ZOOTECHNIKA

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
agab4
Posty: 4
Rejestracja: 6 lip 2009, o 14:03

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: agab4 »

Pozytywka, na dobrą sprawę, to niektórzy uważają, że żadna praca zawodowa nie jest dla kobiety. Najlepiej, żeby stala przy garach i podsycala cieplo domowego ogniska, żyla z laskawości utrzymującego ją mężczyzny, bawila dzieci i byla mila i slodka. (Uwielbiam Alutkę z Rodziny zastępczej, ale to inna bajka).
Każda praca, której poświęcasz się z pasją, utrudnia normalne życie rodzinne. Gdybyś byla fryzjerką-pasjonatką, też zapewne trudno byloby Ci wygospodarować czas na życie domowe.
Pamiętam swoje wyrzuty sumienia, gdy uświadomilam sobie, że wiem, który ze 120 cielaków ma katar, który biegunkę, a który promienicę, a nie zauważylam, że zaczyna mi chorować córka. No, ale cale życie się uczysz i wyciągasz wnioski.
Na Podlasiu spotkalam dziewczynę, która postanowila specjalizować się w bydle mlecznym (jest lekarzem). Drobna, niewysoka. Z pasją. Wyleczyla mi więcej zwierząt, niż niejeden facet. Kobieta nie powinna?
Fajnie, że się dostalyście, dziewczyny.
Z UWM znam nieźle dr Wojtka Barańskiego, leczyl mi przez jakiś czas krowy, gdy pracowalam w Klewkach kolo Olsztyna. Jest pewnie związany z Weterynarią, ale jest bardzo myślącym lekarzem, warto go namierzyć i wspólpracować.
Pozytyw-ka
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2009, o 13:17

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Pozytyw-ka »

Boże jak cudownie trafić na ludzi choćby tylko na forum, którzy rozumieją takich wariatów jak ja na punkcie zwierząt Bo sami pewnie takimi są
No dobrze w takim razie kolerzanko z ławki witam w drużynie

Odnosnie przesiewu na pierwszym roku to chyba masz racje, bo też tak słyszałam.
a powiedz jesteś z Olsztyna czy z innego miasta? Znasz kogoś z osób, które się dostały na nasz kierunek? Podobno organizowane ma być jakieś spotkanko zapoznawcze
Eulaliaa
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 21:10

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Eulaliaa »

hej jestem tu nowa:) szukam studiów zoopsychologicznych albo zootechnik chciałabym się dowiedzieć co trzeba zdawać na takie studia. Wiem że biologie ale czy musi być rozszerzona I czy są gdzieś takie studia blisko Katowic ewentualnie Krakowa. Bardzo proszę o szybką odpowiedź:)
Lavinia
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2009, o 11:29

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Lavinia »

A czy ktoś może wie coś na temat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy?Jest może osoba na tym forum, która tam studiuję?
Cedna
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2010, o 17:23

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Cedna »

Hej poszukuję osoby, które w październiku chciałyby zacząć studiować w Poznaniu zootechnikę
mam nadzieję, że spotkam tutaj takich
Pozdrawiam
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: meqan-wet »

Widzę że znalazłam tematy w sam raz dla mnie ^^
Tak jak i wy mam bzika na punkcie zwierząt( i to jeszcze jakiego)
Czy duże czy małe - wszystkie są moje
Interesuje mnie w 1 kolejności weterynaria , jeśli nie wyjdzie - bo nie wiem jak z chemią , biologii się nie obawiam - podobno mam dużą wiedzę jeśli chodzi o ten przedmiot , przynajmniej tak twierdzi mój nauczyciel , nie raz mu szczeka opadła hihi
Powiedzzcie mi bo tego akuracik nie wiem , na co , jaka uczelnie trzeba iść aby zostać szkoleniowcem dla psów ( bo w szczególności to one są moją największą pasją ) lub ewentualnie psi psycholog
A najlepiej jakby mi ktoś powiedział gdzie znajdę spis prac ale tylko gdzie wchodzi praca ze zwierzetami
Wielogodzinne poszukiwania na googlach nic nie dały .
agnnie
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2010, o 09:04

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: agnnie »

Hej:)
JA mam zamiar studiować zootechnike na UP w Poznaniu od 2010 roku
Cedna
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2010, o 17:23

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Cedna »

Agnnie to prawie jak przedsmak znajomości
bardzo się cieszę, że kogoś znalazłam

mogłabym odezwać się do Ciebie później na gg?
agnnie
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2010, o 09:04

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: agnnie »

ok, na moim profilu jest nr gg
kala324
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:43

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: kala324 »

chcialabym sie dostać na zootechnike . nic nie rozumiem jak to wygląda w krakowie? na stronie wyczytałam , ze: WP = Am + Bm
WP – wskaźnik punktowy
Am – liczba punktów z przedmiotu A (obowiązkowego lub dodatkowego) w części pisemnej
egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
Bm – liczba punktów z przedmiotu B (dodatkowego) w części pisemnej egzaminu maturalnego
na poziomie rozszerzonym – dla kierunków, gdzie wymagany jest wybór dwóch przedmiotów

czyli co jezeli chche sie dostac na kierunek gdzie nie sa wymagane dwa przedmioty z matury to max moge zdobyc 100 pkt? mało tego nie robi roznicy zadnej ze pisze rozszerzona mature i 100 % z podst rowne sa 100 % z roszerzonej ? głupie to
Korbi
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2010, o 21:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korbi »

Hej, ka wybieram się na zootechnikę w tym roku
Kiedyś chciałam iść na weterynarię, ale to za drogie dla mnie studia, poza tym marzę o hodowli a nie leczeni. Zawsze mogę zrobić 2 letnie technikum weterynaryjne, żeby poszerzyć swoje kwalifikacje
Myślałam wcześniej o Poznaniu, ale Wrocław wydaje mi się teraz atrakcyjniejszy i więcej znajomych tam idzie
Uważam, że jak komuś zależy, to znajdzie dobrą pracę, którą będzie lubił
Ja marzę o pracy z końmi, mam już 3 i zyć bez nich nie mogę
Będę próbowała załozyć własny ośrodek jeździecki+ hotel dla koni
Może dodatkowo zacznę hodować owczarki kaukaskie, kocham je poprostu
A jeśli to się nie uda ( choć nie przyjmuję takiej opcji ) może poszukam pracy w jakiejś stadninie lub zmienię swoje kwalifikacje- mam talent plastyczny, a na tym można zarobiC
Chętnie poznałabym kogoś kto wybiera się do Wrocławia
Cedna
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2010, o 17:23

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Cedna »

Korbi ja również marzę o pracy z końmi w sumie to już nie marzenia, a cele

Zootechnika,(jak również weterynaria) jest moim zdaniem bardzo specyficznym kierunkiem - tylko dla miłośników zwierząt inni mogą uznawać to za stratę czasu, jednak w życiu trzeba robić to co się kocha
jeśli się nie uda - trudno kto nie próbuje ten nie ma

Początkowo rozmyślałam także nad Wrocławiem, jednak wybrałam Poznań. Po pierwsze mam bliżej, a po drugie usłyszałam opinię, mówiącą, że Poznań ma najlepsze zaplecze.

Ktoś jeszcze wybiera się do Poznania?
Korbi
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2010, o 21:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korbi »

Sama jeszcze nie wiem, ja mieszkam pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, może jeszcze się zdecyduję na Poznań, ale Wrocław ma chyba lepszy klimat i można robić specjalizację w hodowli koni, czego nie ma w Poznaniu

Pewne jest natomiast to, ż e będę studiować zaocznie, bo nie mam zamiaru mieszkać w mieście i na 4 lata zostawić moje koniki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość