Białe robaczki

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
go¶æ

BiaŁe robaczki

Post autor: go¶æ »

mam pytanie Bylem za granicą ostatni miesiąc, mieszkanie stało puste. Przez cały czas było uchylone okno w pokoju. Przy oknie, na półce stoją ksiązki. Po przyjeŻdzie wziąłem się za sprzatanie a na ksiąŻkach w lekkiej warstwie kurzu były małe, białe robaczki wielkości do 1mm. Wyczyscilem ksiazki i myslalem ze bede mial spokoj ale robaczki są nadal. Co to moŻe być? Z góry wielkie dzięki!
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2006, o 21:36 przez go¶æ, łącznie zmieniany 2 razy.
bagatha

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: bagatha »

Przychodza mi do glowy Zaleszczotki (Pseudoscorpionida) albo gryzki (ktore zreszta sa pokarmem dla zaleszczotek), jak masz jeszcze tych przemilych lokatorow to w miare mozliwosci opisz ich wyglad
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: MiRACiDiUM »

Zaleszczotki są raczej większe niż 1 mm i mają charakterystyczny wygląd, posiadają szczękoczułki. Wątpie by to one były.
bagatha

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: bagatha »

1-8 mm no ba, to w koncu pajeczaki


Podpowiedz w ramach identyfikacji:
gryzki (psotniki) maja duza glowe, krotki tulow i owalny odwlok, a jak uderzaja glowa o papier lub drewno to powoduja dosc glosne stukanie
go¶æ

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: go¶æ »

Nie no takich byków jak 8mm to nie mam:D (na szczescie) ) Nie powoduja zadnych hałasów, są do 1,5mm. Mają wyraŻnie zaznaczającą się główkę, która jest mniejsza od tłowia. są ruchliwe i nie mogę się ich pozbyć. MoŻe poczekam na mrozy i wystawie wszystkie ksiąŻki na balkon i je wymroŻe:D Myślicie, Że moŻe pomóc? Pozdrowienia dla wszystkich:D
Krzyster
Posty: 12
Rejestracja: 6 mar 2006, o 23:30

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: Krzyster »

Owady do bibliotek dostają się przez otwarte okna, wentylatory, rury kanalizacyjne bądź przybywają w zarażonych książkach. Potrafią całymi latami pozostawać niezauważone.
go¶æ

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: go¶æ »

na moje to jest liposcelis zwany gryzkiem:D
go¶æ

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: go¶æ »

powiedzcie mi jeszcze tylko jak sie mogę pozbyć tych przyprawiających mnie o ból głowy robaczków:D Są na nie jakieś środki:D
Jak sie cieszę, Że udało się zidentyfikować drani:D
Krzyster
Posty: 12
Rejestracja: 6 mar 2006, o 23:30

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: Krzyster »

Jeśli chcesz sie pozbyć wszelakiego robactwa z domu to kup sobie w jakims supermarkecie albo w sklepie z jakimś szitem, taka zieloną płytke, ja no to mówie płytka global czy jakoś tak, postaw ją obok książek i gwarantuje że robaczki uciekna do sąsiada:)
go¶æ

Re: BiaŁe robaczki

Post autor: go¶æ »

okej. postaram się tego poszukać:D Wielkie dzięki wszytkim za pomoc.(jak nie znajdę płytki to się pewnie jeszcze odezwę z prośbą o uściślenie) ) Pozdrowionka:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości