co to za robaki ??!!

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
nastucha890
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, o 13:54

co to za robaki ??!!

Post autor: nastucha890 »

Od pewnego czasy na mojej pościeli,poduszkach, prześcieradle pojawiły się małe ślady- kropki krwi".
Po kilku dniach wyszło mi na rękach uczulenie,małe czerwone jakby ugryzieniemyślałam, że coś zjadłam ale uczulenie nie schodziło
Pani dermatolog powiedziała mi że to od zwierzaków domowych.
na moim łóżku przyłapałam małe robaki.nie umiem ich opisać dokładnie: ciemno brązowe,mają kilka nóżek.kiedy się je zgniecie wylatuje z nich jakby krew i maja specyficzny zapach.
co to za robaki
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: co to za robaki ??!!

Post autor: grzyb_m »

Jak małe one były? Ile miały par odnóży? 3 czy może 4? Dasz radę stwierdzić
Lądzień czerwonatka - roztocze to powoduje zmiany alergiczne, ale jest czerwone a nie ziemno brązowe.
Pluskwiaki natomiast często nieprzyjemnie pachną.
nastucha890
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, o 13:54

Re: co to za robaki ??!!

Post autor: nastucha890 »

Maja mniej niż 0.5cm trudno stwierdzić ile par tych odnóżek jestale mniej wiecej 3 lub 4, tak jak mówisz.
Te nazwy które podałeś to nie są te które znajdują sie u mnie
moge jeszcze dodać że pojawiaja się gdy jest ciemnoprzy zgaszonym świetle.
miałam obijany wypoczynek rok temu. może to znajduje sie w materiale lub szwamce
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: co to za robaki ??!!

Post autor: Wodnik07 »

No ale można powiedzieć, że wręcz kluczowe jest tu podanie liczby par tych odnóży. no chyba, że sama wiesz, że to np owad.
bo jeśli ma 3 pary to owad, a jeśli 4 to jakiś pajęczak, roztocze albo coś takiego. więc potrzebny jest dość dokładny opis albo chociaż coś co rzuca się w oczy. bo naprawdę ciężko jest trafić właśnie w to. potrzebne coś co wyróżnia ten organizm od innych.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: co to za robaki ??!!

Post autor: tchorz »

Pluskwa domowa. Niestety trudno ją zobaczyć, bo kryje się w w szparach drewna lub tapicerki. Trzeba solidnie wypatroszyć meble. Trudno też zwalczyć. Kiedyś stosowano prostą metodę- zapluskwione meble wynoszono na zewnatrz i palono.
Zobacz sobie w google. Młode są malutkie.
A w obecnych czasach najłatwiej się zarazić przez bibliotekę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości