Medycyna sądowa

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna sądowa

Post autor: Rayne »

Drogi medyku sądowy."oglądamy na filmiku ponieważ jeszcze nie mamy możliwości oglądać na żywo.Ale z przyjemnością kiedyś tak właśnie oglądnę.
P.S. gratuluję zawodu.Ja ostatnio porzuciłam marzenia o medycynie sądowej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Medycyna sądowa

Post autor: malwka »

mnie trochę zdziwiło toobcinanie żeber. no ale w sumie, jak inaczej można było to zrobić medycyna sądowa.chciałabym na to zdawać, ale raczej się nie uda ze względu na fizykę, ech

pzdr
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna sądowa

Post autor: Rayne »

Malwko,ja też dlatego już nie marzę o medycynie doszłam do wniosku,że fizyki w moim przypadku nie da się przeskoczyć,skoro ledwo z niej przechodzę do następnej klasy
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Medycyna sądowa

Post autor: Astacus »

Co sądzicie o medycynie sądowej? Jeśli miałbym zostać lekarzem wybrałbym właśnie tą specjalizację, ciekawa nauka wymagająca idealnej znajomości anatomii, sposoby odkrywania przyczyny zgonu również są ciekawe Co sądzicie?

Tin/scaliłem ale nastepnym razem uzyj wyszukiwarki.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2007, o 09:03 przez Astacus, łącznie zmieniany 1 raz.
jasina3
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2007, o 20:39

Re: Medycyna sądowa

Post autor: jasina3 »

Ja też się tym strasznie interesuję, bardzo lubię przeglądać fora o anatomii, czytać np. jak ustalać przyczynę zgonu. Dla zainteresowanych polecam to forum:
xxxx

Pozdrowienia

Mod/Nie robimy reklamy innym forom
Ostatnio zmieniony 13 sty 2007, o 17:47 przez jasina3, łącznie zmieniany 1 raz.
Intro

-

Post autor: Intro »

Są w zasadzie chyba dwie główne metody przeprowadzania badania autopsyjnego- widziałam sekscje zwłok na Żywo w zakładzie anatomii patologicznej na zajęciach- i ten filmik nie przypominał mi Żadnej z poznanych metod. Jednak pierwszy raz był nie lada przeŻyciem. Pamiętam kaŻdy ruch- stałam na dodatek zaraz przy stole sekcyjnym.

P.S. Ten, kto przed matura jeszcze lub zaraz po niech nie rezygnuje z marzeń i bierze się do roboty- ja zrezygnowałam- nie Żałuję, ale to nie szczyt, na który chciałam się wspiąć. Do zostania medykiem sądowym droga jest długa i niesamowicie cięŻka, ale mało w Polsce takich przedstawicieli zawodu, powodzenia i do roboty!o)

P.S.2 kryminolog przeprowadza sekcje?
Wiem, ze patomorfolog jak najbardziej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości