Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
rastman
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2009, o 21:19

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: rastman »

testy na zwierzętach to pójście na łatwiznę.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: yeast »

Czemu?
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tyberian »

Czemu ? Bo po pierwsze łatwiej jest nałapać czy wziąć bezpośrednio z hodowli jakieś zwierzęta niż szukać pieprzonych ochotników, którzy za kasę zgodzą się przeprowadzić na nich eksperymenty + brudna robota w przypadku zgonów.

Po drugie ludzie wykonujący eksperymenty na zwierzętach sądzą że jest to bardziej humanitarne niż by je mieli wykonywać na ludziach (np. prościej ludziom patrzeć na cierpienia myszy,królików czy ew. innych doświadczalnych gatunków", które nie mówią i nie są groźne niż patrzeć na cierpienie wrzeszczących i gadających ludzi).

Ludziom jako zwierzętom najinteligentniejszym na ziemi wydaje się że mogą robić wszystko - niszcząc i plądrując całą planetę.

Najczęstsze zdanie jakie słyszę to wolę poświęcić parę zwierzątek niż poświęcając ludzkie zdrowie".
Takich ludzi jest niestety dużo - za dużo, a najczęściej z takimi destrukcyjnymi zachowaniami spotkałem ludzi w sprawie Doliny Rospudy - człowiek dla żabki czy ślimaczka cofa się w rozwoju".

Jedynym niezmiennym faktem jest na pewno to iż człowiek bez przyrody nie przeżyje natomiast przyroda bez człowieka - zawsze.

Czasem nawet wstydzę się że jestem człowiekiem.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tau »

Pozwolisz, że przypatrzę się na twoje Argumenty przez pryzmat medyczny
Czemu ? Bo po pierwsze łatwiej jest nałapać czy wziąć bezpośrednio z hodowli jakieś zwierzęta niż szukać pieprzonych ochotników,. Po drugie ludzie wykonujący eksperymenty na zwierzętach sądzą że jest to bardziej humanitarne niż by je mieli wykonywać na ludziach
No cóż dla mnie każde życie jest cenne. Jednak mając do wyboru Mysz a człowiek np. w Poszukiwaniu nowych antybiotyków gdzie zanim znajdzie się skuteczny środek trzeba poświęcić określoną ilość zwierząt. Pamiętaj, że po eksperymentach na zwierzętach przychodzi czas na ochotników - bez nich nawet lek generyczny nie wejdzie po to by Lekarz Medycyny/Weterynarii mógł go przepisać i wiedzieć jak zadziała.

Poza tym Nie martw się w przeszłości byli ludzie którzy zamiast na zwierzętach testowali na ludziach. Do tej pory młodzież niemiecka nie może się dowiedzieć co podlegli Hilterowi Ludzie dawali więźniom w obozach koncentracyjnych.
Ludziom jako zwierzętom najinteligentniejszym na ziemi wydaje się że mogą robić wszystko - niszcząc i plądrując całą planetę.
Masz rację, wydaje im się .
"spotkałem ludzi w sprawie Doliny Rospudy - człowiek dla żabki czy ślimaczka cofa się w rozwoju".
Polecam Kabaret Ciach w skeczu: Autostrada i słynne pytanie: Dlaczego akurat tu się musiała zalęgnąć? Ponadto nadal podtrzymuję zdanie, że człowiek cenniejszy od zwierzęcia z początku postu . Natura bez przysłowiowej żabki przeżyje, człowiek bez obwodnicy ma dużo ciężej

Jedynym niezmiennym faktem jest na pewno to iż człowiek bez przyrody nie przeżyje natomiast przyroda bez człowieka - zawsze.
Trzeba dodać, że Człowiek jest CZĘŚCIĄ przyrody i jeśli zginie, przyroda utraci

Jestem dumny, że jestem człowiekiem, bo dzięki temu mogę pomagać zarówno innym ludziom jak w razie potrzeby i braku konfliktu zwierzętom
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: carloswrz »

No ta pomoc zwierzętom to nie do końca,po zabicie 100tek królików doświadczalnych po to by człowiek sobie siedział przy kompie z browarem to raczej nie pomoc zwierzętom.
I z czego tu być dumnym?,że ludzie czasem wola pić zamiast nakarmić psa?,i to,że człowiek jest częścią natury to nie znaczy,że natura bez niego nie będzie się rozwijać,żyć.
W końcu zanim był człowiek i zniszczył(kompletnie załamał )hierarchię w przyrodzie to były lasy(tlen),czyste powietrze,świeża woda,i wiele gatunków zwierząt,które gdyby nie człowiek były by do dziś,to samo z roślinami.Jest mi bardzo przykro gdy słyszę takie wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tau »

No ta pomoc zwierzętom to nie do końca,po zabicie 100tek królików doświadczalnych po to by człowiek sobie siedział przy kompie z browarem to raczej nie pomoc zwierzętom.

Zabicie setek królików sprawiło, że dzieci nie umierają przez np. wirus Polio czy Meningokoki. Poświęcenie tych istot sprawiło, że m. in. TY żyjesz (no chyba, że nigdy w życiu nie dostałeś antybiotyku lub szczepionki).

Reszta jest niestety nie na temat aczkolwiek smutne jest, że walisz we mnie z armaty stereotypów całej ludzkości jako zło tego świata nie widząc ile zrobiliśmy dobra. Dlatego nie odpowiem na tą część postu choć mnie korci bo większość w stosunku do mnie jest KŁAMSTWEM (mówiąc ludzie traktuję, że jestem w tym gronei tka jak Ty i inni)
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: carloswrz »

Wiem i zdaje sobie z tego sprawę,ale zadaj sobie pytanie:

"czy my testujemy antybiotyki na sobie dla zwierząt"?

Co do Antybiotyku lub szczepionki,to gdybym miał wybór:

-nie testowanie antybiotyku na zwierzętach(i choroba),a testowanie(i zdrowie),wybrałbym chorobę,bo my dla zwierząt jako ludzie mało co robimy,np.takie szympansy polecam program na Animal Planet o zniewolonych szympansach,i że niby natura sobie nie poradzi bez takiego traktowania zwierząt.Ciekawa teoria.
Ile tego dobra zrobiliśmy?-zwierzęta na komputerach nie grają,TV nie oglądają,nie jedzą wykwintnych rzeczy jak my.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tau »

"czy my testujemy antybiotyki na sobie dla zwierząt"?

Tak, choć nie bezpośrednio. Po prostu Leki robione są dla ludzi w tym antybiotyki. A weterynarze przepisują te leki także czasami dla zwierząt. A co do antybiotyku to jak pisałem brałeś antybiotyk/szczepionkę to zginęły wcześniej parę zwierząt. Nie ma rady bo widzę, że żyjesz

Reszta postu znów walenie armatą za całe zło ludzkości, tym razem nie będę milczał. Ja uważam, że takie proste czynności jak dokarmianie zwierząt zimą, czy bezpańskich psów/kotów, sadzenie drzew i roślin są dobrem które pomijasz a szkoda. Ponadto lecznice dla dzikich zwierząt i przywrócenie jej naturze też nie powinno Ci ujść na uwadze, że o ochronie gatunkowej i sztucznym rozmnażaniu w Zoo i przywrócenie naturze to też nie lada gratka. A jak pojedziesz na Polską wieś to wiedz, że dla większość gospodarzy (a przynajmnie jw moich stronach) to dba lepiej o zwierzęta niż o siebie. No ale cóż skoro jak twierdzisz siedzisz przed Komputerem lub przed TV, jesz wykwintne jedzonko to się nie dogadamy . I nie pisz, że ludzie bo ja nie wpisuję się w ten obieg który ty przedstawiasz i znam wielu ludzi którzy też nie pasują


co do szympansów to niestety nie mam Animal Planet jak jest to gdzieś na Internecie to zapodaj link obejrzę.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tyberian »

Tau - jak zawsze uważam że dyskusja dwóch stron fundamentalistycznie podchodzących do sedna sprawy nie ma najmniejszego sensu.
Ty przedstawiłeś według mnie idiotyczne argumenty a ja według Ciebie również.

Jednakże niszcząc żabki dla bezsensownej obwodnicy niszczysz powoli całą sieć troficzną. A gdyby ciężki sprzęt wjechał do doliny rospudy to fragmentacja całych populacji i w ogóle degradacja flory i fauny spowodowała by że ta dolina stała by się zwykła doliną.

Człowiek jest tak głupi, zidiociały i zacietrzewiony w swojej niby prawdzie , że zabija się sam wiec jak można tu mówić o wyższości czy większego prawa do egzystencji na tejże planecie skoro człowiek powoli sam się wybija.
Nie wiem też z czego jesteś dumny, że jesteś człowiekiem - może właśnie ze wspomnianych eksperymentów, wojen, bomb, karabinów i wielu wielu innych - podobnych?
Może mi powiesz że to gdy fenicjanie wynaleźli pieniądz to też jest powód do dumy?

Dla mnie to zwykły bullshit i wiem napewno że człowiek przed rewolucją neolityczną był lepszym zwierzęciem i tyle.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: carloswrz »

Tyberian, popieram,również tak myślę.
Z resztą Tau, jak możesz mi wymieniać te nędzne wyjątki ludzi.Większość olewa prawa natury,nie szanuje zwierząt-ale co tu wgl.gadać ludzie sami siebie nie szanują a co dopiero zwierząt.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Tyberian »

Dziwi mnie również że niektórzy ludzie powołując się na dwa zdania ze starożytnej księgi (jaką jest biblia) robią co im się żywnie podoba z tą planetą.
Dla mnie taki tok rozumowania jest po prostu chory .
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: carloswrz »

A jak pojedziesz na Polską wieś to wiedz, że dla większość gospodarzy (a przynajmnie jw moich stronach) to dba lepiej o zwierzęta niż o siebie.
Coś wątpię-czasem bywam na wsi i widzę jak wyglądają zwierzęta-zagłodzone,bite.Jak gospodarze drą się na psa spierdalaj","gówno,nie ma jedzenia","do budy itp.
Już nie mówię o tym,że zwierzęta są zabijane bo z tego się człowiek utrzymuję,ale to nie łamię praw natury,bo jest hierarchia.Ale jak można w ogóle mówić,że jest się dumnym ze swojego człowieczeństwa:

-tzn,faktycznie,że jesteś dumny z Hitlera, Stalina.Jesteś dumny z morderstw,gwałtów,zabójstw zwierząt.
Człowiek jako istota rozumna,jest niby najinteligentniejsza,jednak dla mnie ta inteligencja to chęć władzy,przewyższania się.I to nas (ludzi) zgubi w niedalekiej przyszłości
PeReS
Posty: 141
Rejestracja: 14 cze 2009, o 18:41

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: PeReS »

Uh od waszego uczlowieczniania i ekspresji wlasnej troski az mnie zabolalo, czuje sie taki nieludzki. Jednak nie mam zamiaru rezygnowac z cieplego domu, pradu i internetu. Podejrzewam tez, ze Wy ktorzy tak nienawidzicie ludzkosci i tego ciaglego niszczenia wszystkiego dookola nie korzystacie ze zdobyczy technologii na znak protestu przeciw morderczym zapedom gatunku ludzkiego (z pewnoscia posty na forum to efekt waszej skoncentrowanej i mysli i zdolnosci telepatycznych). Co wiecej pewnie roznicie sie iloscia chromosomow i sekwencja DNA na tyle ze bardziej przypominacie te wspaniale, zyjace zgodnie z natura szympansy. Nie korzystacie z lekarstw i pozywienia, ktore powstaja kosztem zabijania niewinnych zwierzat. Nie czerpiecie przyjemnosci z wszelkich rozrywek wymyslanych przez ludzi dla ludzi, kosztem srodowiska. Podrozujecie piechota na kazde odleglosci, conajwyzej plywacie lodka korzystajac z sily wiatru.
Wyliczac tak mozna bez konca. Przestancie byc hipokrytami i jesli chcecie ratowac to co jeszcze mozna to wezcie sie do roboty zamiast pie farmazony na forum. Byc moze czynnie dzialacie dla ratowania szympansow, myszy, szczurow, karaluchow czy tez drozdzy, ogolem wszystkiego co tak bezkarnie modyfikuje zeby poprawic warunki zycia ludzkosci. Jesli tak to brawo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość