kandydaci 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biber
Posty: 110
Rejestracja: 20 sty 2009, o 13:22

Re: kandydaci 2010

Post autor: biber »

Ludzie sie Housa naoglądali i na medycynę chcą :D:D

Nie siejcie paniki. Progi też zależą od tego jaki poziom matury będzie. Stawiam że prób będzie podobny jak rok temu
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: kandydaci 2010

Post autor: Charlize91 »

biber pisze:Ludzie sie Housa naoglądali i na medycynę chcą :D:D
House Housem, myślę, że większą zachętą są Chirurdzy
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: kandydaci 2010

Post autor: Usagi_Tsukino »

W każdym razie popularność seriali medycznych wpływa na psychikę licealistów szkoda, że w życiu nie będzie tak pięknie jak w serialu i wielu czeka pewnie rozczarowanie
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: kandydaci 2010

Post autor: Dudek »

Największą zachętą jest dr Lubicz z Klanu.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: kandydaci 2010

Post autor: PalmaKokosowa »

to dziwne, że nikt nie chce zostać taksówkarzem jak Rysio
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: kandydaci 2010

Post autor: Biochejter »

Asienka pisze:ciekawe czy nowe Pharmaceuticum będzie gotowe od tego roku
Nie no, idzie z planem raczej, od października będziecie mieć wyczesane laby i pracownie. Zazdroszczę
Dudek pisze:Mówili w starym Pharmaceuticum, że jak się coś zacznie palić na zajęciach to uciekać i nie gasić, bo od października i tak idą do nowego to nie szkoda będzie .
2 lata temu wywaliło pracownię syntez w tym pożydowskim pierdolniku. Kilka dni nie było zajęć w prawie całym budynku
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: kandydaci 2010

Post autor: justina89 »

Ja też startuję w tym roku ponownie bo żeby się przenieść na stacjo muszę się na nie najpierw dostać. Swoją drogą to idiotyzm bo już są miejsca na stacjo bo kilka osób zrezygnowało po pierwszym semestrze no ale cóż - kasa nie rośnie im w tym zakazanym ogrodzie koło anatomicum więc muszą na mnie żerować.
Obecnie mam 162 pkt, planuję zrobić wielki postęp w maju i zdać biologię lepiej (obecnie mam 80%).
Jeżeli się nie uda to planuję zamach na 2011 i postudiuję sobie jeszcze rok płatnie, a potem już na pewno się uda.

Wiem, te moje plany brzmią mało optymistycznie ale grunt to nie poddawać się, co już wiele razy udowodniły mi te studia.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: kandydaci 2010

Post autor: Dudek »

Ja to bym raczej proponował zamach na chemię : P bo dużo łatwiej zdać na więcej . Co się martwisz co się smucisz w tym roku pewno będzie trudniejsza matura i mniej pkt. trzeba będzie.
Ale wiesz, że żeby się przenieść na stacjonarke musisz mieć średnią 4.5 P ? Nie mówie, że nie będziesz mieć tylko nadmieniam .
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: kandydaci 2010

Post autor: justina89 »

Dudek pisze:Ja to bym raczej proponował zamach na chemię : P bo dużo łatwiej zdać na więcej . Co się martwisz co się smucisz w tym roku pewno będzie trudniejsza matura i mniej pkt. trzeba będzie.
Ale wiesz, że żeby się przenieść na stacjonarke musisz mieć średnią 4.5 P ? Nie mówie, że nie będziesz mieć tylko nadmieniam .
Pewnie, że chemie prościej ale bardziej pamiętam biologie, z chemią nie mam styczności od dawna więc gówno z niej umiem, a ta nasza chemia co nam fundują to raczej średnie, żeby nie powiedzieć gówniane przygotowanie do matury. Tylko kucie.
Z tą średnią to wiem, jednak podobno można to obejść.
biber
Posty: 110
Rejestracja: 20 sty 2009, o 13:22

Re: kandydaci 2010

Post autor: biber »

pokaźną kopertą ?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: kandydaci 2010

Post autor: oszka »

niw eim czemu uwazasz ze chemia jest latwiejsza do poprawy. mi sie wydaje wrecz odwrotnie, sto razy bardziej sie chemii boje . ale to moze dlatego ze sie jej prawie nie ucze
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: kandydaci 2010

Post autor: justina89 »

Nie mówię, że chemia jest prostsza od biologii, też wolę do nauki biologię ale łatwiej maturę napisać z chemii na konkretny wynik niż z biologii - taki paradoks.
Po prostu z chemii nie musisz dobierać słów i zgadywać co autor miał na myśli, raczej współczynników reakcji czy pierwiastków nie można zapisać inaczej więc tutaj albo masz źle albo dobrze, bez zbędnego pier. jak to w biologii.
oszka zdajesz pierwszy raz jeżeli się nie mylę, więc zobaczysz na czym polega ta różnica, z biologii możesz umieć wszystko a wyjść na tym jak zabłocki na mydle bo źle coś wyrazisz, zapomnisz słowa lub napiszesz wszystko a zabraknie tego jednego magicznego słowa które było w kluczu i 0pkt. Ja w tamtym roku poprawiałam biologię i byłam naprawdę obkuta i co? 80% , byłam w tej całej komisji i te moje błędy to naprawdę błędy tak straszne że o matko. W ogóle za takie błędy to powinni mi unieważnić maturę.
Dlatego w tym roku do biologii podchodzę na luzie.

biber juz teraz za kazdy semestr im wreczam koperte wiec po co mialabym to robic na dziennych?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: kandydaci 2010

Post autor: oszka »

no tak tak, dokladnie wiem bo juz teraz sie wsciekam jak mi moja babka oddaje testy i mam max 70 % bo nie zgadlam co autor myslal kiedy myslal
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości