oddziaływania antagonistyczne 4

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
stella
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2010, o 16:06

oddziaływania antagonistyczne 4

Post autor: stella »

A to ostatnie zadanie.
Jeszcze raz proszę o pomoc.

Zad.4
Klasyczne badania eksperymentalne dotyczące konkurencji prowadzone na populacjach chrząszczy-szkodników spichrzów i magazynów. W hodowli laboratoryjnej dwa gatunki mogą żyć razem, jeżeli ich wymagania wobec środowiska różnią się od siebie. Hodowano razem dwa gatunki chrząszczy spichrzowych: trojszyka o spichrzela. Po pewnym czasie stwierdzono, że trojszyk w hodowli zmniejsza liczebność populacji spichrzela. Działo się tak, dlatego że duże larwy trojszyka zjadały mniejsze larwy drugiego gatunku. Do naczynia, w którym hodowano chrząszcze, włożono małe szklane rurki. W ten sposób stworzono jakby drugie siedlisko.

Jak sądzisz, co zaobserwowano po modyfikacji warunków siedliskowych? Uzasadnij swoją odpowiedź. (W udzieleniu odpowiedzi będzie ci pomocna analiza wyników hodowli przedstawionych na wykresach).

_
Strasznie duużo czytania ale prosze o pomoc.
Załączniki
DSC00065.JPG
DSC00064.JPG
007ginger
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:00

Re: oddziaływania antagonistyczne 4

Post autor: 007ginger »

Albo ja mam jakieś fałszywe odczucie, że jest to banalne proste i krew mnie zalewa gdy myslę, że Ty NA SERIO nie umiesz tego zrobić, albo źle rozumiem to zadanie i właśnie wychodzę na debila.
Zaryzykuję.
Po modyfikacji warunków siedliskowych wzrosła liczebność spichrzela gdyż jego larwy nie były już zagrożone przez larwy trojszyka. Zostały one odizolowane co dało im możliwość swobodnego rozwoju.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości