padaczka u psa

agulaj
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2009, o 08:08

padaczka u psa

Post autor: agulaj »

Witam
to moj pierwszy post na tym forum. mam pytanie:
czy ktos mial stycznosc z padaczka u psa? moj pies mial miesiac temu pierwszy atak. lekarz kazal obserwowac czy i kiedy wystapi drugi. dzis wystapil drugi atak wiec wiem ze to odstep miesiaca. chyba ze mial ataki gdy nie mialam go na oku (pies podworkowy bieajacy luzem). wiem ze powinnam zrobic mu badania krwi ale musialam czekac z tym do drugiego ataku. czy ktos mial z tym stycznosc? jak pies ma z tym zyc?
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: padaczka u psa

Post autor: marti91 »

A czy są to ataki typu grand czy petit mal?
W przypadku tych drugich pies najczęściej może normalnie żyć bez lekarstw, bo ich skutki uboczne są dużo gorsze od samych ataków. W przypasku ataków typu grand, nie mozna tak ogólnie powiedzieć, każdy przypadek rozpatruje się osobno, dobieranie odpowiedniej dawki lekarstw nie jest proste, wymagany jest ciągły kontakt z wetem. Zalecane jest też unikanie stresu,
Joanna Pirania2
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2009, o 13:28

Re: padaczka u psa

Post autor: Joanna Pirania2 »

a jak długo wasze psy wracają po ataku padaczki do siebie bo moja 10letnia suczka miala wczoraj dwa ataki jeden o 3 w nocy a drugo o 8 nad ranem pierwszy był łagodny drugi zaś okropny psa rzucało aż nie wiedzialam jak jej pomóc od wczoraj nie moze zabardzo chodzic na tylne łapy i jest osowiala. wet mowi ze to normalne ale ja nie jestem pewna pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości