Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: omykowa »

Mam sprzed 2 lat. Fajne jak chodzi o szybkie odświeżenie sobie treści. Przed samą maturą przeglądałam rano i przypomniało mi to o kilku sprawach, o których nie pamiętałam. Na pewno nie do nauki od podstaw - chyba, że ktoś ma cierpliwość każdego pojęcia szukać w podręczniku/encyklopedii albo googlować na każdy przeczytany temat. Vademecum to bardziej hasłowo-obrazkowy przypominacz wiedzy, która już jest w głowie, tylko trochę się schowała
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: julia.....:):) »

Rebelek pisze:Nie zastanawiaj sie nawet chwili. Ja korzystam z omegi jako własciwie bazy. Jest wszystko co ma byc genialnie ulozone tematycznie, jasno przejrzyscie. Doskonaly cykl ksiazek. POLECAM!



Chciałam się zapytać czy masz Trening przed maturą Omegi z cyklu Metobolizm czy w tej książce jest o roślinkach i czy są trudne zadania ,Jakie są tam działy bo zamierzam ją kupić a nie wiem czy warto
MidianOna
Posty: 25
Rejestracja: 20 sty 2010, o 13:07

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: MidianOna »

ar33k pisze: Dla mnie jest pomocne w pisaniu notatek na niektóre, mało ważne tematy. Tak ogólnie - przerost formy nad treścią.
Ja uwielbiam tą książke, bardzo mi pomaga w nauce przede wszystkim wlasnie w robieniu notatek, jest to taka moja hm baza". Dzieki temu schodzi mi z nimi 2 razy szybciej, bo wszystko jest tak fajnie pozbierane i posegregowane. Choc oczywiscie, jesli ktos chcialby sie uczyc TYLKO z tej ksiazki to nie polecam.

Oprocz vademecum ucze sie z wieelu ksiazek, m.in podreczniki operon, wsip, lewinski, hoser, wisniewski. Testy/pakiety z persony, operonu i wielu innych, nie pamietam teraz dokladnie ale mam kilkanascie ksiazek z zadaniami ale akurat tych operonowskich testów/pakietow baardzo nie lubie, bo uświadamiaja mi jak mało umiem nie wiem na podstawie czego oni robia te zadania
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: kawa »

MidianOna pisze:
ar33k pisze: ale akurat tych operonowskich testów/pakietow baardzo nie lubie, bo uświadamiaja mi jak mało umiem
mnie taka biala ksiazka z testami z omegi to uswiadamiala wkoncu rzucilam nia o sciane, wydrukowalam matury z poprzednich 10 lat i zdalam rozszerzenie na 96%
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Julia90 »

kawa, z czego jeszcze się uczyłaś?
Bartek0912
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2009, o 18:33

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Bartek0912 »

Czy ktoś posiada takie książki:
-matura na 100%, arkusze maturalne (wyd. szk. PWN)
-matura na 100%, zbiór ćwiczeń i doświadczeń (wyd. szk. PWN)
-matura na 100%, testy maturzysty (wyd. szk. PWN)
-matura na 100% repetytorium (wyd. szk. PWN)
-nowa matura, biologia, zadania (Park edukacja)?
Czy są one przydatne w przygotowaniach do matury?
Czy nie zawierają treści ponadmaturalnych"?
Wypowiedzcie się na temat tych pozycji.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Tuś. »

Bartek0912 pisze:Czy ktoś posiada takie książki:
-matura na 100%, arkusze maturalne (wyd. szk. PWN)
-matura na 100%, zbiór ćwiczeń i doświadczeń (wyd. szk. PWN)
Miałam pierwszą pozycję, ot parę arkuszy, nic nadzwyczajnego, ale przydatne, jak każde arkusze, których nigdy nie za wiele.

Co do drugiej pozycji, szczerze przyznam, w ręku jej nie miałam, ani jej nie znam, ale za to mam bardzo dobrą książkę z doświadczeniami i chciałam ci ją polecić. Z Omegi, nazywa się Doświadczenia chemiczne w zadaniach, autorstwa Grażyny Bieniek. Ja tę książkę uwielbiam, przerobiłam całą, dużo mi rozjaśniła, coś koło trzystu doświadczeń w formie zadań, bardzo dokładnie opisane, świetna pozycja.
Szczególnie dla kogoś, kto na lekcjach nie zobaczył ani jednego doświadczenia, tak jak ja na przykład.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: kawa »

kawa, z czego jeszcze się uczyłaś?
glownie czytalam villeego, czasem operon. polecam tez biologie-wybor testow wydawnoctwa medyk
Bartek0912
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2009, o 18:33

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Bartek0912 »

Dzięki za książkę z doświadczeniami chemicznymi Ja mam to szczęście, że doświadczenia widzę i miałem też w I klasie laborki z chemii na PAMie.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: hepi93 »

A co myślicie o książce, którą mam po starszym bracie „Vademecum maturzysty Biologia” wyd. oświata, autor: Pyłka-Gutowska Ewa. Szukałem nowszego wydania tej książki, ale nie znalazłem. Może ktoś z was miał tę książkę?
Vademecum maturzysty Biologia.jpg
I jakie jeszcze polecilibyście dobre vademecum lub repetytorium na maturę rozszerzoną z biologii - dożo treści, prosto przekazane i w miarę skrócone
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: PalmaKokosowa »

ja mam w domu tę książkę bardzo fajna, jak już się nauczysz materiału np. z Operonu to można przeczytać i utrwalić wiedzę, ale uczenie się jedynie z niej jest niemożliwe
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: hepi93 »

PalmaKokosowa pisze:ja mam w domu tę książkę bardzo fajna, jak już się nauczysz materiału np. z Operonu to można przeczytać i utrwalić wiedzę, ale uczenie się jedynie z niej jest niemożliwe
Dlaczego nie można się z niej uczyć Zbyt mało materiału
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: mousse »

to bardzo fajne repetytorium, ale wszystko ogólnikowena przedmaturalną powtórkę idealne (nie przeuczysz się), ale do samej nauki odrobinę za mało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość