Mikroskop Optek finder

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
quatz
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2010, o 17:46

Mikroskop Optek finder

Post autor: quatz »

Witam. Jestem tutaj nowy, więc chciałem się przywitać. Witajcie wszyscy

Chciałbym prosić o pomoc w ocenie Mikroskopu Optek finder
Chciałbym wiedzieć, czy z tego mikroskopu ktoś korzystał, i czy jest on w miarę dobry na początek z przygodą mikroskopowania(poprzednio miałem mikroskop HAMA, czyli zabawkę, która nie ma nawet szklanej optyki i nie było nic widać.) Rodzice widzą, że interesuję się biologią, chemią i fizyką, więc postanowili zainwestować i kazali mi znaleźć mikroskop do 200zł. Myślę że oferta jest korzystna, lecz nie wiem czy ma śruby makro/mikro metryczne i czy po prostu się nie zawiodę. Więc proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Tardis
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2010, o 12:34

Re: Mikroskop Optek finder

Post autor: Tardis »

Sądzę, że jeśli naprawdę mocno interesujesz się tymi dziedzinami to już po paru godzinach się zawiedziesz
Nie ma stolika przedmiotowego, nie będziesz mógł poruszać preparatem w lewo/prawo/przód/tył (XY)
Jest jeden okular więc długo też przy mikroskopie nie posiedzisz ze względu na niewygodę.
W mojej skromnej ocenie mikroskop ten może służyć jako poglądowy lecz nie do długiej obserwacji mikro świata. Takie mikroskopy świetni sprawują się w szkołach podstawowych - uczeń podchodzi, patrzy przez 5 sekund i odchodzi.
quatz
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2010, o 17:46

Re: Mikroskop Optek finder

Post autor: quatz »

Interesuje się tak średnio, nie aż tak żeby mieć profesjonalny sprzęt. Ruszanie preparatem jest do załatwienia poprzez kupienie stolika przedmiotowego, albo po prostu ręcznie przesuwać(fakt że nie jest to co stolik, ale można sobie radzić)
Jeśli chodzi o okular, to nie mam zamiaru siedzieć 2 godzin przed mikroskopem. To właśnie ma być taki mikroskop do oglądania przez max 20, 30 minut. Dzięki za radę.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości