Symulowanie i wykręty

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Symulowanie i wykręty

Post autor: Nimbrethil »

Rozmawialam ze znajomymi na temat najlepszego sposobu na udawanie choroby , pomysły były najróżniejsze. Zastanowiło mnie jednak jedno : podobno gdy zje się surowe ziemniaki dostaje się gorączki Pytanie brzmi: czy to prawda, a jeśli tak to czemu tak się dzieje
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Iwus »

Nimbrethil pisze:gdy zje się surowe ziemniaki dostaje się gorączki Pytanie brzmi: czy to prawda, a jeśli tak to czemu tak się dzieje
tak to prawda,ja jak zjem niedogotowane ziemniaki to mam temperaturę(ok 37,5).
Ale dlaczego tak się dzieje to nie mam pojęcia.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Asia:) »

uj, kiedyś to wiedziałam, acz w tej chwili nie pamiętam. / jak sobie przypomnę to napiszę
ja nigdy nie próbowałam, za to moja koleżanka tak i zdecydowanie nie poleca P nie dość że miała wysoką temperaturę to jeszcze strasznie wymiotowała P
zresztą sama temperatura też nie jest za fajna - uwierzcie mi - właśnie mi spadła z 39 do 37,8 więc jestem na bieżąco P już chyba lepiej iść do szkoły
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Iwus »

[quote="Asiaja] nigdy nie próbowałam, za to moja koleżanka tak i zdecydowanie nie poleca P nie dość że miała wysoką temperaturę to jeszcze strasznie wymiotowała [/quote]

ja także nie polecam.
bagatha

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: bagatha »

tak, to jeden z dobrych sposobow inny to wlozyc sobie rurke zrobiona z husteczki gleboko do nosa, katar i zalzawienie gwarantowany

goraczak wynika tutaj z zaburzen trawienia
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Asia:) »

bagatha pisze:goraczak wynika tutaj z zaburzen trawienia
no tak, że zaburzenia trawienia to się domyślam. ale co konkretnie? co takiego dzieje się w ziemniakach, że po ugotowaniu można je jeść a przed nie? wiem, że pomiędzy komórkami występuje pektynowa blaszka środkowa, która podczas gotowania pęka i to sprawia że ziemniaki są sypkie. ale to chyba nie o to chodzi, bo w marchewce też są takie blaszki, a marchewkę surową jeść można
bagatha pisze:tak, to jeden z dobrych sposobow inny to wlozyc sobie rurke zrobiona z husteczki gleboko do nosa, katar i zalzawienie gwarantowany
a po co katar i załzawienie? a po co chorować? ja już mam dosyć. ja chcę stąd wyjść ja chce do szkooooołyyyyyy
bagatha

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: bagatha »

Asia:) pisze:a po co katar i załzawienie? a po co chorować? ja juŻ mam dosyć. ja chcę stąd wyjść ja chce do szkooooołyyyyyy
paluszek i glowka to szkolna. ludzie maja rozne pomysly
co do surowego ziemniaka to szukam.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Mawr »

W ziemniakach znajdyuje sie jakas toksyczna substancja, jest ona termolabilna co znaczy tyle ze pod wpływam gotowania(temp. 100 stopni Celsiusza) ulega rozpadowi i przestaje byc grozna. Co to za substancja niestety nie pamiętam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: tin »

Ziemniak pospolity
(łac. Solanum tuberosum)

Zawarte substancje: solanidyna (typ: alkaloid steroidowy), solanina, solasodyna, solasonina, skrobia.
Działanie: ze względu na dużą zawartość skrobii, bulwy ziemniaka są chętnie spożywane. Wskutek wysokiej zawartości trujących alaloidów steroidowych zielone części ziemniaka są niejadalne.

Ponieważ solanina ma właściwości silnie trujące, może dojść, zwłaszcza przy niedokładnym obraniu ziemniaków, do zatruć objawiających się nudnościami i przewlekłymi wymiotami(o których wspomniano wyżej-zwłaszca na wiosnę, gdy ziemniaki są bardzo skiełkowane i zawierają więcej solaniny niż w jesieni, zwłaszcza w miejscach przykiełkowych i kiełkach), dreszczami, a nawet zaburzeniami mowy i wzroku. Znajduje się ona w warstwach zewnętrznych odpadających przy obieraniu. Reszta solaniny przechodzi do wody podczas gotowania(jak wspomniał Mawr to substancja termolabilna). Nie ma więc to żadnego znaczenia toksykologicznego jeśli ziemniaki są ugotowane
Tak wiec głównie ta substancja odpowiada za wzrost temperatury.

Solanidyna jest niebezpieczna dla kobie w ciązy, gdzyż może spowodować zmiany płodu. dla nich szczególnie jedzenie surowych ziemniaków jest niewskazane(to tak na wszelki wypadek )
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Aniaww »

Zazielenione części bezwzględnie wycinać, bo nawet gotowanie nie usunie toksycznych substancji, odnotowano nawet zejście.
bagatha

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: bagatha »

Nimbrethil, kliknijpomogl dla Tina !
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: tin »

Nie trzeba. Pomagam z czystej chęci pomocy
Krzysztof
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2006, o 12:43

Re: Symulowanie i wykręty

Post autor: Krzysztof »

Ja preferowałem łyzeczke proszku do pieczenie Mi podnosiło temperature

Albo poproscie Mame o goraco herbatke rano do łózka, mowiąc, ze jest Wam zimno. Poproscie odrazu o termometr i jak tylko Mama odejdzie to na chwilke wlozcie termom. do herbatki:D

I trzeci sposób: XXXXX

Mawr: Reklama na forum stron jest zabroniona. Szczególnie tego typu.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2006, o 13:43 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości