PROJEKTOR - wolontariat studencki

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Wolontariat
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2010, o 13:03

PROJEKTOR - wolontariat studencki

Post autor: Wolontariat » 10 lut 2010, o 13:13

O programie „PROJEKTOR - wolontariat studencki”

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” – to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to Program społeczny stwarzający przestrzeń dla twórczego działania studentów. Miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania mogą zmienić w kreatywne projekty edukacyjne.
Celem Programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością i wiedzą studentów, którzy przekazują pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do rozwoju.

Udział w Programie to dla każdego studenta szansa, aby wykazać się zdolnościami twórczego myślenia, rozwijać umiejętności pracy w grupie oraz koordynacji projektu. Praca z dziećmi jest również doskonałym treningiem interpersonalnym. Ponadto „PROJEKTOR – wolontariat studencki” stwarza możliwość uczestniczenia w licznych szkoleniach, poznania ciekawych ludzi, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu bez ponoszenia kosztów jak również zwiedzania nieznanych zakątków Polski i sprawdzania siebie w sytuacjach nietypowych.

„PROJEKTOR - wolontariat studencki” stanowi nową, ciekawą formę zdobycia doświadczenia zawodowego, wysoko cenionego przez pracodawców. Umożliwia praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie studiów. Program „PROJEKTOR - wolontariat studencki” to połączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji – wspólna działalność na rzecz dzieci, która angażuje środowisko akademickie, szkolne a także samorządy i społeczności lokalne. Program ten wyzwala społeczną energię i przynosi wiele radości wszystkim uczestnikom.

Projekty edukacyjne

Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów w szkole mają formę projektów edukacyjnych, co sprawia, że dzieci i młodzież z małych miejscowości
i wsi uczestnicząc w nich, uczą się przez doświadczenie. Zajęcia prowadzone
są w oparciu o przygotowane przez studentów scenariusze, których zakres tematyczny jest ustalany ze szkołą np.: języki obce, zajęcia artystyczne, zajęcia związane z ochroną środowiska, zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, informatyka, zajęcia humanistyczne, zajęcia matematyczno-przyrodnicze, zajęcia sportowe i artystyczne, zdrowie i bezpieczeństwo, projekty obywatelskie i inne.

Kontakty:
Kamil Kabasiński
Regionalny Koordynator Programu
„PROJEKTOR – wolontariat studencki”

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post