilka kanapek i mimo to nie tyję, a chciałbym z 5 kilo przytyć.
Albo World of Worcraft - ) Wyszedł niedawno nowy dodatek
Myślę i myślę i nadal nie wiem co to ma wspólnego z wagą
A niekiedy tak już po prostu mają i żadne wyniki nie wskazują na jakikolwiek problem, więc nie załamywać się i nie bać, ale jeśli sprawa dotyczy np. tarczycy, to lepiej to wykryć i zareagować.
Ja jestem chudy jeszcze od czasów podstawówki, u lekarza było się kilka razy kilka lat temu jak dużo rosłem, teraz nie jest tak źle, ale do normy wciąż brakuje
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Chcę przytyć

Post autor: Jane Doe »

Colloportus, haha a co może powodować większą otyłość niż siedzenie przed kompem całymi godzinami z przerwami na jedzenie? ew. spanie. + podjadanie przekąsek, najczęściej słodkich. A nowy dodatek sprawia, że gra bardziej wciąga P

u mnie też chyba geny grają jakąś rolę, cała moja rodzinka jest (albo była) szczupła.

Leelou, poza tym, wydaje mi się, że 53 kg przy 168cm to naprawdę dobra waga
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości