Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: PalmaKokosowa »

zgadzam się z Asią
nie można zawrzeć całego materiału do matury w tak małej objętości)
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: hepi93 »

dzięki Asienka i PalmaKokosowa za informacje, ale ma jeszcze jedno pytanie

Czy znacie jakieś nowe wydanie tej książki, bo ja mam taką bardzo starą wersję (pisałem już że po bracie). A może poleciłybyście mi jakieś jeszcze vademecum lub książkę na maturę rozszerzoną z biologii W szkole korzystam z OPERONU, ale nie jestem bardzo zadowolony z tej książki. Ciężko się ją czyta i jest bardzo mętnie napisana. A może jakiś dobry zbiór zadań lub jakieś testy? Sam już nie wiem. Jestem z pierwszej klasie, ale chciałbym już teraz przygotowywać się do matury. Dajcie jakieś rady, co robić aby dobrze zdać maturę z biologii i dostać się na wymarzone studia medyczne?
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: mousse »

o ile ja się orientuję, to nie ma nowego wydania tego repetytorium.Co do podręcznika to nie wiem, bo ja też korzystałam tylko z operonu, jednak jeśli chodzi o zbiory zadań mogę Ci polecić jako najlepsze wg mnie zbiór z wyd. Omega (ja mam taki z ważką na okładce z 2005, ale we wszystkich nowszych wydaniach są zbliżone zadania) i repetytorium Biologia w pytaniach i odpowiedziach.Repetytorium maturzysty wyd. Mac Edukacja, jego autorką tez jest Ewa Pyłka - Gutowska no i sterty arkuszy przede wszystkim
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: hepi93 »

Asienka pisze: jeśli chodzi o zbiory zadań mogę Ci polecić jako najlepsze wg mnie zbiór z wyd. Omega (ja mam taki z ważką na okładce z 2005, ale we wszystkich nowszych wydaniach są zbliżone zadania)
Czy chodziło ci o ten zbiór?
Biologia Zbiór zadań maturalnych.jpg
Mam tylko takie pytanie: czy jak na pierwszą klasę ten zbiór nie będzie za trudny, bo wielu tematów jeszcze miałem i nie wiem, czy jest to tam wszystko pogrupowane zagadnieniami.

I kiedy tak na serio zaczęliście się przygotowywać do matury rozszerzonej z biologii, bo cały czas myślę, że to może za wcześnie (przypominam, że jestem w pierwszej klasie).
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: PalmaKokosowa »

rzeczywiście za wcześnie:-) ucz się po prostu porządnie biologii na bieżące lekcje, a na testy i repetytoria na pewno przyjdzie czas, nadgorliwość gorsza od faszyzmu-) osobiście znam osobę, które chodziła na dział mat-inf i naukę biologii rozpoczęła od września 3 klasy i zdała ją na 87%
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: pyati »

PalmaKokosowa ja tez sie zaczelam uczyc od wrzesnia a zdac bym chciala na 80 %]
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: mousse »

raczej o ten biologia-matura-2010-poziom-podstawowy-rozszerzony (nowa wersja) na razie rzeczywiście, ucz się na bieżąco, dokładnie, a 3 klasę poświęć na testy, arkusze i repetytoria, bylebyś sięnie przuczył
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: mousse »

tzn przeuczył hehe
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Rebelek »

Czlowieku daj spokoj. Ambicja ambicja, ale po prostu ucz sie na biezaco, bo w tmy momencie zakldam ze raczej masz niewielką wiedze biologiczna. Jesli interesuje cie tylko matura to materialu nie jest tak duzo. Co innego jesli bys startowal w olmpiadzie ]
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Rebelek »

Zazwycaj bowiem w tych zbiorach sa zadania nie tylko po poszczegolnych dzialach ale tez przekrojowe w ktorych musiosz sie wykazac znajomoscia innych tematów.
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Prins »

Nie wiem czy moja sprawa podchodzi pod ten temat precyzyjnie, ale w sumie to chyba najlepsze miejsce.

Posiedziałem trochę rano i skleciłem sobie coś takiego:
Zweryfikuje ktoś poprawność ?
marcia0025
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2009, o 21:28

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: marcia0025 »

czy wiedza z podrecznikow wsip i operon wystarczy do matury
pzg
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2009, o 21:22

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: pzg »

hej. Chciałbym się zapytać czy wg. Was pakiet książek Trening przed maturą Wyd. Omega nadaję się jako baza do nauki bio od podstaw pod kątem matury?

Jakie polecacie książki do nauki biologii od podstaw? Zależy mi żeby były przystępnie i przyjaźnie napisane.

Z góry dzięki za odp, PZG:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości