Ciągłe drapanie

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Smash_Lady
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2009, o 11:21

Ciągłe drapanie

Post autor: Smash_Lady »

Moja Kuna jest ze mna od grudnia. Nasze wspolne zycie jakos sie nam uklada ale ostatnio zaczela sie starsznie drapac. Pomimo jej ogromnych protestow przepatrzylam jej siersc i nic tam nie znalazlam, zadnych pchel czy brudu. Wykapalam ja, a tya paskuda nadal tyak siem drapie. Czasem az klatka sie trzesie. Czy jest mozliwa niewiem alergia na zwirek badz swierzb
Prodigy
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2008, o 19:21

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Prodigy »

zawsze jest tak mozliwosc albo moze np ja swedziec po kapieli od srodkow chemicznych.
Smash_Lady
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2009, o 11:21

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Smash_Lady »

Kapie ja w specjalnym szamponie dla fretek. Kiedys o ile pamietam wpadla tylkiem do miski z plynem do naczyn gdyz badzo chciala sprawdzic czy miska sie z nia pobawi. Moze to jest przyczyna drapania? Powinnam siem z nia udac do weta?
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: MUSOPHAGA »

a co zwierzak dostaje do jedzenia?
zmieniałaś jej dietę lub podkradła coś sama?
Smash_Lady
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2009, o 11:21

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Smash_Lady »

Ciagle je to samo. Suche dla fretek i swieze mieso. Czasem jajko przepiorcze dostaje. Dieta sie jej nie zmienila
livin
Posty: 12
Rejestracja: 7 gru 2009, o 09:14

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: livin »

Smash_Lady nie kąp często, bo mała będzie pachnieć intensywniej. Co do drapania odrobaczyłaś paskudke? jeśli nie to najwyzszy czas, warto też by wet zajrzał do ucha i sprawdził czy nie ma świerzba, od tego może się intensywnie drapać. Pamiętaj tylko badanie pod mikroskopem wydzieliny usznej da 100% pewność czy świerzb jest czy nie. W tym wypadku lekarz najczęściej daje maść (może oridelmyl, najlepszy jest) i trzeba do uszu małej zapuszczać. Na ludzi się świerzb nie przenosi, ale wszystkie szmatki fretki należy wyprać, bo jakieś sukinkoty mogą się tam czaić żeby znów uszy zaatakowac.
Kozowic
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:25

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Kozowic »

Witam, mam pytanko.
Kupiłem (tchórzo) fredzie w piątek.Jest super kumplem Do tej pory dawałem jej tylko pokarm suchy. Chciał bym zacząć dawać jej mięso i owoce. Ale nie jestem na 100% pewien co i jak. Pomożecie?
Kupiłem dziś mięso mielone wołowe. Czy mogę jej je podać z dodatkiem bananów, jabłek i rodzynek?
Czy to jej nie zaszkodzi? Ma dopiero mniej więcej ok.1,5-2 miesiące?
POMÓŻCIE.
livin
Posty: 12
Rejestracja: 7 gru 2009, o 09:14

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: livin »

a po co owoce? Podstawą diety fretek jest mięso. Owoce jako przysmak i z tych, które kupiłeś wchodzi w grę tylko banan. Rodzynki i jabłka są beee, bo mogą spowodować zapchanie jelit. Miesko freci dawaj różne (oprócz wieprzowiny) i uważaj na kości. Pamiętaj pokarm suchy-byleby nie kitekaty i whiskasy (dla małej może bosh baby, albo jakaś dobra kocia karma). Twoja fretka jest teraz w okresie intensywnego wzrostu, więc jedzenia bedzie potrzebować dużo. Jeśli chodzi o witaminy to ja swoim daje vita-pet, ale tylko raz na tydzień, może dwa (jest, mocno zwitamizowany). Kup tez malt paste odkłaczająca, prawdzwi freci przysmako-narkotyk. Pamiętaj też o szczepieniu i odrobaczeniu malucha. Fretki to niezwykle pojętne zwierzaki i są naprawdę cudownymi przyjaciómi

A i jeszcze jedno, nie wiem czy te kupne mielone mięsa nie zawierają soli, która grozi zatruciem. Absolutnie fretce nie dawaj, kupuj w kawałkach i sam zmiel albo drobno pokrój.
Kozowic
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:25

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Kozowic »

Serdeczne dzięki.
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy można podawać jej ryż i makaron (nie soląc wody) ?jako dodatek.?
livin
Posty: 12
Rejestracja: 7 gru 2009, o 09:14

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: livin »

Niee, po co? Jesli chcesz urozmaicc diete zrób gerberka, bierzesz miecho, gotujesz dodajesz troszke marchewki dla smaku (bez przypraw!) i mielisz na bapke.
Smash_Lady
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2009, o 11:21

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Smash_Lady »

Kupne mielone zawieraja sol bo juz to sprawdzalam. A przyczyna drapania byl zwirek Wet ja badal i stwierdzil ze swierzba nima. Wiec wypucowalam jej klatke, wypralam hamak i zmienilam zwirek w kuwecie. I. nie drapie siem paskuda a mylalam ja poki co 2 razy bo miala jakis dziwny zwirek i siem ubadzgala cala. Pozatym wykastrowalam ja i jej nie poznaje zrobila sie strasznie tulasna
Kozowic
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:25

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Kozowic »

! ! ! P O M O C Y ! ! !
Moja Fredzia nie widzi na jedno oko. Ma je jakby zamknięte. Co mam robić
Czy mogę przemyć jej oko rumiankiem, jak to stosuje się u małych dzieci?
Pomóżcie. Z góry dziękuje
Smash_Lady
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2009, o 11:21

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Smash_Lady »

Mi wet mowil zeby przemywac oko u gryzoni esencja z herbaty, a nie rumiankiem. Przemyj jej oko i udaj sie z nia do weta jak najszybciej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości