Jak się nauczyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: Ramone » 6 sie 2007, o 16:32

Alien18 pisze: wszystkie zadania jakie tyklo będą, (ogromną wiekszość) bedziemy rozwiązywać za pomocą proporcji,
Na korepetycjach mama dokładnie tak samo.I musze powiedziec ,że dzieki temu lepiej rozumiem wiekszośc pojęć.

Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: Orchidea » 12 sty 2010, o 16:41

rigor mortis pisze:Prawda jest taka, że aby rozwiązywać zadania z chemii, trzeba mieć do nich teoretyczne podstawy. Przede wszystkim wiedzę chemiczną należy rozumieć i funkcjonalnie wykorzystywać, nie wystarczy jej się bezmyślnie nauczyć na pamięć. Tego wymaga nowa matura.
Rzecz tak elementarna jak mol ma swoją definicję, wchodzi w pewne zależności z innymi wielkościami. To i wiedza matematyczna pozwolą do rozwiązania zadań. Wystarczy przyswoić to, wyliczyć kilka zadań i po jakimś czasie powtórzyć. Ważne, by powtarzać - jednorazowe obliczenie nawet stu zadań może się nie utrwalić. Tu nie chodzi o ilość. Jak dla mnie wyliczenie setek zadań na sam mol to katorga. choć zawsze możesz się w takie coś bawić. Zadania na mole to nie jest jakaś wyższa matematyka czy fizyka kwantowa, aby ta wiedza była niedostępna dla wielu osób.
Sugeruję też, abyś nie liczyła jedynie na korepetytora i jego wiedzę, tylko starała się samodzielnie i intensywnie przyswajać chemię (musiszgtrozumieć<< chemię). Po pewnym czasie możesz się miło przekonać, że pan korepetytor nie jest Ci potrzebny.
Jeśli jednak zauważysz, że efekty nauki nie są widoczne, to nie warto tracić czasu. Musisz być w tych sprawach realistką.Na medycynie świat się nie kończy.
Pozdrawiam

Wypada z wszystkim tym się zgodzić.Chemię trzeba przede wszystkim zrozumieć.Trzeba też robić zadania,rozwiązywać je.Jako,że sama próbuję się uczyć chemii od zera-ponowiłam ten temat
Ja jakoś nigdy nie mogłam chemii zrozumieć.Ale jak ktoś mi potrafił dobrze wytłumaczyć,to rozumiałam.W liceum miałam nauczyciela,który nic kompletnie nie tłumaczył.Ale może jednak warto spróbować

Awatar użytkownika
stokrotka2
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 12:39

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: stokrotka2 » 10 mar 2010, o 15:16

JA juz dawno rozgladalam sie za jakimis pomocami naukowymi ,ale ostatecznie mysle w tej całej nauce pomocne okazały sie korepetycje w platu.
I to zwłaszcza z j.angielskiego.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post