Studia, a nauka

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Studia, a nauka

Post autor: Kester »

Witam. Szukam rady, i jakoś to forum mi najlepiej do tego pasowało.
Jestem w LP o profilu Eko-Administracyjnym.
Maturka za rok.
Chemię i biologię mam na poziomie podstawowym.

I teraz tak ] zdecydowałem się żeby przyszłe 5 latek spędzić na farmacji, może i to hardcorowo wygląda, ale z niczego(chemie podst. zacząłem w tym roku, biologii nie przerobiliśmy nawet podra od pierwszej klasy) w przeciągu roku jaki mi został, chcę zrobić coś. Potrafię się zaprzeć i siedzieć nawet 18h przy książkach i nauczyć się do tej matury. Ale kieruje do was pytanie:
1) Czy jak wkuje w siebie materiał do matury, dam radę się tam potem utrzymać (bez łaciny jak w bio-chemie, bez laborek i innych takich)?
2) Jeżeli już to z czego najlepiej się uczyć (coś z fachowej literatury )?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Studia, a nauka

Post autor: ulala »

jesli zdasz mature na poziomiegt80% które sa niezbedne aby sie dostac, to raczej ten materiał bedziesz umiał
a na studiach nauka zaczyna sie praktycznie od zera ale na farmie wiedza z chem jest niezbedna
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Studia, a nauka

Post autor: Biochejter »

kester pisze:zdecydowałem się żeby przyszłe 5 latek spędzić na farmacji
A nawet 5.5 latek d
kester pisze:1) Czy jak wkuje w siebie materiał do matury, dam radę się tam potem utrzymać (bez łaciny jak w bio-chemie, bez laborek i innych takich)?
Co to znaczy wkujesz? Chemie będziesz kuł? Jak będziesz czaił materiał z LO z chemii, to sobie dasz radę. Tak jak powiedziała ulala, jak zdobędziesz po te 80% to znaczy że podstawy z ogólniaka masz, więc jak zechcesz to dasz rade, wszystko dla ludzi.

Ps. Ja nie miałem w LO łaciny ani laborek i jakoś nie zrobiło to na mnie wrażenia. Zresztą jak większość ludzi z roku. Więcej niż trzymania probówki nad palnikiem i tak w LO pewnie nie uczą po 2 tygodniach nie masz żadnych problemów w labie.
kester pisze:2) Jeżeli już to z czego najlepiej się uczyć (coś z fachowej literatury?
Nie jest Ci potrzebna fachowa literatura do matury ] Na maturze są zupełne podstawy, podręczniki w zupełności wystarcza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości