Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Asillith »

Szczecin jest na moje możliwości a do warszawy trzeba mieć jednak co najmniej 20 pkt więcej ami nie uda się wyciągnąć wyniku do granic 250 pkt. Choć gdyby coś takiego się wydarzyło wiadomo że postawię na Warszawę. Narazie stawiam albo na Szczecin albo na Łódź.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Ranger »

Z roku na rok są coraz większe progi. Tegoroczne wyniki pewnie też nie będą wyjątkiem.
Radzę poprawić, bo 225 to malutko
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: David »

Progi co raz większe, i owszem, ale Szczecin to jedyna uczelnia na której OBOWIĄZKOWO trzeba zdawać fizykę rozszerzoną.

Jeśli chodzi o Warszawę to uważam, że 253 nie wystarczy. W tamtym roku, mimo iż do Warszawy można było składać pisząc maturę podstawową, większość kandydatów pisała rozszerzenie patrząc na inne uczelnie. W tym roku, tylko Szczecin chce rozszerzenie więc większość będzie zdawać podstawę, proste.

Jednocześnie obstawiam, że rocznik 2010/2011 w Szczecinie, to będą właśnie głównie poprawiacze.
lykorz
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Anielka »

cóż,ja poprawiam moje skromne(jak się w tym roku okazalo)237-chemia-choć na razie to mi trochę czasu brakuje żeby coś powtarzac.studia+matura to połączenie nie tak łatwe jak mi się jeszcze jakiś czas temu wydawało.
Ian
Posty: 31
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:24

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Ian »

To dobrze, że poprawiacze. Nie będziemy czuli się staro
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: omykowa »

Zdaje się, że w tym roku wszyscy poprawiacze stawiają na Szczecin/Łódź myśląc, że przez fizę będą tam pustki.

Btw. ja ciągle się zastanawiam.
Może coś poradzicie? Zostawiłam studia, siedzę do maja w domu. Mam kupę czasu, żeby się uczyć - tak porządnie, rzetelnie.
Biologia to mojalt3, nie widzę problemu. Chemia - no, powiedzmy: półlt3 w hierarchii miłości Natomiast fizyka - no, co tu dużo gadać. Jestem antyfizyczna. W LO jechałam na dwójach, na studiach było ciężko - nie dawałam rady [Polibuda ]. Złożyłam deklarację na 3 przedmioty rozszerzone - tak na wszelki wypadek, myśląc naiwnie, że może Poli mnie czegoś nauczy. Teraz mam dylemat, jak rozplanować czas - czy siąść mocno nad biolą i chemią i starać się o high score, czy próbować jednocześnie klepać fizykę z korepetytorem? Fiza byłaby bardzo czaso- i pracochłonna, pewnie ograniczyłaby mi możliwość dowolnie długiego przesiadywania nad biologią i chemią, ale może to by się mimo wszystko opłaciło? Jak uważacie?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Arnold »

To może Gosia ja się wypowiem, bo znam Cię z forumowiczów chyba najlepiej . To co przerabialiśmy na fizie to głównie była podstawa z niewielkim rozszerzeniem. Czyli z teorii musiałaś by przerobić rzuty i mechanikę brył sztywnych, bo o tym w ogóle nie było mowy. No i potem klepanie na okrągło zadań maturalnych i najlepiej Maturalnie że zdam". Z tego co kojarzę na biotechu miałaś biofizykę, która nie za bardzo Ci się przyda. Chemię to mieliśmy dobrą w LO, więc po przeczytanie notatek Pani T. i rozwiązaniu trochę zadań z Pazdry powinno być dobrze. A z biologii nie mam porady, bo ostatnio nie wychodzi w naszym byłym LO
Podsumowując: fiza - masz około 3,5 na naukę, ale w Twoim przypadku musisz się nauczyć jej praktycznie od 0 więc dużo pracy, ale może przydać się jakby znowu biolą narozrabiali, chemia - powtórka + trochę zadań a biola to głownie testy. Czyli nauki bio + chem wcale nie ma dużo. A z fizą to można warto spróbować
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: omykowa »

Hmm dzięki Arnold
Muszę powiedzieć, że to jest trudna sprawa. Na Polibudzie jechaliśmy dość ostro z materiałem (tyle, że ja jak zwykle niewiele z tego rozumiałam ). Przejrzałam jakiś jeden arkusz rozszerzonej matury i muszę przyznać, że wydaje się to być łatwiejsze od niektórych zadań, które robiliśmy na fizyce. Tzn. o tyle łatwiejsze, że np. podane są wzory, gdzie my musieliśmy wszystko wyprowadzać z pamięci od zera.
Na biotechu to była fizyka w ogóle, wprawdzie przedmiot nazywał się fizyka i biofizyka", ale w I semestrze nie doszliśmy do drugiego członu nazwy

Kod: Zaznacz cały

mer.chemia.polsl.pl/Dydaktyka/cwiczenia%20tablicowebiofizyka.html
tutaj są zadania z naszych ćwiczeń tablicowych, poukładane tematycznie.

Z tego, co było na fizie w LO to ja naprawdę NIC (dosłownie ) nie pamiętam. Pamiętam tylko, jak wyglądał pan K., zresztą ostatnio go widziałam na uroczystym odnowieniu doktoratów na moim byłym wydziale

Dzięki za polecenie zbioru - w to muszę się zaopatrzyć. Póki co mam z fizyki jedynie żółte repetytorium zielonej sowy (wydaje się b. dobre), vademecum 2010 operonu (ble) i jakiś mały czerwony zbiorek zadań, który ma tak oczywiste błędy, że nawet ja potrafię to wyłapać

Cóż, wciąż się zastanawiam, czy porywać się na to szaleństwo z fizą. Chyba spróbuję Najwyżej się wycofam. A bioli i chemii się nie boję, będzie dobrze. Jeśli przeżyłam zajęcia z dr S. - przeżyję i maturę To dopiero była jazda bez trzymanki.
Pozwolicie, że zacytuję.
"Chemia - to taki dział fizyki, szczególnie mechaniki kwantowej, którym - ze względu na jego złożoność - nigdy nie chcieli zająć się fizycy".
A pierwsze zadanie. Podaj objętość tego pokoju w m3, w litrach, w stopach3, a także podaj masę powietrza, które znajduje się w tym pokoju wiedząc, że gęstość powietrza suchego = 1,2928 g/litr
Wymiary? Na oko Niieee, inżynier niczego nie może robić na oko. Poradźcie sobie

Ach, w sumie. fajnie było


p.s. Acha, no i jedno wiem z politechnicznych ćwiczeń z fizyki: Tramwaj jest falą. Tak, tego nigdy nie zapomnę.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: jagodzio »

Witam Koleżankę z podobną przeszłością!
Potwierdzam: fizyka i biofizyka na poli, to głównie fizyka. I to nie jakaś lajtowa. Ja z kolei pamiętam, jak to pod koniec pierwszego wykładu babka nam wprowadziła całki i pochodne, czego oczywiście nie mieliśmy jeszcze na macie - cała aula zaczęła się śmiać. Potem to już była norma, ale pierwsze zetknięcie się z tym było nośmieszne. Ona nie jest dohtorem tylko docentem!
Ja na Twoim miejscu olałabym fizykę i przyłożyła się do chemii. Można zdać jakoś 3 przedmioty, a można bardzo dobrze 2. Gdybyś się o to pytała na początku roku szkolnego, pewnie polecałabym Ci walczyć z fizyką, bo masz sporo czasu na nauczenie się wszystkiego, ale teraz. Ja bym poszła poprawić deklarację maturalną (chyba że już złożyłaś ostateczną) i wpisała tylko bio i chem. Imo nie warto tracić czasu na fizykę.
A tak btw to startujesz na lekarski? Masz jakieś wyjście awaryjne"? I czemu zrezygnowałaś z tak cudownego kierunku jakim jest biotechnologia?
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: omykowa »

Ooo
My też zapoznaliśmy się z całkami na fizyce, nie liznąwszy uprzednio na matmie nawet pochodnych
Ach, polibuda.

Startuję na lekarski po raz 2-gi, wyjścia awaryjne. W zasadzie to mam głównie wyjścia awaryjne Farma, weta, nooo, ew. biologia. Biotechnologia never again.

Z deklaracją już chyba po ptokach, zdaje się, że właśnie minął termin składania ostatecznej, ale wiem, że można po prostu nie przyjść na egzamin, zgłaszając wcześniej nieobecność.
No właśnie: czy warto, czy nie warto tego czasu na fizę tracić. To jest mój problem-na-dziś.

6 uczelni bierze tylko bio+chem, za to 5 wymaga trzech przedmiotów w różnych kombinacjach jak chodzi o poziom egzaminu (zwykle 2r + 1p, ew. przelicznik za rozszerzenie dlatego też dobrze mieć rozszerzenie przy przeliczniku x2 jeśli zdam R na 35% to tak, jakbym miała 70% z podstawy). Czyli wciąż jeszcze jest prawie pół na pół - 6:5.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: jagodzio »

omykowa pisze:Biotechnologia never again.
Hahaha skąd ja to znam!
Tylko, że ja chciałam iść na biotechnologię i naprawdę wydawały mi się to bardzo ciekawe studia, a tutakie rozczarowanie. Dlatego postanowiłam próbować na lek. Rok temu byłam dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty. Dłuugo myślałam nad wyjściami awaryjnymi, ale doszłam do wniosku, że chcę się zajmować medycyną i żadne inne studia niż na uniwersytecie medycznym nie wchodzą w grę.
Do końca tygodnia możesz zmienić swoją deklarację maturalną.
A nie ma uczelni, które nie mnożą rozszerzenia z fizyki? Mi się wydaje, że z podstawą by można zaszaleć, ale na rozszerzenie już jest naprawdę za mało czasu.
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: OlaaaM6 »

termin skladania deklaracji mija w piatek tak wiec masz jeszcze pare dni na zmiane decyzji
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: omykowa »

Sytuacja rysuje się tak:
Białystok - 2 przedmioty
Bydgoszcz - 2
Gdańsk - 2
Katowice Zabrze - 2
Lublin - 2
Poznań - 2

Szczecin - 3

Kraków - 2 + 1p
Łódź - 2 + 1p
Wawa - 2 + 1p
Wro - 2 + 1p


W Krk i Wro nie ma przelicznika. W Łodzi x2. W Wawie niewielki, dość dziwny przelicznik (ale zawsze kilka punktów więcej).
Głównie chodzi o tę Łódź. Tam nawet 40% z rozszerzenia może pomóc w rekrutacji.

p.s. poza tym. bądźmy szczerzy podstawy nie napiszę na 100%, hyhy, nawet na 80% raczej nie napiszę. A rozszerzenie na 40-50% napisać czasem z odrobiną szczęścia można. Tu jakieś zadanko, które akurat leży, tu inne proste z podanym wzorem. i coś tam wyskrobać się da.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości