Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
ratunku

Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

Witam wiem ze wyskocze jak filip z konopii ale zapytam : jak najszybciej pozbyć się chlorofilu z rośliny ( ścietej ) pomocy bo juz nie wiem gdzie mam szukać
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2006, o 17:03 przez ratunku, łącznie zmieniany 1 raz.
PeReS

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: PeReS »

wygotuj w alkoholu tylko zrob to z glowa czyli nie na otwatrym plomieniu bo sobie zafundujesz wybuchowa zabawe. Rozumiem ze chodzi ci bardziej o szkielet np liscia niz o uzyskanie chlorofilu jesli tak to to bedzie najlepsze chyba co mozesz zrobic- temp niszczy komorki a alkohol wymywa chlorofil. Jesli chcesz uzyskac chlorofil to rozgniec w mozdzierzu rosline z dodatkiem sody chyba oczyszczonej (Na2CO3 albo NaHCO3 nie pamietam dokladnie) ktora kupisz w kazdym spozywczaku za ok 1 zeta za paczke. Dodaj troche piasku (dosc czystego drobnego zwiru plazowy tez sie nada zeby ci sie latwiej rozcieralo). Po skonczeniu miazdzenia saczysz przez bibule filtracyjna, z praktyki wiem ze platki kosmetyczne tez sie nadaja jak je lekko odchudzisz. Proponuje zlewke/probowke/naczynie oslonic czarnym papierem badz folia bo chlorofil jest swiatloczuly. Mieszanka ktora otrzymasz zawiera troche karotenoidow(tak mi sie wydawalo) i chlorofile a i b (bo pewnie uzyjesz ktorejs z okrytonasiennych). Chlorofile dopoki nie potraktujesz ich zasada(w domu to jest kret- ten srodek do rur mial chyba ok 80%NaOH) zajefajnie rozpuszczaja sie w oleju jadalnym :) Jesli chcesz rozdzielic chlorofile a i b to pozostaje ci chromatografia ale mam nadzieje ze nie chcesz bo juz mi sie nie chce pisac :D
ratunku

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

Dziękówa , ale nie o to mi chodziło - suszę roślinkę - ale potrzebuję sie z niej pozbyć chlorofilu szybko- bo normalnie sam zniknie za pół roku a chciałbym to przyspieszyć ( tłuszcze i alkohole nie wchodzą w rachubę z racji tego ze zabiorą pozostałe potrzebne mi składniki rośliny ) :) więc jak byś ty czy ktoś inny wiedział w czym roslinę wymoczyć lub spryskać tudzieŻ zaśpiewać jej byle tylko zgubiła chlorofil to proszę o podpowiedź :)
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: MiRACiDiUM »

A dlaczego chcesz się koniecznie pozbyć tylko chlorofilu? Może spróbuj wystawić te rośliny na silne działanie promieni słonecznych, chlorofil może ulec wtedy fotooksydacji i rośliny zbledną.
ratunku

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

bo chlorofil psuje smak - będę suszyłtytoń i zaleŻy mi na dobrym smaku w miare szybko
ratunku

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

a nie da się tego czymś potraktować? jakieś 220 czy oprysk delikatny? moczenie w czymś itp- ludzie ja pytam o suszenie jamajskiego tytoniu :) , jak jesteście studentami to juz wiecie o co pytam
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: Aniaww »

hahaha - na studiach na pewno uczą nas jak szybko wysuszyć tytoń. Jamajski.

Wiesz co - suszenie można przyspieszyć przez działanie temperaturą w suchym pomieszczeniu, ale nie pomyslałeś że dlatego robia to powoli, ponieważ smak jest jednak inny?
ratunku

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

jak wysuszyć i curringować to wiem :) myślałem Że jest moŻe jakiś sposób na szybsze wyzbycie się chlorofilu a widząc jakieś forum mające biologie w nazwie domniemywam ze przegląda je czasem osoba znająca odpowiedź na moje pytanie :)pzdr i czekam na jakąś odp :)
ratunku

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: ratunku »

jak wysuszyć i curringować to wiem :) myślałem Że jest moŻe jakiś sposób na szybsze wyzbycie się chlorofilu a widząc jakieś forum mające biologie w nazwie domniemywam ze przegląda je czasem osoba znająca odpowiedź na moje pytanie :)pzdr i czekam na jakąś odp :) ( a jak byś chciał coś suszyć do palenia to wilgotność powietrza pow 50 % ) to tak ode mnie )
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Jak pozbyć się chlorofilu z rosliny

Post autor: przyrodnik »

Zamykam temat.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości