Szynszyl mnie gryzie

ciulers
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:11

Szynszyl mnie gryzie

Post autor: ciulers »

Witam. Mam szynszyla (Misio) już 2 lata. Ostatnio stał się strasznie agresywny - gryzie mnie i moich rodziców. I to wcale nie tak lekko i pieszczotliwie tylko bardzo mocno. Po prostu podchodzi do mnie i znienacka gryzie mnie w nos, po rękach a raz ugryzł mnie w sutek Może się to wydawać śmieszne, ale to jest dość poważny problem. A jeszcze 2 tygodnie temu Misio był bardzo grzecznym szynszylkiem. Pewnie powiecie mi, żebym dawał mu patyczki, kolby i wapienko do zgryzania. Otóż on to wszystko ma codziennie dostaje świeża patyczki z jabłonki, ma kolbę i wapienko w klatce. Co robić? Bo od pewnego czasu wypuszczanie szynszyla staje się coraz mniej przyjemne. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Szynszyl mnie gryzie

Post autor: godziasia »

hmm, to ciekawe co piszesz.moja koszatniczka też tak miała, tyle że to trwało, no ja wiem, ze dwa tygodnie, a potem jej po prostu przeszło. Pogryzła mnie tyle razy, że miałam całe ręce w ranach (udało jej się nawet przegryźć mi paznokcia ) - jak raz ugryzła mnie w palec to mi chyba jakąś tętniczkę przecięła bo nie mogłam zatamować.
Może na coś zachorował, albo nagle poczuł, że przydałby się rywal z którym można walczyć nie no, żartuję. Niestety nie wiem, co może mu być. Zwłaszcza, że w ciągu dwóch lat, z tego co piszesz, nie sprawiał takich problemów.
ciulers
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:11

Re: Szynszyl mnie gryzie

Post autor: ciulers »

No właśnie nie wiem co robić. Dzisiaj mój szynszyl znowu mnie pogryzł.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Szynszyl mnie gryzie

Post autor: godziasia »

może spróbuj jednak wybrać się do weta, może coś Ci poradzi. Jakieś kropelki uspokajające?
wilkor
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2010, o 17:53

Re: Szynszyl mnie gryzie

Post autor: wilkor »

Może ktoś z twojej rodziny mu coś zrobił przez przypadek co mu się nie spodobało i teraz się boi oraz próbuje się odegrać. Spróbuj dawać mu od czasu do czasu smakołyk ale nie przesadzajlt<jak to mówią : przez żołądek do serca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość