co to za żuczek?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
poziomeczka
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:05

co to za żuczek?

Post autor: poziomeczka »

Witam szukam tego zuczka, moze ktos wie i moglby mi pomoc
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: co to za żuczek?

Post autor: grzyb_m »

Mrzyk dziewannowiec Anthrenus verbasci
poziomeczka
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:05

Re: co to za żuczek?

Post autor: poziomeczka »

a do sie tego goscia jakos pozbyc ? gdzie go szukac ( moj byl na parapecie ) bo niewiele inf widze w necie
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: co to za żuczek?

Post autor: grzyb_m »

Larwy tego owada żyją często w zbiorach owadów, jak masz jakieś wypreparowane owady, jakieś motylki, żuczki i inne. A jak się go pozbyć to nie wiem, a występuje on w dużej ilości i jest bardzo uciążliwy?
poziomeczka
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:05

Re: co to za żuczek?

Post autor: poziomeczka »

no wlasnie nie mam zadnych takich zyjatek a tych zuczkow to zauwazylam dopiero okolo 5
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] co to za żuczek?

Post autor: WojtekB »

grzyb_m pisze:Larwy tego owada żyją często w zbiorach owadów, jak masz jakieś wypreparowane owady, jakieś motylki, żuczki i inne.
I nie tylko Wszystko co jest dla nich jadalne zjedzą
Może to być wełna, jedwab, skóra, futra, pióra, sierść i inne materiały pochodzenia zwierzęcego (a nawet roślinnego).
Zresztą tu już trochę obszerniej dziś napisałem na forum o problemach z szkodnikiem:
Co to jest za robactwo ?
amors
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, o 11:55

Re: co to za żuczek?

Post autor: amors »

co to jest?
Załączniki
SSA45006.JPG
SSA45006.JPG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości